Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Massey Ferguson’un Fransa’daki tesisi ISO 14001 sertifikasını aldı

AGCO’nun dünya çapındaki markası Massey Ferguson, MF traktörlerinin tasarım ve üretiminde küresel mükemmeliyet merkezi olan Beauvais Fransa operasyonlarında Çevre Yönetim Sistemi (EMS) için ISO 14001 sertifikasını aldığını duyurdu.

Son yıllarda kurumsal sosyal sorumluluk, AGCO’nun stratejisinin ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Massey Ferguson markası, 2023’ten beri sorumlu bir işletme olarak faaliyet göstererek tüm uygulamalarına ve iş büyümesine rehberlik edecek iddialı hedeflerle 4 sürdürülebilirlik sütununu tanımlıyor. Sürdürülebilir büyümenin 4 temel dayanağı, çiftçiler için sürdürülebilir çözümler, sürdürülebilir operasyonlar, insan potansiyeli ve katılımı ve yerel ekosistemde değer yaratmayı içeriyor.

MF Avrupa ve Orta Doğu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Thierry Lhotte “Çevre yönetimi, marka misyonumuz açısından uzun süredir devam eden bir taahhüt olmuştur. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca sertifikasyon sürecini denetleyen ekibe çok teşekkür ederiz. Beauvais’teki ekiplerimizle ve sertifikanın gönderdiği olumlu sinyallerle gurur duyuyorum. ISO 14001 sertifikası, operasyonlarımızın çevresel ayak izini azaltmaya yönelik iddialı hedeflerimizi destekliyor. Temmuz 2015’ten bu yana verilen ISO 9001 sertifikasyonuna ek olarak, işin gerekliliklerini karşılamak için mümkün olan en iyi ve sürdürülebilir organizasyonun kurulduğunu gösteriyor. Kalite yönetim sistemiyle müşterilerimize fayda sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kısa vadeli operasyonlar genelinde emisyon azaltımları belirlemeye kararlıyız”

Ocak 2024’ün sonunda Apave tarafından verilen Beauvais, Fransa Massey Ferguson kampüsü EMS’nin dünya çapında en çok tanınan standartlarıyla sertifikalandırılması, AGCO’nun operasyonların ve hizmetlerin iklim değişimiyle mücadele için somut adımlar atma konusundaki kararlılığını ortaya koyuyor.

Thierry Lhotte “Kısa vadeli operasyonlar genelinde emisyon azaltımları belirlemeye kararlıyız. ISO 14001, şirketlere kendi öncelikleri ve hedeflerine göre verimli kaynak tüketimi, atıkların en aza indirilmesi ve etkilerin azaltılması yoluyla çevresel performanslarının belirlenmesine, izlenmesine ve kontrol edilmesine yardımcı olacak bir çerçeve sağlayan, uluslararası kabul görmüş bir standarttır. ISO 14001 sertifikasına sahip olmak, su, atık, enerji ve emisyonlar dahil olmak üzere ayak izimizin tüm alanlarında sürdürülebilir uygulamaların geliştirilmesine yardımcı oluyor. Sürdürülebilir uygulamalara geçiş sağlıyoruz. Bu önemli bir başarıdır ve ekiplerimizin kararlılığının ve sıkı çalışmasının doğrudan sonucudur” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Tarımda çevre dostu ve ekonomik çözümler

SONRAKİ HABER

KUHN, TWINPACT çift piston teknolojisinin 10. yılını kutluyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share