Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Kuveyt Türk, ürün ve hizmetleriyle daima çiftçilerin yanında!

Faizsiz finans alanında hizmet veren Kuveyt Türk, uzun yıllardır KOBİ’leri, üreticileri, sanayicileri ve çiftçileri destekliyor. Müşteri odaklı yaklaşımı, teknoloji-inovasyon eksenli çalışmaları ve dijital dönüşüm yolunda attığı adımlarla sektördeki öncü konumunu sürdüren Kuveyt Türk, tarım bankacılığı kapsamında sunduğu benzersiz çözümlerle dikkat çekiyor. Profi Traktör Türkiye olarak “Çiftçilerimizi, emek verdikleri ürünlerini sağlama almaları için Kuveyt Türk’le birlikte yol almaya davet ediyoruz” ifadelerini kullanan Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz ile bir araya gelerek, bankanın tarım ve tarım makineleri sektöründeki faaliyetlerini konuştuk.

Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz

Öncelikle sizi tanıyarak röportajımıza başlayabilir miyiz?

1968 İstanbul doğumluyum. İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Kuveyt Türk Proje ve Yatırım Müdürlüğü’nde kariyerime başladım. 2000 yılına kadar Kurumsal ve Ticari Bankacılık Satış Müdürlüğü ile Mali Tahlil ve İstihbarat Müdürlüğü bölümlerinde görev aldım. 2000-2004 arasında Beşyüzevler ve Bakırköy şubelerinde şube müdürlüğü görevini üstlendim, 2004’te ise bölge müdürlüğü görevine atanarak İstanbul Avrupa-1 ve İstanbul Anadolu bölge müdürlüklerinde görev yaptım. 2015’ten bu yana da KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevime devam ediyorum.

Kuveyt Türk’ü diğer bankalardan ayıran özellikler nelerdir?

Kuveyt Türk olarak faizsiz finans alanında ülkemize hizmet ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiğimiz finansal ürün ve hizmetlerimizi etkin bir biçimde tasarruf sahipleri ve yatırımcılarla buluşturuyoruz. Müşteri odaklı yaklaşımımız, teknoloji-inovasyon eksenli çalışmalarımız ve dijital dönüşüm yolunda attığımız adımlarla sektördeki öncü konumumuzu sürdürüyoruz.

Tarım bankacılığı kapsamında sektöre sunduğunuz hizmetler nelerdir?

Faaliyete başladığımız 1989 yılından bu yana ülke ekonomisine katkı yapıyor, 32 yıldır KOBİ’leri, üreticileri, sanayicileri ve çiftçileri destekliyoruz. Çiftçilere yönelik destek paketlerimizin yanı sıra özel ticari kredi kartımız Tohum Kart ile tarımsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan mazot, gübre, zirai ilaç, tarımsal ekipman, tohum ve fide harcamalarını finanse ediyoruz. Tarım POS kullanan tarım bayileri, müşterilerinin akaryakıt, gübre, tohum, zirai ilaç ve yem gibi çeşitli tarımsal girdi ihtiyaçları için normal tahsilat yapabiliyor. Ayrıca Kuveyt Türk Tohum Kartı olan müşterilerine vade farksız veya indirimli alışveriş yapma fırsatı da sunabiliyor. Tarım makine ve ekipman alımlarında kendi bünyemizde yaptığımız leasing ile çiftçilerimiz KDV avantajından faydalanabiliyor. Yeni geliştirdiğimiz Tarım Tedarikçi Finansmanı ürünümüz sayesinde ise tedarikçi konumunda olan çiftçilerimiz, sattıkları ürünlerin bedelini vadeyi beklemeden peşin olarak hemen alabiliyor. Bu sistemde alıcı firmalar, ödemelerinde esneklik kazanıp etkin satın alma yöntemiyle kesintisiz tedarikte bulunabiliyor. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile yaptığımız anlaşmayla da çiftçilerimize kredi niyet mektupları verebiliyor, bu işlemlere esnek vade ve uygun finansman oranlarımızla aracılık edebiliyoruz.

Çiftçiler neden Kuveyt Türk’ü tercih etmeli?

İşletmelerimizin ihtiyacı olan emtia ve hizmetleri, kâr ilavesiyle vadeli bir şekilde sağladığımızdan dolayı fiyatlamamız hiçbir koşulda değişmiyor. Dolayısıyla KOBİ ve çiftçiler herhangi bir sürprizle karşılaşmıyor ve risk almamış oluyor. Vadeleri de firmanın nakit döngüsüne göre belirleyerek ödemeleri kendileri için en uygun zamana bırakıyoruz.

Tarım ve hayvancılık sektörü bağlamında çiftçilere ne gibi avantajlar sunuyorsunuz?

Çiftçilerimize bitkisel üretim, arıcılık, süt hayvancılığı, besi hayvancılığı, et ve yumurta tavukçuluğu, traktör alımı, tarım ekipmanı temini ve tarla alımı konularında finansman desteği veriyoruz. Tarım ve hayvancılık finansmanı ile çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu mal ve hizmet alım işlemlerini fonlamanın yanı sıra taksitli ticari finansman ve yatırım finansmanı işlemlerine de destek sağlıyoruz. Ürün sahiplerine nakit akışına uygun şekilde esnek geri ödeme planı da sunuyoruz. Çiftçilerimizi, emek verdikleri ürünlerini sağlama almaları için Kuveyt Türk’le birlikte yol almaya davet ediyoruz.

Tarım sektöründeki müşterilerinize nasıl ulaşıyorsunuz?

Tarım sektöründeki müşterilerimize Türkiye genelindeki 441 şubemizle ve mobil şubemiz başta olmak üzere tüm dijital kanallarımızdan ulaşıyoruz. Ayrıca çiftçilerimizle bir araya gelmek, ihtiyaçlarını en doğru şekilde belirleyip uygun ürün ve hizmetler sunmak için tarım fuarlarına katılıyoruz.

ASKO ile (CLAAS) yapmış olduğunuz kampanya hakkında bilgi alabilir miyiz?

Reel ekonomiye verdiğimiz destekler kapsamında Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından Asko Grup bünyesinde bulunan Asko İş ve Tarım Makinaları ile VENDOR leasing anlaşması yaptık. Bu iş birliğiyle Asko Tarım’ın satışını yaptığı Claas marka hasat makinelerinin finansmanında uygun vade ve kâr oranlarıyla finansman desteği sağlıyoruz.

Sektördeki markalarla buna benzer anlaşmalar yapıyor musunuz?

Kuveyt Türk olarak kendi bünyemizde sunduğumuz leasing hizmetiyle Türkiye’nin her yerinde sağlam projelere destek oluyoruz. Bu kapsamda tarım sektöründe faaliyet gösteren büyük küçük tüm makine satıcılarıyla irtibat halindeyiz ve benzer anlaşmalar yapmaktayız. 441 şubemiz üzerinden her an müşterilerimize destek sağlıyoruz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Massey Ferguson’un yeni logosu görücüye çıktı!

SONRAKİ HABER

Bakan Pakdemirli, çiğ süt tavsiye fiyatını değerlendirdi

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Case IH, pazar payını artırıyor

TürkTraktör Pazarlama Direktörü Jiri Velharticky, Case IH’ın sahip olduğu yeni ve teknolojik ürünler, güçlü bayi ve servis yapılanmasıyla…
Total
0
Share