Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Massey Ferguson, bayileri ile Antalya’da buluştu

Dünya önemli traktör markalarından Massey Ferguson, Türkiye bayileri ile Antalya’da buluştu. 2019 yılının değerlendirildiği ve 2020 yılı hedeflerinin ele alındığı toplantıda, 2019 yılında çeşitli branşlarda başarı gösteren bayiler plaket ile ödüllendirildi

Türk tarımında 1961 yılından bu yana yer alan ve önemli bir yere sahip olan Massey Ferguson, Türkiye’deki 58 bayisi, AGCO-Massey Ferguson Türkiye yöneticileri, çalışanları ve Massey Ferguson’un Avrupa ve Ortadoğu Operasyonlarından sorumlu yöneticilerinin katılımıyla bayi toplantısını Antalya’da gerçekleştirdi. Toplantıda 2019 yılı iş sonuçları değerlendirilirken, 2020 yılı plan ve hedefleri MF bayileri ile paylaşılırken ürünlerdeki yenilikler de tanıtıldı. Toplantının açılışında konuşan AGCO Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Mete Has, Massey Ferguson’un Türkiye’deki güçlü bayi ağına vurgu yaparak, AGCO Türkiye olarak uzun süredir izlediğimiz ‘Dünyada ve Türkiye pazarındaki konumumuzu koruma ve her yıl pazar payımızı artırma’ politikamızı başarıyla sürdürüyoruz. 2020 için de bu politikamızı devam ettirerek vizyonumuzu pazara aktarmaya ve Türk çiftçilerine hizmet vermeye devam edeceğiz. Pazarda kısa süreli yükselişler, bölgelerde dönemsel liderlikler peşinde olan bir marka değiliz. Amacımız sürdürülebilir bir büyüme ve kalıcı başarı. 2020 yılında da her zaman olduğu gibi, çiftçilerimizin ve bayilerimizin yanında olacağız” diye belirtti.

Ürün ve hizmet kalitesi

Mete Has konuşmasında, dünyanın birçok yerinde Massey Ferguson markasının kullanıldığını, Türkiye’de ise en eski markaların başında geldiğini kaydetti. Has, “Massey Ferguson’un ülkemizde üretilmesi ve kullanılmasının neredeyse 60 yıllık bir geçmişi olduğu düşünülürse, hala Türkiye’deki ilk 3 markadan birisi olmasında, şimdiye kadar sunulan ürün ve hizmet kalitesinin ve bu ürünlerin arkasında duran başarılı ve özverili satış sonrası hizmetler ile güçlü bayi ağının büyük önemi var” ifadelerini kullandı. Mete Has, her yıl ödüllere layık görülen bir marka olan Massey Ferguson’un, Ar-Ge’ye her gün 1 milyon ABD dolarının üzerinde para harcayan AGCO’nun da en önemli markalarının başında geldiğini belirtti.

Pazar payı

2020 yılı için planlarını da anlatan Mete Has, “Massey Ferguson olarak 2019 TÜİK verilerine göre, yılı % 8,4 pazar payı ile kapattık. Yıllardır başarıyla devam eden pazarda üçüncü marka konumumuzu devam ettiriyoruz. Ayrıca bizi yakından takip eden markalarla aramızdaki mesafeyi de, her yıl artan pazar payımızla açıyor, ikinci sıraya da adım adım yaklaşıyoruz. Bu başarıyı güçlü satış ve satış sonrası ‘3S bayi ağı’ desteğimizin yanında, yıl içerisinde çiftçilerimize sunduğumuz özel faiz – kur indirimli kampanyalar ve bankalarla yaptığımız özel anlaşmalar doğrultusunda cazip fiyatlar ve kredi imkanları sunarak sağladık” dedi.

 

Massey Ferguson’un 3S bayi gücü!

Massey Ferguson’un sadece satış aşamasında değil, satış sonrasındaki parça ve servis hizmetlerini de içeren tüm ülkeye yayılmış “3S bayi ağı” ile tarımsal üreticilerin her zaman yanında olduğunun vurgulandığı toplantıda, Türkiye’nin, Massey Ferguson için kilit öneme sahip bir ülke olduğu kaydedildi. Toplantıda, markanın Avrupa/Afrika/Ortadoğu bölgesindeki en büyük satış pazarını temsil ettiği belirtildi. İki güne yayılan “Massey Ferguson Bayi Toplantısı’nda “2019 yılında traktör ve hasat makinalarındaki yenilikler, 2019 yılı SSH değerlendirmesi ve 2020 planları, 2019 yılı yedek parça iş değerlendirmesi, pazarlama faaliyetleri, traktörlerde yenilikler ve ürün stratejisi, satış sonrası gelirinin ölçülmesi ve genel giderleri karşılaması, satış artırıcı yeni uygulamalar ele alındı. En başarılı bayilerin ödüllendirildiği 2019 Yılı Bayi Ödül Töreni’nin de gerçekleştirildiği toplantı, ünlü sanatçıların eşlik ettiği gala yemeği ile sona erdi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SONRAKİ HABER

Akay Tarım, Optum 270 CVX ile güçlendi

BENZER HABERLER
Total
0
Share