Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Massey Ferguson, İstanbul Havalimanı’nda iş başında!

İstanbul Havalimanı’nda Massey Ferguson’un 22 adet traktörü ile karla mücadele ve ot biçme operasyonlarını başarıyla yürüten İGA, Armaksa aracılığıyla 8 adet MF 5S Serisi yatırımında bulundu. İGA, gerçekleştirdiği son yatırımla parkındaki Massey Ferguson marka traktör sayısını 30’a çıkardı.

Kurulu alanı ve yolcu kapasitesiyle dünyanın sayılı havalimanları arasında yer alan İstanbul Havalimanı’nın karla mücadeledeki tercihi yeniden Massey Ferguson’un güçlü ve sağlam traktörleri oldu. İstanbul Havalimanı’nın yapımını ve 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA, 2019 yılında kış mevsiminde karla mücadelede, yaz mevsiminde ise ot biçmede kullanılmak üzere 22 adet Massey Ferguson marka traktör satın almıştı. Makine ve araç yatırımına devam eden İGA, bu yıl da Armaksa aracılığıyla 8 adet Massey Ferguson marka traktörü parkına ekleyerek, traktör sayısını 30’a çıkardı.

Mehmet Akın – Armaksa Genel Müdürü 

Uçakların güvenli ulaşımı

İstanbul Havalimanı’nda kışla mücadele başta olmak üzere yangın, ot ve yaban hayatıyla mücadele alanlarında aktif bir şekilde yer aldıklarını ifade eden Armaksa Genel Müdürü Mehmet Akın, “İstanbul Havalimanı’ndaki faaliyetlerimize 2014 yılı itibariyle yani projenin inşaat dönemlerinde başladık. Halen satış ve servis operasyonlarımız, 7/24 çalışma prensibiyle devam ediyor” dedi ve şunları ekledi: “Bir proje firması olan Armaksa, özellikle İstanbul’da bulunan 2 havalimanında kar alarmı verilmesi itibariyle operasyon süresi bitinceye kadar sahada aralıksız çalışmaya devam ediyor. Yolcu ve uçakların güvenli bir şekilde ulaşımı için çalışan kurumlarımıza destek verebilmek bizler için gurur vericidir” dedi.

“Massey Ferguson ile doğru yatırım kararı verdik”

İGA’nın karla mücadele ve ot temizleme işlerinde traktörleri tercih ettiğine dikkat çeken Mehmet Akın, Armaksa A.Ş. olarak İGA’ya son teslimatımızla birlikte 30 adet Massey Ferguson marka traktörün teslimatını gerçekleştirdiklerini söyledi. Yatırımın detaylarını açıklayan Akın, “Dünya markası olan Massey Ferguson traktörlerini tercih ederek, ne kadar doğru bir yatırım kararı verdiğimizin farkındayız. 2019 yılından bu yana toplamda 30 adet Massey Ferguson traktör teslimatını İstanbul Havalimanı’na (İGA) gerçekleştirdik. Bunların 14’ü MF5713 Serisi, 8’i MF7726 serisi ve son satın aldığımız 8 adet traktör ise yeni model olan MF5S135 Serisi modelinden oluşuyor” dedi.

Marka kalitesi…

Marka kalitesi, servis hizmetleri ve kullanım memnuniyeti nedeniyle Massey Ferguson’u tercih ettiklerini vurgulayan Mehmet Akın, “Yatırım esnasında gerek Massey Ferguson Türkiye yetkilileri gerekse As Tarım her zaman yanımızda oldu. MF’in marka kalitesi, uzun ömürlülük, yüksek müşteri memnuniyeti ve tüm süreçlerde sonuç odaklı çalışması tercih sebeplerimiz arasında yer aldı. Armaksa olarak 2 farklı performans gücüne sahip traktör seçtik. Bu anlamda tercih ettiğimiz traktörler vaat edileni fazlasıyla karşılıyor ve kullanıcısına sonsuz bir güvenle operasyon imkanı veriyor” ifadelerini kullandı.

“AGCO Türkiye, her zaman desteğini gösterdi”

“AGCO Türkiye’nin satış ve servis anlamında müşterisi ile birebir iletişimde olması, tüm dünyayı etkisi altına almış pandemi döneminde ortaya çıkan problemleri başarılı bir şekilde yönetmesini sağladı” ifadelerini kullanan Mehmet Akın, “Projede büyük katkısı olan AGCO Türkiye Genel Müdürü Mete Has ve ekibine operasyon süresi boyunca göstermiş oldukları destek için teşekkür ediyorum. Gelişen iş birliğimiz ve yüksek enerjimizle Massey Ferguson ve Armaksa markasını inovatif, katma değeri yüksek projelerde görmeye devam edeceğiz” dedi.

Mete Has – AGCO Türkiye Genel Müdürü

Massey Ferguson traktörleri iş başında!

Massey Ferguson markasının temsilcisi olarak havalimanlarındaki süreçler içinde yer almanın gurur verici olduğunu ifade eden AGCO Türkiye Genel Müdürü Mete Has, “Başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın birçok havalimanında hali hazırda Massey Ferguson traktörleri  karla mücadele ve diğer işlerde kullanılmakta ve marka olarak da en başta tercih edilmekte. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki karla mücadele Massey Ferguson (MF) traktörlerimizin tercih edilmesinden kısa bir süre sonra, kurulu alanı ve yolcu kapasitesiyle dünyanın sayılı havalimanları arasında yer alan İstanbul Havalimanı’nda Massey Ferguson olarak yer almak, bizim için büyük gurur kaynağı. MF markası bu yıl 175’inci yılını kutluyor. Markamızın bu kadar uzun süre var olması çiftçiye sunduğu güvenilir makinelerden kaynaklanıyor. Her ne kadar tarım sektöründe faaliyet gösteren bir marka olmamız ön plana çıksa bile belediyecilik ve kara yolu hizmetlerine de özelleşen makineler sunuyoruz. IGA İstanbul Havalimanı’nca 2019 yılında alınan 22 adet traktörün ardından, bu yıl 8 adet daha Massey Ferguson traktör alımı yapıldı. Ayrıca Avrupa’da birçok havalimanında Massey Ferguson traktörleri kullanılıyor. Örneğin Frankfurt Havalimanı’nda 50’nin üzerinde Massey Ferguson traktör kullanılıyor” dedi.

Tarım dışı traktör kullanımı artıyor.

Tarım dışı alanlarda da traktör kullanımının giderek arttığından bahseden Mete Has, “Belediyeler, karayolları ve havalimanları yıllardır kar küreme konusunda özel araçlar ve ekipmanlar kullanıyor. Son yıllarda traktörlerin bu alanlarda kullanımı arttı. Çünkü traktörler, hızlı bir şekilde montajı gerçekleşen aksesuar ve ataşmanları ile bambaşka amaçlara hizmet edecek makinelere dönüşebiliyor. Havalimanlarında kullanılan MF traktörleri, zorlu kış şartlarında alanın çevresinde kar küreme ve süpürme işlemini başarıyla gerçekleştiriyor. Aynı zamanda traktörlere takılan buz önleyici sıvı serpme ataşmanıyla da buzlanma önleniyor. Traktörler, kış şartları dışında ise yıl boyunca ot biçme ve alan düzenleme gibi çeşitli işlerde kullanılabiliyor” ifadelerini kullandı.

MF 5S Serisi ‘Çok amaçlı traktör’

İGA’ya teslim edilen MF5S Serisi’nin avantajlarından da bahseden Has, “Gerçek bir ‘çok amaçlı traktör’ serisi olan MF 5S Serisi, tüm tarımsal faaliyetlere uyacak doğru güç ve teknik özellikleri bünyesinde barındırıyor. Bu yıl İGA’ya 8 adet Massey Ferguson MF 5S 135 hp modeli teslim edildi. Türkiye’de dünya ile aynı anda satışa sunulan MF 5S Serisi traktörler, yüksek teknoloji donanım seviyesi barındırıyor. Görüş alanıyla sınıfının en iyisi olan MF 5S Serisi traktörler, 4 metrelik dönme yarıçapı, en dar eğik burunlu kaput ve pratik özellikleri ile ön yükleyici traktörlerde öne çıkıyor. Ayrıca MF 5S serisinde, kullanımı kolay akıllı tarım teknolojileri ve olağanüstü kontrol sistemleri de dahil olmak üzere pek çok teknolojik donanım özelliği bulunuyor. Operatörler, yüksek ergonomi ve düşük gürültü seviyesine sahip, geniş ve yüksek cam alanına sahip kabininde daha konforlu bir şekilde yorulmadan çalışma fırsatı elde ediyor. Verimli Stage5 motorları, ağır hizmete uygun gövde yapısı, yüksek hidrolik kapasitesi ve verimli Armaksa organları ile MF 5S serisi traktörler “her işi yap” tarzı iş makineleri grubunda yer alıyor. 105-145 hp arası güç sunan dört silindirli motorlara sahip MF 5S serisi traktörler, Essential, Efficient ve Exclusive olarak üç donanım paketi seviyesi seçeneği ile satışa sunuluyor. Bu paketler, çeşitli uygulamalara uyacak bir dizi performans ve konfor artırıcı özellik içeriyor. Tipik ekipman varyasyonları arasında hidrolik pompa çıkışı, spool valf kontrolü, AutoDrive, kumanda kolu kontrolleri ve kabin süspansiyonu bulunuyor” açıklamalarına yer verdi.

 

“Operatörler, MF serisi ile yüksek hakimiyet sağlıyor”

Traktörlerin kullanım ömürleri boyunca servis hizmetlerinin de devam ettiğine vurgu yapan Mete Has, “Güvenilir ve aynı çatı altında sunulan satış-servis ve parça hizmetleri ile kullanıcılara, makinelerin ticari ömürleri boyunca yüksek standartlarda servis hizmeti veren bir bayi ağına sahibiz. Zaman kısıtlaması bulunan işlerde ve havalimanları için traktörlerin ve markamızın farkındalığı yükselmeye başladı. Traktörlerimizdeki panoramik 360° görüş yeteneği ile operatörler işlerinde yüksek güvenlik ve hakimiyet sağlıyor. Aynı zamanda, traktörler genel itibarı ile farklı ataşman ve ekipmanlar ile çalışabildiği için sadece kış sezonunda değil, diğer mevsimlerde farklı işlerde kullanılabilme imkanı sunuyor. MF traktörlerin hava limanlarındaki kullanım alanlarının daha da gelişeceğini düşünüyoruz” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Tarım makinelerinde 2022 yılı öngörüleri

SONRAKİ HABER

Tarım Bakanı Pakdemirli: "Çiftçimiz ve üreticimiz para kazanacak"

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share