Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Massey Ferguson MF 5S Serisi, SIMA Show’da “2023’ün Çiftlik Makinesi” ödülünü kazandı

Massey Ferguson’un çok yönlü MF 5S Serisi; çiftçiler, yetiştiriciler ve üreticilerin en son yeniliklerle buluştuğu SIMA’da 120 hp altındaki traktörler için “2023’ün Çiftlik Makinesi” ödülünü kazandı. Groupe La France Agricole’nin düzenlediği ödül, Paris’teki SIMA Show’da düzenlenen törenle takdim edildi.

Dört metrelik dönüş yarı çapı, en dar eğik burunlu kaporta ve akıllı özelliklerle sınıfının en iyisi görünürlük deneyimini sunan MF 5S Serisi’nin ödüllendirilmesi hakkındaki düşüncelerini dile getiren Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Thierry Lhotte, “Uluslararası uzmanlar tarafından değerlendirilen bu prestijli ödülü almak büyük bir onur. Bu traktörü kullanıcılarla birlikte tasarlamak, tüm Massey Ferguson ekibi için büyük bir başarıdır” dedi.

“Bu ödül, Massey Ferguson’un traktör sektöründe standardı belirlediğini gösteriyor”

Opsiyonel ön aks süspansiyonu, yüksek taşıma kapasitesi ve artırılmış kaldırma kapasitesi ile hem arazide hem de yolda güçlü bir performans sergileyerek üst düzey performans sunan MF 5S Serisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Massey Ferguson, Avrupa ve Orta Doğu pazarlama direktörü Jérôme Aubrion, “Bu son ödül, Massey Ferguson’un traktör sektöründe standardı nasıl belirlediğini gösteriyor. MF 5S Serisi, hayvancılık ve karma çiftçilerin ihtiyaç duyduğu kompakt boyutları; üstün performans, ergonomi ve konforla bir araya getiriyor. Birçok amaçlı iş gücü olan MF 5S serisi, tüm uygulamalara uyacak doğru güç ve teknik özellikleri sunuyor. Ayrıca bu modern traktörler düşük sahip olma maliyetleriyle basit kullanım ve gelişmiş özellikleri de çiftçilerle buluşturuyor” şeklinde konuştu.

Çiftlikte ve tarlada yüksek performans

Klasmanında üstün ön yükleyici traktör olarak bilinen MF 5S Serisi, 105 hp ile 145 hp arasında beş model seçeneği sunuyor. Bu modellerin tamamı, tüm çiftliklere ve uygulamalara uyum sağlayabiliyor. Modeller, ‘hepsi bir arada’ SCR teknolojisi ile en son Stage V emisyon düzenlemelerini barındıran en yeni AGCO Power 4.4 litre, dört silindirli motorlarla çalışıyor. MF 5S Serisi traktörler, Dyna-4 veya Dyna-6 SuperEco seçenekleriyle sunuluyor. Ayrıca seride fren uygulandığında sürüşü devre dışı bırakan ‘frenle boşa alma’ özelliği de bulunuyor.

Üstün yükleyici traktör

En üst düzey yükleyici traktörlerden olan MF 5S Serisi, 4 metreye kadar verimli ve yakın merkezli yüksek akışlı hidrolik sisteme sahip. Seride çok işlevli joystick kullanılarak yükleme işlemleri çok daha kolay hale getirildi. Ayrıca ‘visio tavan’ seçenekleri tüm kaldırma aralığı boyunca ataşmanın net şekilde görülmesini sağlıyor. MF 5S Serisi modellerinde kabinler yüksek teknik özelliklerle donatıldı. Traktörlerde, Exclusive ve Efficient modelleri için yeni bir kol dayama yeri bulunuyor.

Üst düzey tarla performansı!

MF 5S Serisi, 6 bin kg’a kadar kaldırabilen sağlam arka askı sistemi sayesinde tarlada, önceki seriden %14 daha fazla yüksek performans sağlıyor. Yeni ön aks ile geliştirilen en yeni ön askı, sektör lideri 4 metre dönüş yarıçapının korunmasına yardımcı olan entegre tasarımıyla dikkat çekiyor. 2 bin 500 kg’dan 3 bin kg’a yükseltilmiş ön askı kapasitesi ile, operatörlerin daha büyük ve daha geniş ekipmanlarla aynı anda iki işlemi gerçekleştirerek verimliliği artırmasını sağlayan MF 5S, öncekinden %12 daha yüksek olan etkileyici 9,5 ton brüt araç ağırlığı sayesinde, daha büyük yükleri de güvenle taşıyabiliyor ve kaldırabiliyor.

Bağlantılı teknolojilere tam erişim 

MF Connect telemetri seçeneğiyle, akıllı cihazlara tamamen bağlanabilir olarak gelen MF 5S Serisi traktörlerde bulunan coğrafi sınır işlevi, makineler önceden tanımlanmış alanlardan çıktığında veya girdiğinde akıllı telefonlara ve mobil cihazlara uyarılar göndererek lojistik yönetimini ve güvenliği iyileştiriyor. Massey Ferguson’un “Datatronic 5 terminali” Exclusive modellerinde standart, Efficient modelinde ise seçenek olarak yer alıyor. ISOBUS uyumlu dokunmatik operatör bilgi ekranı, traktörün tüm işlevlerini izliyor ve ISOBUS uyumlu her türlü ekipmanı kontrol ediyor. Datatronic 5 Terminali aracılığıyla kolayca çalıştırılan MF E-loader, operatörlerin yükleyici işlevlerini izlemesine, yükleri ayrı ayrı tartmasına, kıskaç işlemini otomatikleştirmesinin yanı sıra farklı yükleme döngüleri için otomatik seriler ayarlamasına ve kaydetmesine olanak tanıyor. Datatronic 5 ayrıca, MF Guide otomatik dümenlemenin yanı sıra artık 96 adede kadar bölümü, üç bölümü ve beş ürünü işleyebilen ve yönetebilen MF Section Control ve MF Rate Control gibi hassas tarım işlevleri sağlayan MF Teknolojileri / Akıllı Tarım’ı çalıştırabiliyor. MF 5S, Önceden yüklenmiş MF TaskDoc yazılımı, uygulamalı haritalar, günlük yakıt kullanımı gibi saha kayıtları oluşturmak, iş raporları hazırlamak ve her hektara yapılan tüm girdilerin doğru bir hesabını tutmak gibi pek çok özellikle, tarımda teknoloji kullanımının mükemmel örneğini sunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Tarım makineleri endüstrisinde katma değer ve haksız rekabet!</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Massey Ferguson, Adana Tarım Fuarı’nda yeni ürün ve teknolojilerini tanıttı</strong>

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share