Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Massey Ferguson’un “MF 5S” Serisi’ne bir ödül daha…

AGCO’nun dünya çapında markası Massey Ferguson, “MF 5S.145 Dyna-6” modeliyle, “İspanya’nın Traktörü 2022” ödülüne değer bulundu.

 İspanya’nın Traktörü ödülleri, bu yıl Madrid’de, Trelleborg Lastik Sistemleri İspanya ve Agrotécnica, AgriWorld, AgroTV, FIMA, ASAJA ve Agroeuropa sponsorluğu ile dördüncü kez düzenlendi. Tümü, İspanya’da tarım makineleri alanında uzman isimlerden oluşan jüri, halk oylamasıyla birlikte “MF 5S.145 Dyna-6”yı, 101-200 hp kategorisinde “İspanya 2022 Yılının Traktörü” seçti. Bu yıl “2022’nin En İyi Ürün Tasarımı” Red Dot Ödülü’nü de kazanan MF 5S Serisi traktörlerinin, bu ödülle birlikte, sınıfında istisnai bir traktör olarak sade ve güvenilir özellikleri, bir kez daha tescillenmiş oldu. Massey Ferguson’un MF 5S serisi; tasarım, mükemmel görüş için ince yapılı bir kaporta üstün manevra kabiliyeti için 4 metrelik dar bir dönüş yarıçapı ve ayrıca rakipsiz çok yönlülük için sade, güvenilir özellikleriyle öne çıkıyor. Massey Ferguson, tarım makinelerinin rekabetçi pazarında, ön yükleyici kombinasyonu ile sınıfının en iyisi traktörleri üretmekle tanınıyor.

“Tüm zorlu görevlerin üstesinden verimli ve ekonomik şekilde geliyor”

Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Pazarlama Direktörü Jérôme Aubrion,ödüle ilişkin yaptığı açıklamada; “Massey Ferguson ekibindeki herkes MF 5S.145 Dyna-6’nın, Massey Ferguson’un bu önemli pazar segmentinde standardı nasıl belirlediğini gösteren bu saygın ödülü kazanmasından çok memnun” ifadesini kullandı. MF 5S Serisi’nin, pazara sunulduğundan bu yana, kısa sürede mükemmel bir ün kazandığını vurgulayan Aubrion, şöyle devam etti: “Bu seri traktörlerimiz, mandıralar ve karma çiftçilerin ihtiyaç duyduğu kompakt boyutları, tarla tarımı için üstün performans, ergonomi ve konforla bir araya getiriyor. Gerçek birçok amaçlı iş makinesi olan MF 5S, tüm uygulamalara uyacak doğru güç ve teknik özellikler seçimini sunuyor ve bu modern traktörler ayrıca düşük işletme maliyetleriyle kolay kullanım ve gelişmiş özellikler sağlıyor. Çiftlikteki tüm zorlukların ve görevlerin verimli ve ekonomik bir şekilde üstesinden gelmek için geliştirilen MF 5S.145 Dyna-6, tarımsal müteahhitler, mandıralar, hayvancılık işletmeleri ve tarla tarımı çiftçileri ile diğer üreticiler için ideal seçimdir” diye konuştu.

Çiftlikte ve tarlada yüksek performans

Massey Ferguson’un “MF 5S” Serisi; 105 hp’den 145 hp’ye kadar beş model içeriyor. Serinin traktörleri, her tür çiftlik ve uygulamaya uyacak şekilde çeşitli performans artırıcı özellikler sunan “Exclusive”, “Efficient” “Panoramic” veya “Essential” özellik paketi seçenekleriyle geliyor. Herkes için güç, traktörün ömrü ile paralel tasarlanmış benzersiz “Hepsi Bir Arada” SCR teknolojisiyle en son Stage V emisyon düzenlemelerini karşılayan en yeni AGCO Power 4,4 litrelik dört silindirli motor tarafından sağlanıyor.

Şanzıman seçimi

MF 5S Serisi traktörlerde, her ikisi de otomatik modlu “Dyna-4” veya “Dyna-6” yarı powershift şanzıman seçenekleri bulunuyor. “Yardımcı bir Frenle Boşa Al” özelliği, fren uygulandığında sürüşü devreden çıkarıyor.

Benzersiz ön yükleyici traktörü

MF 5S 145 Dyna-6’lar, endüstri lideri manevra kabiliyeti, ince, dik burunlu kaputu üzerinden sadece 4 m’ye kadar inen mükemmel görüş ve 110 litre/dk’ya varan verimli, yüksek akışlı hidrolik sunan en üst düzey ön yükleyici traktörleridir. Seride, yeni joystick, mükemmel şanzıman kontrollerinin yanı sıra, “Frenle Boşa Alma” sayesinde yükleme işlemleri çok daha kolay hale getirildi. Görüş ve güvenliği artırmak için “Visio Tavan” seçeneği, tüm kaldırma aralığı boyunca ataşmanın net bir görünümünü sağlıyor. Tüm MF 5S Serisi modellerindeki kabinler, yeni bir kol dayamasıyla gelen Exclusive ve Efficient modelleriyle, yüksek teknik özelliklerle donatıldı. Bu traktörler, ilk olarak ödüllü MF 8S serisinde görülen bir yenilik olarak, ileri/geri mekik, bağlantı ve spool valfler dahil bir dizi işlevi kontrol eden “Multipad joystick” barındırıyor.

En iyi tarla performansı

MF 5S 145 Dyna-6’da, 6.000 kg’a kadar kaldırabilen sağlam üç noktalı bağlantı sayesinde sahada yüksek performans sağlanır – önceki modellerden %14 daha fazla, ayrıca en yeni entegre ön bağlantı bulunuyor. Yeni askılı dingil ile montaj için geliştirilmiş olup, sektör lideri 4m dönüş yarıçapının korunmasına yardımcı oluyor. 2.500 kg’dan 3.000 kg’a yükseltilmiş kapasitesi ile ön bağlantı; operatörlerin daha büyük, daha geniş ekipmanlar kullanarak verimliliği artırmasını sağlıyor. Öncekinden %12 daha yüksek olan etkileyici 9,5 ton Brüt Araç Ağırlığı sayesinde MF 5S, daha büyük yükleri de güvenle taşıyabiliyor ve kaldırabiliyor.

Tam bağlantı

MF 5S Serisi, serinin tamamında bir seçenek olan MF Connect telemetri ile tamamen bağlanabiliyor. Yeni bir Geofencing işlevi, makineler önceden tanımlanmış alanlardan çıktığında veya girdiğinde akıllı telefonlara ve cihazlara uyarılar göndererek lojistik yönetimini ve güvenliği iyileştiriyor. Massey Ferguson’un Datatronic 5 terminali; Exclusive modellerinde standart, Efficient modelinde ise bir seçenek. Bu ISOBUS uyumlu, dokunmatik ekranlı operatör bilgi istasyonu, tüm traktör işlevlerini izliyor ve ISOBUS uyumlu her türlü ekipmanı kontrol ediyor. Datatronic 5 ayrıca, MF Guide otomatik dümenlemenin yanı sıra, MF Bölüm Kontrolü (Section Control) ve artık 96 adede kadar bölümü, üç bomu ve beş ürünü işleyip yönetebilen, en son MF Oran Kontrolü de (Rate Control) dahil olmak üzere MF Technologies’in hassas tarım işlevlerini de çalıştırabiliyor. Önceden yüklenmiş MF TaskDoc yazılımı ise, uygulamalı haritalar, günlük yakıt kullanımı gibi saha kayıtları oluşturmak, iş raporları hazırlamak ve her hektara yapılan tüm girdilerin doğru bir hesabını tutmak için kullanılıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Çiftçiler, "Massey Ferguson"un traktörleriyle zorlu parkurlarda yarışacak!

SONRAKİ HABER

Yeni destek paketi çiftçilere dağıtılmaya başlanacak

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share