Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

MF 7S Serisi’nin 210 hp’lik yeni amiral gemisi: MF 7S.210

AGCO’nun dünya çapındaki bir markası olan Massey Ferguson, MF 6S ve MF 7S Serisinin kısa süre önce pazara sunulmasının başarısının ardından, ağır hizmet tipi traktör sektöründe seçenekleri daha da genişleten ve MF 7S Serisinin yeni amiral gemisi olan 210hp MF 7S.210’u pazara sunduğunu duyurdu.

210hp gücü, 6,6 litre AGCO Power motoru, 2,88 metre dingil açıklığı ve standart Dyna-VT şanzımanı ile MF 7S.210; 205hp gücü, 3,05 metre dingil açıklığı ve 7,4 litre motor hacmine sahip MF 8S.205 ile mükemmel bir köprü oluşturuyor. Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Thierry Lhotte, “Massey Ferguson, müşterilere gereksinimlerine tam olarak uyacak doğru ebad, güç ve özellikleri sağlamaya çalışıyor” dedi ve şunları ekledi: “Şimdi, 200 hp segmentinde kompakt ancak güçlü MF 7S.210 veya daha büyük şasiye sahip, ağır hizmet tipi MF 8S Serisi seçimini sunuyoruz. Aynı zamanda, Efficient veya Exclusive spesifikasyon seçenekleri, kullanıcıların traktörü kendi özel ihtiyaçlarına göre uyarlamalarına da yardımcı oluyor.”

Güç, çeviklik, otomasyon ve performans

Yeni MF 7S.210, tarla çalışmaları için düşük toprak sıkıştırma ile yüksek performans, manevra kabiliyeti ve verimlilik sağlayarak sektör için mükemmel güç-ağırlık oranını sunuyor. Aynı zamanda, güçlü bir şekilde tasarlanmış traktörün mükemmel, 14 ton brüt araç ağırlığı ve 44,5 ton brüt kombine ağırlığı, ağır yükleri taşımak ve nakliye işlemleri için ideal. MF 7S Serisi ile ortak olarak MF 7S.210, aynı yüksek düzeyde güç, çeviklik, otomasyon ve performans sunarak işinde titiz profesyonel operatörler için tasarlandı. Yılın Traktörü ödüllü MF 8S Serisinden birçok özelliği miras alan bu ürün, aynı zamanda yeni konfor, kontrol ve donanım seçeneklerini de barındırıyor.

MF 7S Serisi’nin zirvesine yeni MF 7S.210 geliyor!

MF 7S Özellikleri YENİ
Model MF 7S.155 MF 7S.165 MF 7S.180 MF 7S.190 MF 7S.210
Motor 6 Silindir, 6.6-litre AGCO Power
Azami güç 155hp 165hp 180hp 190hp 210hp
EPM ile azami güç 175hp 185hp 210hp 220hp 220hp
Azami tork – 1500 dev/dak’da 700Nm 725Nm 750Nm 850Nm 860Nm
Azami tork – 1500 dev/dak’da EPL ile 750Nm 800Nm 860Nm 925Nm 925Nm
Şanzıman Dyna-6 Super Eko NA
Dyna-VT
Donanım paketi Essential, Efficient, Exclusive, Panoramic Efficient ya da Exclusive
  • MF 7S Serisi yeni amiral gemisi MF 7S.210 standart olarak Dyna-VT şanzıman ile donatılmış ve Efficient veya Exclusive spesifikasyon seçenekleri mevcuttur
  • Hızlı tepki veren, net 6,6 litrelik altı silindirli motor, tüm uygulamalarda maksimum 210 hp güç ve 860 Nm tork sağlar ve belirli işlemler için ekstra 10 hp güç takviyesi sağlar
  • Standart Dyna-VT Super ECO şanzıman ile daha hassas çalışma ve daha fazla ekonomi oluşturur
  • Rahat kontrol için yeni ergonomik kolçak
  • Kolçak üzeri Multipad, tek kollu, kapsamlı kontrol sunar
  • Modern, serin ve sessiz kabin, ödüllü MF 8S Serisinden gelen yeni teknolojiyle yüksek düzeyde konfor sağlar
  • Yeni, daha parlak ve daha net dokunmatik ekrana sahip Datatronic 5 terminalinin kullanımı kolay ve mantıksaldır
  • Uzun, 2,88 metre dingil açıklığı ve sağlam şasi, güç ve dengeyi 4,93 metre dönüş yarıçapından itibaren optimum manevra kabiliyeti ile birleştirir
  • Yüksek kapasiteli 9.600 kg arka ve 4.000 kg ön askı ile ağır yükleri kaldırabilme ve taşıyabilme özelliğine sahiptir
  • Akıllı, pratik neo-retro tasarımla stile içerik katar

Sade MF 7S.210 mükemmel seçim!

Optimum denge ve çekiş için 2,88 metre bir dingil mesafesi üzerine inşa edilen MF 7S.210, yüksek düzeyde konsantre güç ve tork sağlayan 6 silindirli, 6,6 litrelik bir motordan güç alıyor. Sağlam mühendislik, traktörlerin yolda ağır yükleri kolaylıkla ve ekonomik bir şekilde taşımasını ve çekmesini sağlıyor. Tarlada, olağanüstü güç-ağırlık oranı, değerli toprakları korumak için üstün manevra kabiliyeti ve hafif lastik izi ile yüksek performans sunuyor. Bir dizi otomatikleştirilmiş özellik, basit kontroller ve bağlantılı teknoloji, muhtelif çalışmalarda performansı artırmaya yardımcı oluyor.

Zorlu işlerin üstesinden gelen güç!

En son teknolojiye sahip AGCO Power 6,6 litre, 6 silindirli motor, tüm uygulamalar için maksimum 210hp güç ve maksimum 860Nm tork sunuyor. Motor Gücü Yönetimi (EPM), nakliye, PTO çalışması ve en çok ihtiyaç duyulduğunda yüksek hidrolik talepleri karşılamak için otomatik olarak gücü 220 hp’ye ve torku 925 Nm’ye (1.500 motor devrinde) yükseltiyor.

 En üst seviye şanzıman standart!

Massey Ferguson’un ünlü Dyna-VT ECO sürekli değişken şanzımanı MF 7S.210’da standart. Kusursuz hız değişimleri sağlayarak, mükemmel kontrolü ekonomiyle birleştirir ve sadece 1.450 dev/dak’da 40 km/s hıza ulaşıyor. Yeni Otomatik Mod, daha yumuşak çalışma ve daha fazla ekonomi sağlıyor. Bu sistem ile yüke ve hıza göre optimum motor devrini otomatik olarak ayarlar ve ayak pedalı veya Multipad kolu ile basit kullanım sunuyor.

Kullanışlı kapsamlı kontrol!

MF 7S.210 için mevcut olan hem Efficient hem de Exclusive teknik özellikler, kolçak üzeri yeni Multipad kolu ve kapsamlı kolçak kontrolü içeriyor. Böylece, kullanımı kolay, ISOBUS uyumlu kontrolör, askı kontrolü anahtar, seyir ayarları, sürüş modu ön ayarları ve MF Rehberlik aktivasyonu dahil her şeyi kolayca elinizin altında tutuyor. Ayrıca iki elektrikli spool valfi çalıştırmak için de bir mikro joysticke sahip. Benzersiz, çok işlevli yeni bir kumanda kolu seçeneği, bir ön yükleyici ve ön askının kolay kontrolünü sağlarken bu spool valfleri çalıştırmanın yanı sıra operatörlerin yön ve traktör hızını değiştirmesine de olanak tanıyor.

Sessiz, konforlu ve serin kabin!

MF 7S.210 operatörleri, ilk olarak yeni bir kolçak, Multipad kontrolörü ve gelişmiş bağlantı içeren yılın traktörü ödüllü MF 8S traktörlerinde sunulan kabinin önemli yeniliklerinden yararlanıyor. Yeni klima sistemi sayesinde kabin eskisine göre 4°C’ye kadar daha soğuk. Operatörler ayrıca yeni, daha konforlu, standart olarak sunulan hava süspansiyonlu koltuktan da yararlanıyor. Geliştirilmiş hava geçişine sahip ısıtmalı koltuk seçeneği, sarsıntıların şiddetine otomatik olarak tepki veren yanal denge süspansiyonlu DDS (Dinamik Sönümleme Sistemi) ile donatıldı. Yeni Multipad basit ve kapsamlı kontrol ile daha az kullanılan işlevler için bir tuş takımı ile tüm kontrollere kolay erişim sunar, kullanışlı ve mantıksal bir düzende yapılandırıldı. Dış mekanda, modern LED lamba tasarımı ve kaporta far çubuğu, 16 adede kadar LED çalışma lambası seçeneği ile parlak bir marka imzası oluşturuyor. Ön yükleyici işlemleri için, tüm kaldırma aralığı boyunca yükün harika bir görünümünü sağlayan kullanışlı Visio Tavan seçeneği de var. Süspansiyonlu ön aks’a ilaveten, Efficient modellerde mekanik kabin süspansiyonu ve Exclusive modeller için aktif mekanik kabin süspansiyonu sistemi konforu daha da artırıyor.

Net dokunmatik ekran işlemi

Operatörler, parlamayı azaltmak için çok daha parlak ve daha net 9” dokunmatik ekrana sahip Datatronic 5 terminalindeki en son güncellemeleri takdir edeceklerdir. Ana sayfadaki yeni kısayollarla birlikte daha yüksek çözünürlüklü renkler ve siyah bir arka plan da kullanımı kolaylaştırıyor. Ayrıca, yükleme doğruluğunu, üretkenliği ve güvenliği artırmaya yardımcı olan ve yeni Kova Sallama tesisinin kontrolünü ve ayarını sağlayan MF E-Loader seçeneği de yeni sunuluyor.

Bağlantılı teknolojiler hassasiyeti artırıyor

Datatronic 5, yalnızca tüm traktör fonksiyonlarını yönetmekle kalmaz, aynı zamanda ISOBUS bağlantısı ve GPS sinyali ile MF Technologies’in Hassas Tarım paketini de çalıştırıyor. Bunlar arasında, hızlı kurulumlu “Go-Mode” özelliğine sahip MF Guide ve ayrıca hassasiyeti artırmak, üst-üste binmeleri azaltmak ve MF Rate Control kullanarak değişken oranlı uygulamalarla girdileri hassas bir şekilde düşürmek için 96 bölüme kadar çalışan MF Section Control (Bölüm Kontrolü) yer alıyor. MF TaskDoc üzerinde otomatik olarak toplanan ve kaydedilen veriler USB bellek kartı ile aktarılıyor. MF Task Doc Pro seçeneği, uygulama planlarını çiftlik yönetim yazılımıyla kablosuz olarak senkronize etmenize olanak tanıyor. Yeni bir Datatronic 5 seçeneği, Bluetooth, USB veya Aux kablosu üzerinden girişlerle radyo, cep telefonu ve medyanın ekran üzerinden çalıştırılmasını sağlıyor. Bu, operatörleri gelen aramalara karşı uyarır ve bir otomobilde olduğu gibi diğer cihazlara bağlanır ve bunları da çalıştırıyor. MF 7S Serisi diğer traktörler gibi, MF 7S.210 da standart olarak beş yıllık abonelik dahil olmak üzere MF Connect telemetri ile beraber sunuluyor. Bu kullanışlı gerçek zamanlı izleme sistemi, yakıt kullanımı, makine konumu ve hata kodu izleme hakkında değerli veriler sağlıyor. Yeni bir Geofencing işlevi, makineler önceden tanımlanmış alanlardan çıktığında veya girdiğinde akıllı telefonlara ve cihazlara uyarılar göndererek lojistik yönetimini ve güvenliği iyileştiriyor.

Güçlü, istikrarlı ve manevra kabiliyeti yüksek…

2,88 metre dingil açıklığı ve güçlü, şekillendirilmiş şasisi ile MF 7S.210, stabiliteyi manevra kabiliyeti ile birleştirerek sadece 4,93 m’lik bir dönüş yarıçapı sunuyor. Mükemmel dengelenmiş, aynı zamanda mükemmel bir güç/ağırlık oranı ve etkileyici bir 44,5 ton Brüt Kombinasyon Ağırlığı sunar. Arkada 9.600 kg ve önde 4.000 kg’lık askı kapasitesi, 14 ton Brüt Araç Ağırlığı (GVW) ve 210 hp maksimum güç, onu ön ve arka kombinasyonların yüksek iş sonuçları için ideal hale getiriyor. Uzun dingil açıklığı ayrıca zemin basıncını düşürmeye yardımcı olan 42 inç ebadına kadar arka lastikler ile daha da geliştirilmiş çekiş sunarken, stabiliteyi de artırmaya yardımcı oluyor. Ağır işler için, traktörün üst düzey çalışma ve nakliye için çevikliğinden yararlanmak için kolayca çıkarılabilen çok çeşitli denge ağırlığı seçenekleri var.

Makine ve stil!

Göz alıcı yeni neo-retro tasarım, modern stiliyle Massey Ferguson’un mirasına saygı duyuyor. Bu özel tasarım, MF 8S’de pazara sunulan ve yan kısımdaki ikonik MF gri kılıç şeridinin yeni bir yorumunu ve geçmişi MF 100 Serisine dayanan at yuları motifini içeren yeni aile stilini devam ettiriyor. İnce, dar, kavisli kaporta görüşü artırırken, kesitler, şekillendirilmiş şasi ile çalışarak, optimum manevra kabiliyeti için tekerleklerin dar şekilde dönmesine izin veriyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Bakan Bekir Pakdemirli, “Önümüzdeki birkaç senede çiftçimizin zarar etme ihtimalini görmüyorum”

SONRAKİ HABER

Üç noktada üst düzey

BENZER HABERLER
Total
0
Share