Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Bakan Bekir Pakdemirli, “Önümüzdeki birkaç senede çiftçimizin zarar etme ihtimalini görmüyorum”

2022 yılı tarım ve orman bakanlığı bütçe görüşmelerinde meclise hitap eden Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “önümüzdeki birkaç senede çiftçimizin bir zarar etme ihtimalini görmüyorum” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçe görüşmelerinde Meclis’te konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gübre, mazot ve diğer maliyetlerin yüksek olmasının çiftçinin malını zarar etmeden satmasına neden olacağını söyledi. Pakdemirli, “Dünyada gübre, mazot ve diğer girdi fiyatları arttığı için maliyetler yüksek olacak. Böylece yüksek maliyetlerle ürün üreten çiftçimiz malını zarar etmeden satabilecek” ifadelerini kullandı.

 “2022’de çiftçimiz malını zarar etmeden satabilecek”

2022 Tarım ve Orman Bakanlığı bütçe görüşmelerinde konuşan Bakan Pakdemirli,  “Önümüzdeki birkaç senede çiftçimizin herhangi bir zarar etme ihtimalini görmüyorum. Çiftçi için geleceğe yönelik risklerden bir tanesi emtia fiyatlarının geriye doğru gelmesidir fakat 2022 hasat dönemi için böyle bir öngörümüz bulunmuyor. Çünkü çiftçinin üretimini etkileyen gübre, mazot ve diğer girdiler dünyada da arttığı için maliyetler yükselecek. Bu yüksek maliyetlerle üreten çiftçimiz malını zarar etmeden satabilecek” açıklamalarında bulundu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Agritechnica Fuarı 2023’e ertelendi

SONRAKİ HABER

MF 7S Serisi’nin 210 hp’lik yeni amiral gemisi: MF 7S.210

BENZER HABERLER
Total
0
Share