Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Normalleşmeyle birlikte tarım sektörü Fuar İzmir’de buluşuyor

2020 yılında 73 ülkeden 948 firmayı 358.711 ziyaretçiyle buluşturan Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise dört büyük tarım fuarı arasındaki Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 23-27 Haziran 2021 tarihleri arasında Türk tarımını dünya tarımı ile Fuar İzmir’de 16. kez buluşturacak.

2005 yılından bu yana tarımın başkenti İzmir’de düzenlenen ve dünya çapında başarılara imza atan Agroexpo, onur konuğu ülkelerinin Bakanları ve Bakanlık üst düzey yöneticilerinin ağırlandığı 2020 yılında, 73 ülkeden 2000’in üzerinde iş insanı arasında gerçekleşen ikili görüşmeler sayesinde 728 milyon doların üzerinde iş hacmi yaratarak sektörün lider fuarı olmaya devam etti.

Haziran ayında sektör yeniden bir araya geliyor

Ziyaretçi ve katılımcıların öncelikle sağlıklı bir ortamda bir araya getirilmesine önem verdiklerini belirten Orion Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Burak Tan, “Salgının hız keseceği ve toplum bağışıklığının güç kazanacağını düşündüğümüz 23-27 Haziran 2021’de Agroexpo Uluslararası İzmir Tarım ve Hayvancılık Fuarımızı 16. kez Fuar İzmir’de düzenleyeceğiz. Ziyaretçilerimizin ve katılımcılarımızın ticari ilişkilerini daha hijyen ve temassız şekilde yapabilmeleri adına çalışmalara başladık. Fuarımızı 4 günden 5 güne çıkararak ziyaretçilerimizin daha rahat dolaşmasını sağlayacak ve verimli bir fuar geçirmelerine olanak tanıyacağız.” dedi. Her ne kadar 23 Haziran tarihine kadar salgının aşı çalışmalarıyla hız keseceğini düşündüklerini belirtseler de önlemlerden geri kalmayacaklarını belirten Burak TAN alınacak tedbirleri şu şekilde sıraladı;

Fuarda alınacak önlemler;

  • Ziyaretçiler HES KODU ile alana alınacak.
  • Maskesiz fuara giriş kabul edilmeyecek.
  • 10m2 alana 1 kişi düşecek şekilde anlık toplam ziyaretçi kabul edilecek.

  • Girişte ateş ölçümü yapılacak.

  • Fuarda tokalaşma ve temasın yasak olduğu levha ve anonslarla bildirilecek.

  • Halılara ve yürüyüş yollarına 1.5m mesafe çizgileri çizilecek.

  • Restoranlarda paketli ürünler satılacak.

  • Fuar alanında sıvı dezenfektan noktaları bulundurulacaktır.

  • Otobüs organizasyonları daha ilgili kişilerce düzenlenip sayı azaltılacaktır.

  • Fuara sadece Online Bilet Sistemi ile giriş sağlanacaktır.

(Online Bilet için www.agroexpo.com.tr’ den temin edebilirsiniz.)

2020 yılında Tarım Ekonomisine yeni bir ivme kazandıran Agroexpo, 23–27 Haziran 2021’de Pandemiden sonraki ilk Tarım Fuarı olarak sektöre büyük bir güç katacaktır.

Tarım sektörü mekanizasyon için sabırsızlanıyor.

Yaklaşık 1.5 senedir Tarım Fuarlarından uzak kalan sektör çalışanları artık bir araya gelmek ve ticari ilişkileri geliştirmek için gün sayıyor. Her yıl olduğu gibi 2021 yılında da düzenlenecek olan yurtdışı alım heyetleri ikili görüşmeleri, büyük bir iş hacmi yaratarak, Agroexpo katılımcılarına ihracat ve ithalat bağlantıları kurma fırsatları sunacak. Bahçe ve tarla tipi her beygir gücü aralığında birçok yeni traktör modelleri, sektöre tahsis edilen B ve C hollerinde ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Tarım makinelerinde inovasyona değer veren Agroexpo, fuar etkinlik salonunda Türkiye’nin önde gelen tarım makineleri imalatçılarının yeni buluşlarına yer veriyor. Tarımda maliyetleri düşüren ve verimi arttıran teknolojilerin sergilendiği bu organizasyona tüm tarım çalışanları davet ediliyor.

Ülke katılımları artıyor

Her geçen sene uluslararası etkinliği katlanarak artan Agroexpo 16.yılında, 800 milyon dolarlık iş hacmi hedefiyle 80 ülkeden 1050 katılımcı ve 390.000 ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor. Katar, Azerbaycan ve Polonya’nın ülke pavyonu ile katılacağı Türkiye’nin En Büyük Tarım Fuarına 10.000’ i aşkın yabancı ziyaretçi gelmesi bekleniyor. 23– 27 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan organizasyona, Türkiye’nin bütün bölgelerinden çiftçilerimizin, yurtiçi ve yurtdışı profesyonellerinin ve sektör temsilcileri davet ediliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

SONRAKİ HABER

Yüzey işlem prosesi, yapay zeka ile birleşiyor!

BENZER HABERLER
Total
0
Share