Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Paksan, büyük makineleri ile tarlalardaki yerini aldı

Dünya pazarında artan büyük makine taleplerini zamanında karşılamak için yatırım yapan Paksan Makine, büyük balya, silindirik silaj ve balya paketleme makineleriyle dünya pazarındaki yerini aldı. Paksan’ın yeni makineleriyle çiftçiler hem zamandan hem de işçilikten büyük tasarruf sağlıyor.

1970 yılında bir Türk markası olarak kurulan Paksan Makine, ürettiği kaliteli, estetik ve günün şartlarına uygun teknolojik makineleri çiftçilerin beğenisine sunuyor. Tecrübesi ile profosyonelliğini harmanlayan firma, geleceğe yönelik yatırımlar yapıyor ve değerli bir marka olma gayretiyle emin adımlarla ilerliyor.

Sektördeki tecrübe

Kaliteli hizmetini en uygun fiyata sunmak için çalışmalarına ara vermeden devam eden Paksan Makine, teknolojik üretim kapasitesi sayesinde yenilenen ürün yelpazesini kullanıcı dostu ve sürdürülebilir tarıma uygun olarak geliştiriyor. Tarım sektöründeki büyümeye paralel olarak bugün olduğu gibi gelecekte de zirvede yer almayı hedefleyen firma, sektörüne yön verirken bir yandan da gücüne güç katıyor. Sektördeki tecrübesini gün geçtikçe artıran Paksan Makine, uluslararası alanda da çok sayıda ticari bağlantılar sağladı ve dünya üzerinde farklı noktalara sayısız ürünleriyle güvenle ulaşıyor.

Paksan, teknolojiyi yakından takip ediyor

Toplamda 26.000 m2’lik üretim tesislerinde son teknolojik üretim parkına sahip olan Paksan Makine, üretimini gerçekleştirdiği balya makineleri, büyük balya makineleri, silaj paketleme makineleri, silaj biçme makineleri, yem karma makineleri, ot toplama makineleri ve çayır biçme makinelerini dünya çiftçisinin kullanımına sunuyor. Gelişen ve yenilenen teknoloji ile beraber dünya üzerinde tarıma büyük bir dönüşüm yaşanıyor ve artık tarım sektörünün geleceği teknolojik uygulamalar ile şekilleniyor. Paksan bu yenilikleri yakından takip ederek ürün yelpazesini bu ihtiyaçlara göre yeniliyor ve makinelerini bu doğrultuda geliştiriyor.

 

Türkiye’nin ilk ve tek yerli büyük balya makinesi

Dünya pazarında artan büyük makine taleplerini zamanında karşılamak adına yatırımlar yapan Paksan Makine, büyük balya, silindirik silaj ve balya paketleme makineleriyle de dünya pazarındaki yerini almış bulunuyor. Bu kapsamda Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve Türkiye’nin ilk ve tek yerli büyük balya makinesi olma özelliğine sahip Orkinos büyük balya makineleri, 4 ipli 80 x 70 ve 6 İpli 120 x70 olarak üretiliyor. Büyük arazilerde daha hızlı sürede balya yapımına olanak sağlayan Orkinos büyük balya makineleri hem zamandan hem de işçilikten tasarruf sağlıyor.

250-600 kg ağırlığında paketleme

Paksan Makine tarafından dünya çiftçisinin hizmetine sunulan Ahtapot silindirik silaj ve balya paketleme makineleri de PLC kontrollü sistemi sayesinde bunkere yüklenen kıyılmış malzemeleri % 60 ila % 85 arasında sıkıştırmak suretiyle silindirik form verip sonrasında ise streç ile sararak, depolamada taşımada ve uzun süre muhafaza etmede büyük kolaylık sağlıyor. Makine, 32 Kw düşük enerji ihtiyacı ile 850mm x 900mm ölçülerinde değişken çaplı oda sayesinde ürüne göre farlılık göstererek ortalama 250-600 kg ağırlığında paketleme yapılmasına olanak sağlıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Yüksek performans ve güç: Case IH Maxxum serisi

SONRAKİ HABER

2020'nin ilk yarısında 19 bin 658 traktör satıldı

BENZER HABERLER
Total
0
Share