Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Yüksek performans ve güç: Case IH Maxxum serisi

Çok amaçlı ve ağır hizmet traktörü olarak bilinen Case IH Maxxum serisi, geleceğin tarım işletmelerinde çalışması için yeniden tasarlandı. Yenilenen seri, çiftçilere yüksek performans, güç, konfor ve geniş görüş açısı sunuyor.

Case IH Maxxum serisi, yeniden tasarlanarak geleceğin tarım işletmelerinde çalışması için uygun hale geldi. Maxxum serisi, çiftçilere güçten ödün vermeden en son teknolojiyi ve en yüksek performansı, gücü sunarken aynı zamanda da eşsiz konfor, görüş açısı ve hareket kabiliyeti sağlıyor.

Güçlü üretkenlik

Case IH Maxxum serisi, standart olarak sunulan kabin süspansiyon ve opsiyonel olan ön aks süspansiyon, ön hidrolik ve kuyruk mili seçenekleri sayesinde maksimum üretkenlik sağlıyor. Maxxum serisi traktörünün kalbinde endüstrinin en modern, en tutumlu ve en üretken motorları bulunuyor. Maxxum’un tüm modellerinde, sektörün en saygın motor üretim firmalarından olan FPT motor teknolojisi ile üretilen yüksek güç ve tork değerlerine sahip motorlar kullanılıyor. Dört silindirli 4,45 litre modeller ile altı silindirli 6.7 litre Maxxum 150 modellerinin tamamı Tier4B emisyon seviyesine, motorun performansı üzerinde hiç bir olumsuz etkisi olmayan HI-eSCR teknolojisi sayesinde ulaşıyor. Bu kabiliyetli motorlar, traktöre +34 beygir gücüne kadar ek güç üretiyor. Ek olarak tüm modellerde 210 litre yakıt tankı ve 32 litre AdBlue tankı bulunuyor.

Çeşitli transmisyon seçenekleri

Maxxum modelleri, çiftçilerin amacına uygun modeli seçebilmesi için yarı otomatik ActiveDrive 4 (16×16 ve 17×16) ve sınırsız CVXDrive olmak üzere üç farklı tipte iki farklı transmisyon seçeneği sunuyor. Maxxum serisi, Case IH’ın üstün tasarım özelliklerine sahip. Maxxum modellerindeki ergonomik paneller ve Maxxum CVX modellerinde operatörün sağında yer alan Multicontroller kolu, transmisyon ile ilgili tüm fonksiyonlara kolayca ulaşma imkanı sunuyor. Maxxum CVX model traktörlerde standart olarak bulunan ECO CVT transmisyon sayesinde ise düşük devirlerde 40 km/s hıza ulaşılarak yakıt tüketimi azaltılıyor.

 Güçlü ve ekonomik kuyruk mili

Toprak işleme, ilaçlama, biçme ve balyalama gibi işlemlerde kullanılan faklı ekipmanlar ve farklı kuyruk mili güçlerine gereksinim duyuluyor. Bu yüzden Maxxum traktörleri, kullanıcılarına üç farklı kuyruk mili hızı sunuyor. Arka kuyruk mili çalışmaları için 540, 540E ve 1.000 devir/dakika olmak üzere sunulan hızlar, zorlu görevler için kesintisiz güç sağlıyor. Maxxum serisi 6.219 kg’ a varan arka hidrolik kaldırma kapasitesi ile birlikte isteğe bağlı olarak sunulan ön hidrolik donanımı sayesinde 3.100 kg’lık kaldırma kapasitesine sahip. Daha hassas çeki kontrolü sağlayan elektronik çeki kontrol sistemi tüm Maxxum modellerinde standart olarak sunuluyor. Ayrıca elektronik veya mekanik olarak kontrol edilebilen hidrolik güç çıkışları sayesinde her türlü ekipmana kolayca bağlantı gerçekleştiriliyor.

Maxxum çekiş, maxxum güvenlik

Üstün güç/ağırlık oranıyla, Maxxum traktörleri en üst düzeyde atiklik sağlıyor. Kolay kontrol edilebilen gücü ile tanınan Maxxum traktörler, kullanıcılarını aynı rahatlıkta daha fazla güçle buluşturuyor. Üstün çekiş yeteneği sayesinde her koşulda önemli olan yol tutuşu, frenleme ve güvenlik konularında üstünlük sağlıyor. Maxxum modellerinde standart olan otomatik çift çeker ve diferansiyel kilidi özellikleriyle ise operatörden kaynaklı oluşabilecek hataların önüne geçiliyor.

Operatör konforu ve aydınlatma

Maxxum serisi, tasarlanan eşsiz kabin dizaynı ve düşük ses seviyesi sayesinde tüm gün boyunca konforlu ve verimli çalışmayı sağlıyor. Maxxum serisi erken kalkıp yol almak isteyenler için de üst düzey aydınlatma gücüne sahip. Yeni ön çalışma lambaları ve gelişmiş tavan dizaynını barındıran 360-derece aydınlatma paketi ile etrafı net görme imkanı sunuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Güçlü traktörler tesviye için iş başında

SONRAKİ HABER

Paksan, büyük makineleri ile tarlalardaki yerini aldı

BENZER HABERLER
Total
0
Share