Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Potato Days Türkiye 2023, Nevşehir Avanos’ta gerçekleşti

Türkiye’nin tek ve en kapsamlı patates özel fuarı Potato Days Türkiye 2023, 23-25 Ağustos tarihleri arasında Nevşehir Avanos’ta gerçekleştirildi.

Ulusal ve uluslararası 70 katılımcı firmanın; patates yetiştiriciliğinde toprak hazırlığı, hastalık, yabancı ot ve zararlı mücadelesi, tarım makineleri, sulama sistemleri, nihai ürün işlemesine kadar patates üretimine dair tüm yenilikleri ve 90’a yakın patates çeşidini paylaştığı Potato Days Türkiye 2023, patates üreticilerinin büyük ilgisini gördü. 

6 ay süren çalışmaların ardından ziyarete açıldı

Potato Days 2023 hazırlıkları, 2023 nisan ayında başladı. Katılımcı firmaların, ekim ve şahit alan uygulamalarını gerçekleştirdikleri yetiştiricilik alanları yaklaşık 6 ay süren hummalı çalışmaların ardından 23-25 ağustos tarihleri arasında patates üreticilerinin ziyaretine açıldı. Doğal yer altı depoları ile patates yetiştiriciliğinin kalbi olan Nevşehir Avanos’ta,  DLG Fuarcılık tarafından düzenlenen Potato Days Türkiye 2023’ün açılış törenine kurum müdürleri, oda, birlik ve kooperatif başkanları, ulusal ve uluslararası firmalar ve çok sayıda üretici katılım gösterdi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

CTF sistemleri için yeni ‘Kuhn optimer’

SONRAKİ HABER

New Holland T9 serisi, güçlü özellikleriyle müşterilerine ulaşacak

BENZER HABERLER
Total
0
Share