Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

New Holland T9 serisi, güçlü özellikleriyle müşterilerine ulaşacak

New Holland, 2024 yılında T9 serisini güncelliyor. 699 hp gücüyle T9.700, firmanın şu ana kadarki en güçlü traktörü arasında yer alıyor.

Quadtrac ile aynı Fargo (Kuzey Dakota) fabrikasında üretilen ana T9 güncellemeleri arasında yeni dış tasarım, yeniden tasarlanmış kabin ve kontroller, PLM Intelligence ve yükseltilmiş 13 litrelik FPT Cursor Stage V altı pistonlu motor yer alıyor. Yeni özelliklerin eklenmesiyle daha fazla güçle daha düşük viteslerde tork sağlanıyor. Bu sayede servis aralıkları, 1.200 saatten 1.800 saate kadar uzatılıyor.

Yakıt verimliliği, yüzde 2,0 oranında artırıyor

Altı modelden T9.470, T9.520 ve T9.580’deki blok, elektronik değişken geometrili turboya dönüştürülüyor. Gücü sırasıyla 467 hp, 522 hp ve 578 hp’ye yükselten yeni motor, yakıt verimliliğini iddia edilen yüzde 2,0 oranında artırıyor. Diğer üç (geniş çerçeveli) model: T9.615 ( maks.614hp ), T9.655 ( maks.656hp ) ve T9.700 ( maks.699hp ), iki aşamalı turboşarja sahip. Yeni blok, Ultra Command tam powershift şanzıman veya Auto Command CVT ile eşleştirildi.

Avrupa gösterimi, Agritechnica’da yapılacak

Revize edilen kabinde; baş üstü tutma rayları, iyileştirilmiş kapı kolları, baş üstü konsol ve RAM montaj rayları bulunuyor. New Holland’ın sunduğu en iyi aydınlatma paketi olarak tanımlanan yeni LED çalışma lambaları gece görünürlüğünü yüzde 20 oranında artırıyor. Egzoz bacasının boyutunun küçültülmesi ve DOC ile SCR arasındaki J borusunun çıkarılması, operatörün görünürlüğünü yüzde 10 oranında artırıyor. Aynı zamanda birinci sınıf ses paketinde; sekiz kanallı amplifikatör, iki tweeter, sese özel kabin direk kapağı ve cihaz bağlantı montaj parçaları bulunuyor. Yeni T9’ların Kuzey Amerika lansmanı Farm Progress Show’da yapılacak. Avrupa gösteriminin Agritechnica’da yapılacağı bildiriliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Potato Days Türkiye 2023, Nevşehir Avanos'ta gerçekleşti

SONRAKİ HABER

Sorman Çiftlik, tarımsal hakimiyetini Bobcat ile kolaylaştırıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share