Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

SDF Türkiye, KDV Bizden ve 1000 ADET kampanyaları ile çiftçilerin yanında

SDF Türkiye, 7-11 Kasım tarihleri arasında 16. Adana Tarım Fuarı’nda yerini aldı. Bahçe modellerinde 50-105 HP arasında, tarla traktörlerinde ise yine 50-340 arasındaki ürünlerini sergileyen SDF Türkiye, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Fuar ve SDF’nin güncel pazar durumu hakkında bilgiler paylaşan SDF Türkiye Ürün ve İletişim Müdürü Cihan Merih Gürel, “Bu yıl ilk 10 ayda 9.106 adet traktör satışı gerçekleştirerek yüzde 15’lik pazar payına sahip olduk. Yıl sonu itibariyle biten ‘KDV Bizden’ ve yeni yıl ile başlayan “1000 ADET” kampanyalarımız ile çiftçilerimize verdiğimiz desteğin satışlarımızla da orantılı olarak artmasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Traktör sektörünün en büyük firmalarından Same ve Deutz-Fahr markalarını son teknoloji ile Bandırma’daki fabrikasında yerli üreten ve satışını hem yurt içi hem de yurt dışında gerçekleştiren SDF Group, Türkiye’de yaptıkları ve ileriye dönük yatırımları ile ses getirmeye devam ediyor. 16. Adana Tarım Fuarı’nda yine gözleri üzerine toplayan SDF Türkiye, standa getirdikleri traktörler ile ilgi odağı oldu. SDF Türkiye Ürün ve İletişim Müdürü Cihan Merih Gürel ile sohbetimizde ürünlerinden yıl sonu hedeflerine kadar birçok konuya değindik.

Cihan Merih GÜREL – SDF Türkiye Ürün ve İletişim Müdürü

Fuarda, 50 HP’den başlayıp 340 HP’ye varan traktörleri sergilediler

Adana Tarım Fuarı’nda sergiledikleri ürünler hakkında bilgiler veren SDF Türkiye Ürün ve İletişim Müdürü Cihan Merih Gürel, “SAME ve Deutz-Fahr markalarımızla birlikte mevcut ürün gamımızda yer alan ve bölgeye hitap eden tüm ürünlerimizle fuarda yerimizi aldık. Bahçe modellerinde 50-105 HP arasında, tarla traktörlerimizde ise yine 50 HP’den başlayıp 340 HP’ye varan tüm ürünlerimizi sergiledik. Özellikle yüksek beygir güçlerindeki bahçe ve tarla traktörlerimize ilgi oldukça yoğundu. SAME markamız altındaki Frutteto serilerimizde profesyonel bahçeciliğe yönelik birçok yeni ürünlerimizi sunduk. Standımıza ve ürünlerimize olan ziyaretçi ilgisi her yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça yoğundu” ifadelerini kullandı.

 “KDV Bizden ve 1000 ADET kampanyaları ile çiftçilerimize destek oluyoruz”

Düzenledikleri kampanyalardan ve fuarların kendilerine olan katkılarından bahseden Cihan Merih Gürel, “Çiftçilerimizin daima yanında olduğumuzu bilmeleri adına dönemsel olarak kampanyalarımız oluyor. “KDV BİZDEN” kampanyamız ile tüm yerli traktör modellerimizde net yüzde 10 iskontolu fiyatlarımızı yıl sonuna kadar çiftçilerimize sunduk. Yeni yıl itibari ile de yerli üretim olan Deutz-Fahr 5E serisi ve Same Explorer Natural serisi traktörlerde 1000 adet için geçerli inanılmaz fiyatlar sunuyoruz. Fuarlar sektörümüzün en önemli parçalarından birisi ve olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Ürünlerimizin, yeniliklerimizin ve teknolojimizin çiftçilerimizle buluşması için en önemli unsurlardan bir tanesi de tarım fuarlarıdır. Bu fuarlar aracılığıyla çiftçilerimiz, markalarımızı yakından takip edebiliyor ve birçok modelimizi aynı anda inceleme fırsatı edindiler” açıklamalarında bulundu.

SDF Türkiye, çiftçilere desteğini daima sürdürüyor

Cihan Merih Gürel, sözlerinin devamında Adana Tarım Fuarı’nın sektör için en önemli fuarlardan bir tanesi olduğunu ve bölge çiftçilerine ulaşmak adına kendilerinin de çok özen gösterdiklerini dile getirdi. Yıl bitmeden traktör almak isteyen bölge çiftçilerinin fuara yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Gürel, kendilerinin de bu konuda satış ve satış sonrası hizmetleriyle SDF Türkiye’den traktörler almak isteyen çiftçilere desteklerini daima sürdürdüklerini belirtti.

“2023’ü ilk 10 ayda olduğu gibi yine ikinci marka olarak kapatmayı hedefliyoruz”

Sözlerinin sonuna yaklaşırken SDF Türkiye’nin geçtiğimiz 10 ayını değerlendiren Cihan Merih Gürel, “2023 yılı sektörümüz ve traktör satışları bakımından son derece iyi ve verimli geçti. İlk 10 aylık TÜİK traktör satış adetlerine baktığımızda toplam traktör satış adedi 63.500 seviyelerinde gözükürken bu da Türkiye’nin son 10 yıl ortalamasının üzerinde bir rakamdır. Kasım ve Aralık satışlarıyla birlikte bu rakam 70.000 adedi geçecek ve bu da yine son 10 yıldaki pazar adetlerine baktığımızda en çok satışın olduğu yıllardan biri olacaktır. Zirai kredilerdeki devlet destekleri ve çiftçilere özel sağlanan düşük faizli traktör kredisi ile birlikte çiftçilerimiz, yeni traktör alımına yönelmekte ve bu da traktör parkının sürekli olarak yenilenmesine, daha verimli toprak işleme ve daha yüksek verimde hasatlara destek sağlayacak. Biz SDF Grup olarak bu yıl ilk 10 ayda 9.106 adet perakende traktör satışını gerçekleştirerek yüzde 15’lik pazar payına sahip olduk” diyerek sözlerini noktaladı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

“Kişiye özel traktörler ile işinizi şansa değil Massey Ferguson’a bırakın”

SONRAKİ HABER

Yeni MF traktör serileri, Datatronic 5 ile akıllı tarıma yeni bir boyut kazandırıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share