Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Yeni MF traktör serileri, Datatronic 5 ile akıllı tarıma yeni bir boyut kazandırıyor

En yeni standart bağlanabilirlik paketine sahip olan MF traktör serileri, Gerçek Zamanlı Bilgi ve Uzaktan Servis özelliklerini beraberinde getiriyor. Bunun yanında yeni MF serileri, Akıllı Tarım ve Tarım 4.0 özelliklerini kontrol etmek üzere, daha sezgisel olan yeni Datatronic 5 arayüzüne ve Fieldstar 5 ekrana da sahip.

Yeni MF serilerinde yer alan sistem: MF Guide, MF Section ve Rate Control ile MF TaskDoc ve TaskDoc Pro aracılığıyla veri transferi ve yönetimi özelliklerini barındırıyor. Çalışmalarını son teknolojiyi kullanarak sürdüren Massey Ferguson, hem girdileri azaltmaya hem de mükemmel verim yönetim imkanlarıyla çiftçilere önemli avantajlar sağlıyor.

Fuse® Akıllı Tarım Çözümleri tarafından desteklenen: Datatronic 5

Yönetim

Traktör işlevlerinin tam yönetimi ve şanzıman, motor ve hidrolik gibi optimizasyon özellikleri Datatronic 5 ile daha işlevsel bir şekilde gerçekleşiyor.Ayrıca sistemdeki Dual Control sistemi, çizi girişi ve çıkışını otomatikleştirerek yarı asılır tip pullukların mükemmel kontrolünü de sağlıyor. Aynı zamanda bu sistem, pullukların derinlik tekerleğini arka bağlantıya göre de ayarlanabiliyor.

Video modu

Datatronic 5, araca yerleşik kameralardan elde ettiği görüntüler ile operatörleri zorlayıcı aşamalarda video moduyla önemli bir destek sağlıyor.

Sıra başı yönetimi ayarları

Datatronic 5 piyasada bulunan en sezgisel, basit ve kullanımı kolay otomatik sıra başı yönetim sistemiyle birlikte standart olarak bulunuyor. Sıra başı dönüşlerde ciddi ölçüde zaman kazandıracak şekilde tasarlanan bu sistem, elinizdeki operasyona odaklanmanıza ve böylece iş sonuçlarını kolaylıkla en üst seviyeye çıkarmanıza imkan tanıyor.

Yeni MF E-Loader otomatik kontrol işlevi

Yükleme hassasiyetini, verimliliği ve güvenliği artırmaya yardımcı olan E- Loader otomatik kontrol işlevi, operatörlerin, çatal veya kova yüklerinin ağırlığını ayrı ayrı ölçmesine olanak sağlıyor. Ayrıca her bir öğenin, yükün veya işin toplam ağırlığını kaydeder ve bunlar basit bir çizelge şeklinde aktarılabilir. Operatörler ayrıca, farklı yükleme döngüleri için otomatik çalışma dizileri ayarlayabilir ve kaydedebilir. MF E-Loader ayrıca pratik bir kova sallama özelliği de sunuyor.

ISOBUS ile tam ekipman kontrolü

ISOBUS, bir ekipman üreticisinin kontrol sisteminin terminal ekranında görüntülenmesini mümkün kılarken kabine ilave ekranlar eklenmesine gerek kalmadan makine sahiplerinin ve operatörlerin zaman ve paradan tasarruf etmesini sağlıyor. Bu işlem için sadece uygulamanın kablosunu traktör üzerindeki ISOBUS soketine takmanız yeterli geliyor; sistem sayesinde işletim menüleri otomatik olarak yüklenerek, ekranda kolaylıkla görüntülenebilir.

ISOBUS ile MultiPad düğme atama

ISOBUS ekipmanlarıdoğrudan MultiPad kolu kullanılarak kontrol edilebiliyor. Tüm kontrollerin (traktör ve ekipman) aynı kol üzerinde bulunması, ekstra ekranlar ve kollar kullanılmasından çok daha işlevsel oluyor.

Verilerin ve ayarların hafızaya alınması

Sınırsız sayıdaki kullanıcı ayarı yapılandırması sayesinde sistem, operasyon sırasında; çalışılan alan, yakıt tüketimi, çalışılan saatler gibi pek çok bilgiyi kaydedebiliyor.Tüm ayarlar ve parametreler Datatronic terminali tarafından kaydedilirken, bir traktörde kullanılan önceki bir ayarı bulmak için bellekten geri yükleme yapılabiliyor.

Datatronic 5 ile radyo fonksiyonlarına erişim

Aynı bir otomobildeki gibi, Bluetooth, USB veya Aux kontrolü aracılığıyla cihazları bağlayabilir ve birden fazla akıllı telefonu sistemle senkronize edebilirsiniz. Radyo istasyonlarını belleğe alabilir, aramalara cevap verebilir veya arama yapabilir ve diğer işlevleri kullanabilirsiniz.

Alıcı ve düzeltme sinyalleri seçenekleri

xFill™ TEKNOLOJISI Arazi nedeniyle sinyalinizi kaybettiğinizde MF Guide, Trimble®-xFill™ teknolojisi sayesinde, bir düzeltme sinyali olmadan 20 dakikaya kadar güvenilir şekilde çalışmaya devam etmenize olanak tanıyor. Yeni Massey Ferguson MF Guide sistemindeki iki farklı alıcı sistemi; NovAtel® ve Trimble®. NTRIP gibi, çiftlikteki mevcut Trimble® RTK altyapıları kullanılmaya devam edilebilir.

GO MODE işleviyle kolay ve hızlı kurulum

GO MODE özelliğini ilk kez kullananlar bile sisteme 5 dakikada başlatabilir. Bu da operatöre üç adımda ilk defa otomatik rehberlik/dümenleme sistemiyle çalışma imkanı tanıyor.

GO MODE faydaları

  • Rehberlik sistemleriyle %12’ye varan yakıt tasarrufu
  • MF Guide ile üst üste çakışmanın önüne geçiliyor
  • Verimlilik odaklı tasarruf
  • Yorgunluk ve stresi azaltan konfor düzeyi

MFrate control

Değişken Oran Kontrolü (VRC) ile değişken uygulama TaskDoc™ Pro ile yapılan veri transferi artık toprağın veya bitkinin ihtiyacına dayanılarak değişken oran uygulaması yapılmasını mümkün kılıyor ve böylece işlem girdilerinden tasarruf sağlıyor. Tohum, gübre ve tarım ilaçları için ayrı ayrı gereksinimler, uygulama haritaları üzerinde gösterilir. Ardından işlem sırasında bu veriler, bellekten çağrılır ve otomatik olarak uygulanabilir. Tarla veri tabanının yardımıyla işlem girdileri tanımlanıp planlanabilir ve ardından en yüksek kesinlik ve hassasiyetle uygulanabilir. Örneğin, kimyasal ilaç veya gübre uygulamasını belli alanlarda gerektiği şekilde uyarlayarak girdi maliyetini azaltabilir ve verimi daha da artırabilir.

MF TASKDOC ve AGRIROUTER: Next makıne yönetımı

MFtask Doc

Doğru veri ölçümü ve kaydı, daha isabetli kararlar almanın önüne açıyor. Geleceğin tarım dünyasında önemli bir yere sahip olan yeni TaskDoc™ sistemi, hassaslıkla ölçülen verileri iş sahibinin parmak ucuna kadar getirerek sağladığı bilgilerle, çiftçilerin daha üretken hale gelmelerine yardımcı oluyor.

TaskDoc™

TaskDoc™ sayesinde, yapılan işlerle ilgili tüm veriler çok az çabayla kaydedilebiliyor. Ardından bu belgeler tarla kaydında belgelenebilir analiz edilebilir. Bunların hepsi çok kısa sürelerde gerçekleştirilir. Veri, ISOBUS standart TC-BAS kullanılarak, Datatronic 5 terminalinden ofise USB Bellek aracılığıyla aktarılır. Uygulanan tohumların ve gübrelerin miktarı veya yakıt tüketimi hakkındaki veriler hazır bir şekilde konumlanabilir.

TaskDoc™ Pro

TaskDoc™ Pro ise, güvenli Agrirouter Cloud hizmeti aracılığıyla, mobil ağ üzerinden GPS konum verisinin kaydedilmesine ve gerçek zamanlı veri transferine imkan sağlıyor. Bu özellik, MF Next Management (Geleceğin Yönetimi) FMIS dahil olmak üzere, ISOXML-kapasiteli saha yönetimi yazılımı ve haritalandırma arasında otomatik ve sorunsuz bir alışverişi mümkün kılıyor. Kullanılan işlem girdilerinin verileri aktarılır ve ayrıca Datatronic 5 terminali üzerinden de çalışma sırasında kolayca görüntülenebilir.

Agrirouter

Bu evrensel veri alışverişi platformu, tedarikçi veya üretici fark etmeksizin, makineniz ile Çiftlik Yönetimi Bilgi Sisteminiz (FMIS) arasında bağlantı kurmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca bu yöntemle veri alışverişini kiminle ve ne dereceye kadar yapacağınızı da belirleyebilirsiniz. Tarımın dijitalleştirilmesi için ideal çözümünüz olan Agrirouter, verilerinizin kontrolünü elinizde tutmanızda fayda sağlıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

SDF Türkiye, KDV Bizden ve 1000 ADET kampanyaları ile çiftçilerin yanında

SONRAKİ HABER

Genç Mucitler “Sen Yeter Ki Yap” projesi kapsamında ödülleriyle buluştu

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share