Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Sığır ithalatı için başvurular başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı, erkek sığır ithalatı için canlı hayvan ithalatına izinli ülkelerden başvuruları almaya başladı. Bakanlık izniyle toplamda 150 bin baş besilik erkek sığır ithal edilebilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Bakanlığın sığır ithalatı için başvuruları almaya başladığını duyurdu. Yapılan açıklamada; 150 bin baş besilik erkek sığır için yapılacak başvuruların 31 Ağustos’a kadar süreceği belirtildi.

Başvuru detayları

İthal edilecek besilik sığırlar; angus, şarole (charolais), limusin (limousin), hereford, Belçika mavisi (Belgium blue), piedmentosa, obrak (aubrac), gasconne, salers, blondeD’Aquitane, senepol, braford, brangus, simental ve shorthorn ırkları veya bunların melezleri olacak.

Müracaatta bulunacak kişilerin bakanlığın, Hayvan Kayıt Sistemi’nde (TÜRKVET) en az bir yıllık işletme kaydı bulunması gerekiyor. Başvuru sahipleri, işletme kapasitelerine göre en fazla 5 bin baş için başvurabilecek ve bir işletme için tek müracaatta bulunulabilecek.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Sertifikalandırılan çoban sayısı 47 bin 359’a ulaştı

SONRAKİ HABER

TÜMOSAN, yılın ilk 6 ayında 1.4 milyar TL hasılat elde etti

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share