Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TÜMOSAN, yılın ilk 6 ayında 1.4 milyar TL hasılat elde etti

Hasılatını bir önceki yılın aynı dönemine göre 825 milyon TL arttıran TÜMOSAN, 2022 yılının ilk 6 ayında 277 milyon TL net kâr elde etti.

Bağımsız denetim raporlarına göre 2022’nin Ocak-Temmuz döneminde 277 milyon TL net kâr elde ettiklerini belirten TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun, “TÜMOSAN’ın 2021-2025 stratejik planında yer alan yatırım ve verimlilik hedeflerinin 2021 yılının ikinci yarısındaki olumlu sonuçlarını 2022’nin ilk 6 ayında da görmek mutluluk verici. 2022 ve 2023 yılının sektörlerimiz için yeni fırsatlar doğuracağını düşünüyorum. 2021 yılının son çeyreğinde başladığımız yatırımlarımız artarak devam edecek” dedi.

“Yatırımlarımızı ve büyümeyi sürdürüyoruz”

Türkiye’nin ilk yerli traktör fabrikası TÜMOSAN’ın Genel Müdürü Halim Tosun, şu anda Türkiye’deki traktör ihtiyacının yarısını karşılayacak üretim kapasitelerinin olduğunu ve 2022 ve 2023 yıllarında hedeflerini daha da geniş tutacaklarını belirtti. Yatırım fırsatlarını hızla değerlendirdiklerini ifade eden Tosun, “Tüm koşullara rağmen yatırımlarımıza ve büyümeye hızla devam ediyoruz. Hedeflerimizi yüksek, bakış açımızı her zaman pozitif tutuyoruz. Önümüze çıkan yeni yatırım fırsatlarını da her zaman değerlendiriyoruz. Böylece yüzde 100 yerli ve milli projelerimizle birlikte, ülke ekonomisine ve yerli istihdama da katkı sağlamayı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Sığır ithalatı için başvurular başladı

SONRAKİ HABER

Bakan Varank, TürkTraktör’ün Ankara Fabrikası’nı ziyaret etti

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share