Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

SSAB, tarımda yeni nesil çelikleri ele aldı

SSAB Türkiye, “Tarım makinelerinde yeni nesil çelik kullanımının avantajları” konulu bir webinar (çevrimiçi seminer) düzenledi. Tarım sektöründeki üreticilerin yoğun ilgi gösterdiği webinarda yeni nesil çelik kullanımıyla ilgili tüm detaylar hem teknik hem de uygulamalı örnekleriyle ele alındı.

Tarım makineleri sektöründe yeni nesil çelik kullanımı, daha fazla yük kapasitesi, zaman ve iş yükünü doğrudan, mali sonuçları ise dolaylı yoldan etkiliyor. Dünyanın en büyük çelik üreticileri arasında yer alan SSAB tarafından pazara sunulan yeni nesil çeliklerin yüksek dayanımlı ve düşük ağırlıklı olması ise oldukça dikkat çekiyor. Yeni nesil çelik kullanımı ile ekipman ağırlığının az olması tarlalarda zemin sıkışmasını azaltıyor. Güçlü ve hafif bir hasat makinesi daha az yakıt, daha az aşınma ve saat başına daha fazla ekin hasadı anlamına geliyor. Bu kapsamda dünyanın en büyük yüksek dayanımlı çelik üreticisi SSAB tarafından tarım makinelerinde yeni nesil çelik kullanımının avantajlarına ilişkin bir webinar düzenledi. Tarım makineleri üreticilerinin yoğun ilgi gösterdiği webinarda yeni nesil çelik kullanımı örnekleriyle birlikte detaylı bir şekilde anlatıldı.

Çelikte ilk markalaşma

Yaklaşık 60’a yakın firma yetkilisinin katılım gösterdiği webinar, SSAB Türkiye ve İsrail Ülke Müdürü Halim Karaoğlan’ın açılış konuşması ile başladı. SSAB hakkında bilgi vererek sözlerine başlayan Karaoğlan, “SSAB, tamamen yüksek mukavemetli çeliğe odaklanan bir firma. Her türlü çeliği üretmeyi hedeflemiyor. Belirli kalite üzerindeki çelikle iştigal ediyor. Çelikte ilk markalaşma çalışmasını yapan bir firmayız. Strenx ve Hardox bilinen markalarımız arasında yer alıyor” dedi. Konuşmasına SSAB’nin Türkiye’deki faaliyetleriyle ilgili de açıklamalarda bulunarak devam eden Halim Karaoğlan, “SSAB, 1997 yılından bu yana Türkiye’de kendisi bulunuyor. Herhangi bir distribütörü yok, bütün operasyonlarını kendisi yönetiyor. Türkiye’de hem liman hem de depo teslim satışlar gerçekleştiriyoruz. İzmir ve Mersin olmak üzere Türkiye’de 2 tane depomuz bulunuyor. Türkiye’nin her noktasına en küçük plakayı dahi bu depolarımızdan sevk etmemiz mümkün” ifadelerini kullandı.

Yeni nesil çelik…

Açılış konuşmasının ardından SSAB Türkiye Teknik Müdürü Devrim Sağlam tarafından tarım makinelerinde yeni nesil çelik kullanımının avantajları anlatan bir sunum gerçekleştirildi. Sunuma eski ve yeni nesil çelikler arasındaki farkları anlatarak başlayan Devrim Sağlam, katılımcılara Strenx ve Hardox çelikleriyle ilgili de detaylı ve teknik bilgi paylaşımında bulundu. Sunumun devamında çelik kullanımında atölye özellikleri konusuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlam, son olarak yeni nesil çelik kullanımının tarımda uygulamalı örneklerini hem sözlü hem de görsel olarak davetlilere anlattı. Sağlam’ın anlattığı uygulamaları örnekleri arasında tarımsal damper uygulaması, ataçmanlı ön yükleyici, ultra geniş ekim makinesi, patates toplayıcı bıçaklar, balya makinesi, bıçak ve destek sacı, ön yükleyici ve kova, pulluk, tarımsal damper, biçme makinesi, yem karma makinesi, kapaklı tip dorse damperler ve tarım tipi römorklar yer aldı. SSAB Türkiye ve İsrail Ülke Müdürü Halim Karaoğlan açılış konuşması ile başlayan webinar, SSAB Türkiye Teknik Müdürü Devrim Sağlam’ın tarım makinelerinde yeni nesil çelik kullanımının avantajları anlatan sunumu ile devam etti ve ardından soru-cevap bölümüyle de son buldu. Webinara katılan davetliler, hem çelik bilgisi hem de ultra yüksek dayanımlı çeliklerin normal çeliklere göre farklarını işinde yaratacağı ticari ve operasyonel katma değeri ve son kullanıcılara sağlayacağı faydaları öğrenme şansını yakaladı.

Tarım makinelerinda standart çelik yerine gelecek nesil çelik kullanmanın sağladığı avantajlar nelerdir?

Hardox®ve Strenx®çelikleri tarım makinelerini daha güçlü, daha dayanıklı, daha hafif daha rekabetçi ve daha sürdürülebilir kılmaya yardımcı oluyor. Tarım makinelerinde kullanımı yaygın Strenx performans çeliği, makinelerin performansını artırıyor, en önemlisi son kullanıcıların operasyonel maliyetlerini düşürüyor ve uzun servis ömrü olan ekipmanları kullanarak işlerindeki verimliliğin artmasına sebep oluyor.

Webinarı izlemek için tıklayın

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli traktörü Kocaeli’de üretilecek

SONRAKİ HABER

Genç çiftçi Merve Tan, 100 bin TL ile nasıl çiftlik kurduğunu anlattı

BENZER HABERLER
Total
0
Share