Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Tarım Bakanlığı’ndan buğday açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığı, Rusya ve Ukrayna arasındaki gelişmelerin başta buğday olmak üzere hububat ve diğer ham maddelerde arz sıkıntısı doğurmayacağını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, son dönemde Rusya ve Ukrayna arasındaki gelişmeler ve bunun uluslararası hububat ve gıda piyasaları üzerindeki muhtemel etkilerinin yakından takip edildiği belirtildi.

Açıklamada, buğday başta olmak üzere ülkemizin gıda tedarikinde sıkıntılara yol açacağı yönünde değerlendirmeler yapıldığının fakat Toprak Mahsulleri Ofisi gerek lisanslı depolar dâhil özel sektörün mevcut stokları dikkate alındığında başta buğday olmak üzere hububat ve diğer ham maddelerde yeni hasat dönemine kadar arz yönüyle bir eksikliğin olmayacağı ifade edildi.

Açıklamada ek olarak, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bu konuda her türlü hazırlığının mevcut olduğu ve ülkemiz gıda piyasalarında sağlanmış olan istikrarın korunmasına yönelik gerekli tedbirlerin alınacağı belirtildi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

New Holland T5.140 DynamicCommand: Güçlü bir şanzıman ve askı sistemi

SONRAKİ HABER

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli istifa etti

BENZER HABERLER
Total
0
Share