Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Tarım Kredi, et ve süt ürünlerinde üretici konuma geçiyor

Ülke tarımının öncü kuruluşu Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, et ve süt sektöründe kendi markasıyla üretim yapmaya hazırlanıyor. Tarım Kredi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, daha önce tedarikçi firmalar aracılığıyla temin edilen et ve süt ürünlerinin kendi markasıyla üretime başlayacağı müjdesini verdi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin 800 binden fazla ortağı ile Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu olduğunu belirten Genel Müdür Poyraz, tarımsal üretimin her aşamasında üreticilerin yanında yer aldıklarını söyledi. Çiftçilerin tarımsal girdi ihtiyaçlarının karşılanması yanında tüketicilerin de kaliteli ve uygun gıdaya erişimi için çalıştıklarını kaydeden Poyraz, “Üretici ve tüketici arasında sağlıklı ürününün sağlanması amacıyla bir nevi köprü görevini üstleniyoruz. Vatandaşlarımızın sağlıklı gıdaya ulaşması için bir yandan market ağımızı geliştirirken diğer yandan da yeni çalışmalara imza atıyoruz. Birçok alanda iştiraklerimizle çalışmamız var. Özellikle et ve süt üzerine çalışıyoruz. Bu noktada vatandaşımızın sağlıklı gıdaya ulaşma noktasında gayretimiz var. Çünkü merdiven altı firmalarla ilgili ciddi anlamda şikâyet geliyor.” dedi.

“Talepleri değerlendiriyoruz”

Vatandaşların talepleri ve istekleri doğrultusunda et ile süt ürünleri sektöründe hizmet etmeye karar verdiklerine işaret eden Poyraz, bu anlamda yeni bir yapılanma ve iştirakle çalışmalarını genişleteceklerini aktardı. Et ve süt ürünlerini daha önce tedarikçi firmalar aracılığıyla karşılayıp pazarladıklarını anlatan Poyraz, sistemi değiştirip üretici konuma geçebilmek için çalıştıklarını belirterek, şöyle dedi:

“Şu an et entegre tesisimizi sıfırdan revize ediyoruz. Kendi markamızla inşallah et ve süt ürünlerini en geç kasım ayı gibi faaliyete alacağımızı tahmin ediyorum. Vatandaşlarımızın özellikle et ve süt ürünleri noktasında ciddi bir endişesi var ve bu endişeyi gidereceğiz, bu noktada gayret ediyoruz. Et ve süt ürünleri piyasasında bir anlamda farkındalık da ortaya koyacağız. Çünkü insanların bir şeyi daha iyi satın alma noktasında bir kıyaslama yapması gerekiyor. Biz de bu kıyaslama imkanını vereceğiz. Yani bu konuda çok iddialı olacağız.”

Tesislerden canlı görüntüler sunulacak

Poyraz, et ve süt ürünleri sektöründe yenilikler de yapacaklarını anlatarak, “Hem süt hem de et üretimi yaptığımız tesislerimizin mağazalardan canlı yayın bağlantıları yapacağız. Tesislerimizin görüntülerini vatandaşlarımıza sunacağız. İnşallah vatandaşlarımız şarküteriden et ve süt ürünü alırken hangi fabrikada, hangi aşamada nasıl üretildiğini canlı olarak anbean görebilecek.” ifadelerini kullandı.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Massey Ferguson, yeni akıllı makinelerini ve dijital hizmetlerini pazara sundu

SONRAKİ HABER

Tarım ve Turizm Aynı Projede Buluştu, “Mısır Labirenti”

BENZER HABERLER
Total
0
Share