Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

“Tarım Makinaları ve Teknolojileri Proje/ tasarım yarışması” başvuruları başladı!

TARMAKBİR (Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği) ve TARMAKDER (Tarım Makinaları Derneği) işbirliği ile yürütülecek olan ödüllü “Tarım Makinaları ve Teknolojileri Proje/Tasarım Yarışması” için başvuru süreci başladı. İki ana kategoride proje başvurusu alacak yarışma, toprak işlemeden, robotik sistemlere, hasat teknolojilerinden değişken oranlı ilaçlamaya, hayvan takip sistemlerinden akıllı sulamaya kadar tarım teknolojilerinin bütün alanlarına açık olacak. Yarışmaya son başvuru tarihi 26 Mayıs 2023 olarak belirlendi.

Öncelikle lisans ve lisansüstü programlarında öğrenimini sürdüren mühendis adayları ile iş dünyası arasında köprü kurmayı hedefleyen bu organizasyonla yüksek öğrenimde mühendislik yetkinliğinin, liderlik yetilerinin, ekip ruhunun ve takım çalışmasının arttırılması hedefleniyor. “Tarım Makinaları ve Teknolojileri Proje/ tasarım yarışması” başvuruları başladı. İki kategoride düzenlenecek yarışma için son başvuru tarihi 26 Mayıs 2023 olarak belirtildi.

Yarışma iki kategoride düzenlenecek

Yarışma iki kategoride düzenlenecektir. İlk kategoride ilgili lisans ve lisansüstü programlarında öğrenimini sürdüren öğrenciler için kurgulanan yarışma, ikinci kategoride tarım makinaları sektöründeki diğer ilgililerine de açık olacaktır. Bu kapsamda, tarım makineleri ve teknolojileri alanında yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesi amaçlanmakta olup, sektörün diğer paydaşlarının akademisyenlerle bir araya getirilmesi ve üniversite-sanayi işbirliğine katkı sunulması da imkanı da doğacaktır.

Finalistler Ekim 2023’te ödül almak için yarışacak

Yarışmada konu sınırlaması bulunmuyor. Tarım makinaları ve teknolojilerinin ilgi alanına giren ve pazar dinamiklerine uygun her türlü proje/ tasarımla yarışmaya katılım sağlanabiliyor. Projeler, alanlarında uzman isimler tarafından objektif bir şekilde değerlendirilecek olup, ön değerlendirme kurulunun belirlediği finalistler, Ekim 2023’de düzenlenecek olan XIV. Uluslararası Tarımsal Mekanizasyon ve Enerji Kongresi sırasında ilgili kategorilerdeki ödülü almak için yarışacaklar.

Her iki kategoride de “En İyi Proje/ Tasarım Ödülü”, “En Yenilikçi Proje/ Tasarım Ödülü” ve “En iyi AR-GE Projesi/ Tasarımı Ödülü” verilecek yarışmaya katılmak için, aşağıdaki belirtilen şartlardan birinin sağlanması gerekmektedir:

  • Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği veya Biyosistem Mühendisliği Bölümlerinin birinde lisans öğrencisi olmak veya bu bölümlerden mezun olmak
  • Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği Anabilim Dalı veya Biyosistem Mühendisliği Anabilim Dallarından birinde lisansüstü öğrencisi veya mezunu olmak
  • Tarım Makineleri sektöründe (imalat, pazarlama, AR-GE, danışmanlık vb.) çalışmak

TARMAKBİR ve TARMAKDER tarafından düzenlenen bu yarışma, üniversite öğrencilerden start-up’lara kadar yapılacak çalışmaların kalitesini artırarak, ödül alan projelerin sanayi kuruluşlarına ve sektöre duyurulmasına yardımcı olacaktır. Bu yolla sadece sektördeki imalatçıların değil, melek yatırımcıların da ilgisinin çekilmesi hedeflenirken, bu şekilde finans, pazarlama, danışman, malzeme, laboratuvar ve/veya test desteğinin alınmasına ve ortaya çıkan çalışmaların bilim dünyasına ve araştırma kurumlarının ilgisine sunulmasına da katkı sağlanacaktır.

Yarışmayla ilgili tüm detaylara https://tarmakder.org.tr/tarmaktek2023/ adresinden erişim sağlanabilir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>TürkTraktör’ün podcast serisi “geleceğe hazırlar” ilk bölümüyle yayın hayatına başladı</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Akıllı tarım projeleri meslek liselerinde uygulanmaya başladı</strong>

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share