Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Tarım makineleri sektörüne Growmach ile yeni bir soluk

Örtü altı tarım sektöründe dünyanın en büyük fuarını Türkiye’de düzenleyen Informa, şimdi de Growmach, Traktör, Tarım Makinaları, Ekipmanları & Teknolojileri Fuarı’nı, 10-14 Ekim 2023 tarihlerinde Antalya Anfaş Fuar Merkezi’nde gerçekleştirecek.

Dünyanın en büyük etkinlik organizatörlerinden biri olan Informa, 450’den fazla uluslararası ihtisas etkinliklerini yüz yüze ve dijital olarak düzenliyor. Dünyada organize ettiği tarım fuarlarının yanı sıra özellikle Amerika’da Farm Progress Show, Brezilya’da Agrishow tarım makineleri, Mısır’da Sahara Expo, Taiwan’da Asia Agritech ve Türkiye’de dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı olan Growtech’i de organize eden Informa, tarım sektöründeki tecrübesi ile tarım makineleri sektörünün yeni ve uluslararası fuarı Growmach’ı, global tarım fuarları serisine dahil etti.

Global Tarım Makineleri sektörü ve uluslararası alıcılar fuarda buluşacak

10-14 Ekim 2023 tarihlerinde ilk kez gerçekleşecek olan Growmach; Orta Doğu, Afrika, Balkanlar, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Rusya ve BDT Ülkeleri’nden sektör profesyonellerini, son teknolojiler ve yeni ürünler ile buluşturacak. Fuarla ilgili konuşan Fuar Direktörü Engin Er, “Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech’te son 3 yılda az da olsa tarım makineleri firmalarına bölüm ayırdık. Bu alanda katılımcı olarak yer alan firmalar, Informa’nın iş yapış modelinden ve Growtech’in uluslararası ziyaretçi profilinden çok etkilendiler. Türk tarım makineleri sektörünün uluslararası pazarlara açılma potansiyeli ve istekleri ile de bizlere her geçen yıl artan bir şekilde ayrı bir uluslararası tarım makineleri fuarı yapmamız talebinde bulundular. Araya pandemi girmesinden dolayı 2 yıl ertelediğimiz bu proje için pazarın dinamikleri, ziyaretçi ve katılımcı beklentileri ile tarım makineleri sektörünün hedef pazarlarını titizlikle analiz ettik. Geleneksel reklam çalışmaları yanı sıra fuara kadar olan 1 yıllık süreçte ortak roadshowlar, sektörün trendlerinin konuşulacağı uluslararası konferanslar, uluslararası ödül töreni gibi birçok etkinlik planladık. Sektöre çok kısa süre içerisinde de profesyonel yaklaşımımız ve uluslararası bakış açımız ile hızlı bir giriş yaptık. Stand satışlarına başladığımız 3 ay için de hedeflediğimiz m2’nin %55’ine şimdiden ulaştık. Tarım makineleri sektörüne fuarcılık konusunda yeni bir heyecanla firmalara işlerini geliştirmek, yeni pazarlar bulup ihracatlarını arttırmaları için uluslararası bir fuar kazandıracağımız için çok mutluyuz” açıklamalarını yaptı.

“Sektöre fayda sağlamak için hazırlıklarımıza devam ediyoruz”

Türkiye’nin önemli dış ticaret kalemlerinden birini oluşturan tarım, alet ve makinelerinin sektör olarak ihracattaki payını artırdığını belirten Engin Er; “2001 yılında ülkemiz ihracatındaki payı 31’inci sırada yer alırken, 2020’de 15’inci sıraya yükseldi. Salgında az da olsa daralma yaşayan sektörün, bu sene üretim ve ihracat olarak büyüme hedefine girdiğini görüyoruz. Biz de, ihracat odaklı ziyaretçi profili ve potansiyel yeni bayi adaylarını, fuarımıza getirmeyi hedefliyoruz. Sektördeki katılımcı firmalarımıza maksimum faydayı sağlamak için hazırlıklarımıza devam ediyoruz” sözlerini kaydetti.

Fuar katılımcıları yeni ticari fırsatlar yakalayacak

Growmach Fuarına, traktör ve ekipman üreticileri, hasat öncesi ve sonrası tarım makineleri, hassas tarım teknolojileri ve tarım makineleri, dijital tarım platform ve servisleri alanlarında faaliyet gösteren firmalar katılacak. Fuarın ziyaretçi profili ise; tarım üreticileri, bayi adayları, distribütörler, tarımsal işletme sahipleri ve Türk tarım sektörüne yatırım yapmayı planlayan yabancı yatırımcılar oluşuyor.  Fuar Direktörü Engin Er, “Mevcut ve potansiyel ulusal ve uluslararası müşterilerle bir araya gelmek ve yeni ticari fırsatlar yaratmak için fuarımızın çok önemli bir platform olacağını düşünüyorum. Sektörün sürdürülebilirlik ve karlılık açısından nasıl geliştiğini, hangi ürün ve hizmetlerin   işlerini kolaylaştıracağını yakından deneyimlemeleri için uluslararası tarım makineleri sektörünü Antalya’da bir araya getireceğiz” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Haznedar Tarım, çözüm ortağı EYS ile “tek tuşla” gübresini yönetiyor</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Tarımsal girdi enflasyonunda yeni rekor</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share