Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Tarım-ÜFE Şubat’ta yüzde 7,18 arttı

TÜİK tarafından açıklanan Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım-ÜFE) artışını sürdürmeye devam ediyor. Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi Şubat ayında yıllık yüzde 58,29, aylık ise yüzde 7,18 arttı.

Fiyat Endeksi, ocakta bir önceki aya göre yüzde 3,85, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 57,85 artış göstermişti. Şubat ayında ise aylık bazda yüzde 7,18 artarken, yıllıkta yüzde 58,29’a yükseldi. Aralık ayına göre yüzde 11,30 artış yaşanan endekste on iki aylık ortalamalara göre yüzde 60,28 yükseliş gerçekleşti.

Fiyat endeksinde birçok ürün grubunda artış yaşandı

Sektörlerde bir önceki aya göre, tarım ve avcılık ürünleri ve ilgili hizmetlerde yüzde 7,28 artış, ormancılık ürünleri ve ilgili hizmetlerde yüzde 5,25 artış ve balık ve diğer balıkçılık ürünleri; su ürünleri; balıkçılık için destekleyici hizmetlerde yüzde 5,93 artış gerçekleşti. Ana gruplarda bir önceki aya göre, tek yıllık bitkisel ürünlerde yüzde 8,98 artış, çok yıllık bitkisel ürünlerde yüzde 2,55 artış ve canlı hayvanlar ve hayvansal ürünlerde ise yüzde 6,02 artış gerçekleşti.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Tarım Cebimde uygulaması; “Tarımsal Sulama" modülü ile sulama verimini artıyor

SONRAKİ HABER

TÜRKŞEKER, son dönemdeki şeker üretimiyle tarihi rekor kırdı

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share