Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

‘Tarımsal destek ödemeleri’nin aktarılacağı tarih açıklandı

Tarım ve Orman Bakanlığı, çay prim desteği, hububat, baklagil, dane mısır, biyolojik mücadele ve hayvan gen kaynakları desteği olmak üzere bu alanlarda tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde bulunan çiftçilere yönelik verilecek destek paketinin dağıtılacağı açıklandı.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre çiftçilere çay prim desteği, hububat, baklagil, dane mısır desteği, biyolojik mücadele desteği ve hayvan gen kaynakları desteği kapsamında olmak üzere 291 milyon 220 bin 778 liralık destek ödemesinin 25 Mart tarihi itibariyle çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını açıkladı. Bakan Vahit Kirişci, “291 milyon 220 bin 778 liralık tarımsal destekleme ödemelerini yarın çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Üreticilerimize hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

Ödenek detayları

Açıklamalarına devam eden Bakanı Vahit Kirişci, mazot ve gübre desteği kapsamında 4 milyar 675 milyon 260 bin 816 lira ödenek aktarılacağını belirterek ödenek kapsamı hakkında detayları paylaştı. Kirişci, yem bitkileri desteğinin 852 milyon 701 bin 630 lira, hububat, baklagiller ve dane mısır desteğinin 48 milyon 417 bin 432 lira, sertifikalı tohum kullanım desteğinin 5 milyon 567 bin 53 lira ve sertifikalı fidan üretim desteğine ise 4 milyon 451 bin 893 lira ödenek aktarılacağını ekledi.

Çiftçi destek ödemesi e-devlet’ten sorgulanabiliyor

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olan vatandaşlar e-Devlet üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle 2021 Çiftçi Destek Ödemesi sorgulaması yapabilir. Sorgulama yapmak için e-devlet ekranı üzerinden Çiftçi Kayıt Sistemi ekranına giriş yapmak ödeneklerle ilgili sorgulama yapılabiliyor. Ödeme sorgulamalarını yapacak olan vatandaşların sisteme giriş yapabilmeleri için e-devlet şifresine sahip olmaları gerekiyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Rusya'nın son 8 yılda değişen tarım vizyonu

SONRAKİ HABER

Yerel Ayçiçeği Tohumu Destekleyici Projesi’nin ikinci yılında Konya’da çiftçilere tohum dağıtıldı

BENZER HABERLER
Total
0
Share