Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Tarımsal kalkınmayı destekleyen IPARD-III programına başvurular başladı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 785 milyon euro bütçeli IPARD-III programını 81 il için hayata geçirdi. Başvurular için; online sistem açılış tarihi 12 Temmuz, kapanış tarihi ise 16 Ağustos olarak belirlendi.

Geçtiğimiz yıl IPARD-II kapsamında toplam 3 milyar lira hibe desteği sağlayarak; kırsalda sürdürülebilir kalkınmayı artıran, yeni istihdam sağlayan ve ekonomik faaliyet düzeyinin yükselmesini hedefleyen destek programı, bu yıl 81 ili kapsıyor.

“IPARD desteği, 2030 senesine kadar devam edecek”

2024’te IPARD-III destek programı sayesinde birçok alanda mevcut ve yeni kurulacak olan işletmelere 785 milyon euro üzerinde destek verileceğinin altını çizen Malogra Danışmanlık Kurucusu Bikem İnce İnanç, “Türkiye’de tarımsal ve kırsal kalkınma alanında destek sağlayan IPARD’ın amacı, tarımsal üretimi artırmak, kırsal ekonomiyi güçlendirmek ve kırsal alanlarda yaşayanların refahını artırmaktır. 3. Dönemi başlayan IPARD desteği, 2030 senesine kadar devam edecek. Bitkisel ürünlerin işlenmesi, arıcılık, zanaatkarlık ve yerel ürün işletmesi, kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetleri, su ürünleri yetiştiriciliği, makine parkları ve yenilenebilir enerji başlıklarında destek alabilmek mümkün” dedi.

Bikem İnce İNANÇ – Malogra Danışmanlık Kurucusu

Başvurular için son tarih 16 Ağustos

‘Her biri ayrı çağrılarla yayınlanan bu destekte işletmelerin 500.000 Euro’ya kadar proje başına hibe alabileceğini söyleyen İnanç, “Başvurular için; online sistem açılış tarihi 12 Temmuz, kapanış tarihi ise 16 Ağustos olarak belirlendi. Başvuru sürecinin itinayla hazırlanması gerektiğinden başvuru yapacak proje sahiplerinin zaman kaybetmeden aksiyon almasını öneriyoruz. Hizmet yeri İstanbul olan, TSE’den onay alan ilk ve tek danışmanlık firması olarak, ilgili destek kapsamında bir danışmanla çalışmak isteyen proje sahiplerinin çalışacakları danışmanın TSE ve TKDK tarafından akredite edilip edilmediğine dikkat etmesini tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Konya'da verimi ile öne çıkan ekmeklik buğday çeşidi "İkonya" dikkat çekiyor

SONRAKİ HABER

Traktör satış adetleri ilk 5 aylık dönemde geçen yıla göre düşük seyrediyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share