Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TMO, un ve yem regülasyonu çalışmasını sürdürecek

Tarım ve Orman Bakanlığı, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 2022/2023 sezonunda da un ve yem regülasyonu çalışmasına devam edeceğini açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, TMO’nun 2021/22 sezonunda başarıyla yürüttüğü un ve yem regülasyonu çalışmalarının 2022/2023 sezonunda da devam edeceği belirtildi. Bakanlığın açıklamasında, “Bu kapsamda bakanlığımızca TMO aracılığıyla besici ve yetiştiricilerimizin uygun fiyatla yem temin edebilmesini sağlamak amacıyla arpa tahsis ve satış işlemi başlatılmıştır. TMO tarafından gerçekleştirilecek arpa satışı için besici ve yetiştiricilerimizin talepleri 24 Ekim’e kadar üretici örgütleri aracılığıyla alınacaktır. Söz konusu arpa satış fiyatı, piyasa fiyatlarının yaklaşık yüzde yirmi altında olmak üzere ton başına 5 bin 250 lira olarak belirlenmiştir. Bakanlığımız önümüzdeki süreçte de güçlü stokları sayesinde piyasa istikrarını sağlamaya devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği

Piyasa istikrarını sağlama hususunda her türlü yetkiye sahip olan TMO’nun, stok takviyesine ve piyasaya ürün arzına yeni hasada kadar kesintisiz olarak devam edeceği bilgisi de verilen açıklamada, bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içinde gereken tedbirlerin alınacağı ifade edildi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Tarım ÜFE, eylülde aylık bazda yüzde 7,14 arttı

SONRAKİ HABER

İstanbul Tarım Platformu kuruldu

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share