Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TÜMOSAN’dan deprem bölgesine 60 milyon TL bağış

Depremin etkisinin biran önce giderilmesi için özel sektör firmaları da yardım ve bağış kampanyaları yapılmaya devam ediyor. TÜMOSAN’nın, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı açıklamaya göre firma 60 milyon TL’ye kadar ayni ve nakdi yardım olarak bağış yapacağını duyurdu.

Kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar ve özel firmalar deprem bölgesindeki çalışmalarına devam ediyor. Bu amaçla TÜMOSAN, tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamada, ‘6 Şubat 2023 tarihinde yaşamış olduğumuz, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler nedeniyle, zarar gören tüm milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Ayni ve nakdi yardım

TÜMOSAN’ın yaptığı açıklamada şunlar kaydedildi: “Deprem felaketinin ardından, ilgili bölgelerde kullanılması ve ihtiyaçların teminine yönelik olarak, şimdilik 60 milyon TL’ ye kadar ayni ve nakdi yardım olarak bağış yapılmasına, 2022 yılı olağan genel kurul toplantısında genel kurul onayına sunularak pay sahiplerine kapsamlı bilgi verilmesine, bağış ve yardımlara ilişkin olarak genel kurul onayı ile artırılacak olan 2023 yılına ilişkin yeni bağış tutarı limitinden düşülmek üzere yardım yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Monarch, MK-V traktörü müşterilerin beğenisine sundu</strong>

SONRAKİ HABER

Schaeffler, traktörler ve tarım makineleri için rulman çözümlerini piyasaya sürdü

BENZER HABERLER
Total
0
Share