Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Türkiye’nin ilk MF 8S Serisi teslim edildi!

AGCO Türkiye, yeni MF 8S Serisi’nin ilk teslimatını Aslanlar Tarım’a gerçekleştirdi. MF 8S’i dijital lansmanda ve çeşitli videolarda inceleyerek satın aldığını belirten Aslanlar Tarım Yöneticisi Mustafa Aslan, “1965’ten bu yana Massey Ferguson kullanıcısıyız. Aile büyüklerimiz MF 165 serisini kullanıyordu biz de MF’in en yeni serisini kullanmaya başladık. Devir değişti ama traktördeki marka tercihimiz değişmedi” dedi.

Yozgat’ta tarımsal üretim faaliyetlerini sürdüren Aslanlar Tarım, Massey Ferguson’un (MF) akıllı ve sürdürülebilir tarım için konfor ve verimlilik sağlayan, basit kullanımı ve güvenilirliğiyle öne çıkan MF 8S Serisi’ni satın aldı. 2021 Yılının Traktörü ödülü başta olmak üzere, 2020 yılında birçok ödüle layık görülen yeni seri, MF Yozgat Bayisi Memişoğulları Otomotiv tarafından Aslanlar Tarım’a teslim edildi.

5 bin dönüme 14 adet traktör

Yozgat’ın Şefaatli İlçesine bağlı Paşa Köyü’nde 5 bin dönümlük arazide şeker pancarı, buğday, arpa, nohut, yeşil ve kırmızı mercimek, ay çekirdeği ve yonca olmak üzere ağırlıklı kuru tarım alanında faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade eden Aslanlar Tarım Yöneticisi Mustafa Aslan, ürettiklerini şeker pancarını şeker fabrikasına, buğday, nohut ve mercimeği de farklı noktalarda değerlendirdiklerini söyledi. Toprak hazırlamadan başlayıp hasadı kapsayan tüm tarımsal üretim sürecinde traktör kullandıklarını kaydeden Mustafa Aslan, 13 tanesi Massey Ferguson’a ait olmak üzere toplam 14 adet traktör ile çalışmalarını sorunsuz bir şekilde sürdürdüklerine değindi ve şunları ekledi: “İşletmemizde 50 – 225 beygir arasında değişen 14 adet traktörle tarımsal faaliyetlerimize devam ediyoruz. Parkımızda yer alan traktörlerin büyük çoğunluğu MF markasına ait. Toprak hazırlamadan, ekim ve hasada her türlü alanda traktörlere ihtiyaç duyuyoruz. Traktörün haricinde parkımızda toprak işleme, hasat ve çeşitli tarım makineleri yer alıyor.”

Teknolojik traktöre dünya ile aynı anda ulaşıyoruz”

Güçlü bir traktör parkının işlerine olumlu katkılar sağladığına dikkat çeken Mustafa Aslan, traktör parklarına son olarak 2020 yılında Massey Ferguson’un dijital lansman ile tüm dünyaya tanıttığı MF 8S Serisi’ni kattıklarını söyledi. MF 8S’i dijital lansmanda ve çeşitli videolarda inceleyerek, görmeden satın aldıklarına değinen Aslan, “Traktörü lansmanda ve videolardan detaylı bir şekilde inceleyerek, birebir görmeden satın aldık. Görmeden almamızdaki en büyük nedenlerden arasında AGCO Türkiye’nin sağladığı servis ve satış politikaları yer alıyor. MF, çok beğendiğimiz ve ikinci elde asla zarar ettirmeyen bir marka. Uzun yıllardır MF markasını kullanıyoruz. Dünyayla birlikte aynı anda Türk çiftçisine de bu tarz gelişmiş traktörlerin kullanılması imkanını sunan AGCO Türkiye’ye ve Memişoğulları Otomotiv’e desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

“MF 8S, lüks bir otomobil gibi”

“MF 8S’i görmeden satın aldık ama traktör beklentimizin üzerinde çıktı” ifadelerini kullanan Mustafa Aslan, MF 8S’i ekibiyle beraber tarlada test ettiklerini ve traktöre hayran kaldıklarının altını çizdi ve şunları kaydetti: “Videolardan izlediğimiz kadarıyla traktörde yeni bir konsept oluştuğunun farkındaydık. Traktörün teknolojisinden çok emindik. Sadece kaput ve kabinde yapılan yenilikler bizi biraz düşündürüyordu ama traktörü gördüğümüzde çok doğru bir karar verdiğimizi gördük. Traktör kabinin içerisinde taban ve tavan döşemeleri, ısıtmalı ve soğutmalı koltuk özellikleri ve kullanıcının rahatı düşünülerek yapılmış, daha birçok yenilik adeta lüks bir otomobili aratmıyordu.”

Yeni serinin ilk sahibi Aslan Tarım oldu!

MF 8S Serisi’nin Türkiye’deki ilk sahibi olmaktan dolayı da son derece mutluluk duyduğunu kaydeden Aslan, yeni traktörü herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğini söyledi ve şunları ekledi: “Traktörü bana sorduklarında, bu teknolojik traktörün kelimelerle anlatılmayacağını söylüyorum ve traktörün yakınındaysam bizzat gidip gösteriyorum. Traktörle ilgili en ufak bir tereddüde yer yok. Herkese gönül rahatlığıyla öneriyorum. Massey Ferguson, hem performans hem kabin ve hem şanzıman motor anlamında zaten kendini yıllardır kanıtlamış bir marka.”

Dededen toruna Massey Ferguson

Sözlerinin devamında aile geleneği olarak uzun yıllardır Massey Ferguson traktörlerini tercih ettiklerine de dikkat çeken Mustafa Aslan, “1965’den bugüne Massey Ferguson kullanıcısıyız. Dedem, MF 165 serisi kullanmış, bugün biz de MF’in en yeni serisini kullanıyoruz. Parkımıza Massey Ferguson’dan başka marka bir traktör girmedi. Devir değişti ama traktör tercihinde Massey Ferguson geleneğimiz değişmedi. Bu bağlamda MF’e bize yaklaşık 50 yıldır sağladığı destekten dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

MF ve Memişoğulları’na tam güven…

Massey Ferguson Yozgat Bayi Memişoğulları Otomotiv Genel Müdürü Memiş Baran ise “MF 8S Serisi’nin Türkiye’deki ilk satışını gerçekleştiren bayi olmaktan dolayı gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı. 2012 yılından bu yana MF’in bayiliğini yürüttüklerini belirten Baran, “Türkiye’ye ilk defa gelmiş bir traktörü satmak gerçekten zor iş. Bu zorlukları çiftçilerimizin markamıza olan güveni ve işimize yaptığımız yatırımlar ile kolaylaştırdık” dedi. 2020 yılında lansmanı yapılan MF 8S Serisi’nin ilk teslimatını Aslanlar Tarım’a gerçekleştirdiklerini kaydeden Baran, “Aslanlar Tarım, bölgede Massey Ferguson kullanıcısı olarak tanınıyor. Müşterilerimiz, MF markasına duyduğu güvenden dolayı yeni traktörü görmeden satın aldı ve MF 8S’in 205 beygir olan modelini tercih etti. Traktörü teslim aldıktan sonra da ne kadar doğru bir karar verdiğini doğrulamış oldu. Yeni seriye çiftçilerimiz tarafından yoğun bir ilgi var. Şu anda 10’a yakın satışımız oldu. Önümüzdeki aylarda traktörleri çiftçilerimize teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.

MF 8S’e çiftçilerden yoğun ilgi

Yeni serinin bugüne kadar üretilen traktörlerden çok farklı bir dizayna sahip olduğunu ifade eden Memiş Baran, MF 8S’in kabinin lüks bir otomobili aratmadığına dikkat çekti ve şunları söyledi: “Traktörü incelemek için çok sayıda çiftçimiz bizimle iletişime geçiyorlar. Bu zamana kadar traktörle ilgili olumsuz bir yorum duymadım. Bu durumda traktörün tartışılmaz olduğunu bir kez daha kanıtladı.”

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

ŞDL Las Zırh'tan yeni ürün: Orman makineleri zinciri

SONRAKİ HABER

Çeltik hasadında Torum 750 ile üstün performans

BENZER HABERLER
Total
0
Share