Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Çeltik hasadında Torum 750 ile üstün performans

Rostselmash’ın çeltik hasadı için tasarlanan Torum 750 serisi, Türkiye şartlarına adapte edilmiş 7-8-9 metre Power Stream tabla opsiyonlarıyla pazardaki yerini aldı. 3 kademeli özel eleği sayesinde 10 bin 500 litrelik deposunda temiz tane bırakan Torum 750, üstün performansıyla da dikkat çekiyor.

Karataş Tarım, Rostselmash ile yapmış olduğu anlaşma sonrasında markanın çeltik hasadı için tasarlanan Torum 750 serisi biçerdöverini Türk çiftçisiyle buluşturdu. Makinenin tanıtımı için sahaya inen Karataş Tarım Hasat Makineleri Ürün Müdürü Ali Topaloğlu, İpsala Paşaköy çeltik tarlasında Rostselmash Torum 750 çeltik biçerdöverini inceledi.

Zincir yerine rulo

Rostselmash Torum 750 serisinin çeltik hasadı için geliştirilmiş bir makine olduğunun altını çizen Ürün Müdürü Ali Topaloğlu, Torum 750’nin muadillerine göre çok daha kullanışlı ve verimli olduğunun altını çizdi ve şunları ekledi: “Torum 750 serisinde boğazda zincir yerine dört adet rulo bulunuyor. Rulonun üzerinde bulunan bıçaklar yardımıyla sap, rotora aktarılırken aynı zamanda kıyılıyor. Bu sayede harmanlama, sap daha boğazdayken başlıyor.”

3 kademeli özel elekler

Çeltiğin boğazdan Rostselmash’ın çeltik için dizayn ettiği patentli ARS (gelişmiş rotor) sistemine düzenli bir biçimde aktarıldığını kaydeden Ali Topaloğlu, “Bu sistem, rotor ve rotorun tersine dönen kontra sayesinde, rotorun ve kontranın her yüzeyinde 360 derece harmanlama ve ayırma yapıyor. Kompakt bu yapı ile daha yüksek hızlarda biçme ve daha yüksek randıman, minimum kırık ve daha az tane kaybı elde ediliyor. Makinedeki 3 kademeli özel elekler sayesinde de depoya neredeyse selektör kalitesinde temiz tane geliyor” dedi.

Lastik paket ile kolay nakliye

Torum 750’nin 10 bin 500 litrelik depoyla yaklaşık 7 tonun üzerindeki çeltiği iki dakika içerisinde boşalttığına vurgu yapan Hasat Makineleri Ürün Müdürü Topaloğlu, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Makinede nemli biçimlerde ortaya çıkabilen depodaki tıkanmaların önüne geçmek için depoda vibrasyon sistemi bulunuyor. Bütün bu sisteme gereken güç 425 beygir, 6 silindir, Euro 3 Mercedes motordan sağlanıyor. Ayrıca makinede bulunan lastik palet sayesinde Torum 750’nin tarladan tarlaya geçişlerde yolda kolaylıkla nakliye sağlanabiliyor. Tablada ise Rostselmash’ın Power Stream tablası Türkiye şartlarına göre adapte edilmiş 7-8-9 metre opsiyonlarıyla sunuluyor.”

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Türkiye’nin ilk MF 8S Serisi teslim edildi!

SONRAKİ HABER

John Deere yeni 5E Serisi, IPSO Tarım güvencesiyle Türkiye’de

BENZER HABERLER
Total
0
Share