Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Türkiye’nin tarımsal hasılası 68,5 milyar dolara ulaştı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye’nin geçen yıl elde edilen 68,5 milyar dolarlık tarımsal hasılayla Avrupa’da birinci, dünyada ise ilk 10 ülke arasında yer aldığını duyurdu.

Bakan Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, çiftçilerin Türkiye ekonomisine değer katmayı sürdürdüğünü ifade etti.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, çiftçilerin Türkiye ekonomisine değer katmayı sürdürdüğünü belirterek Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Dünya Bankası verilerini sosyal medya hesabından paylaştı. Yumaklı, “Türkiye, 2023 yılında elde edilen 68,5 milyar dolarlık tarımsal hasıla ile Avrupa’da birinci, dünyada ise ilk 10 ülke arasında yer aldı. Bu başarıda emeği geçen tüm sektör paydaşlarımızı gönülden kutluyorum” açıklamalarını yaptı.

Söz konusu paylaşımda, Türkiye’nin 2023’te bir önceki yıla göre yüzde 16’lık tarımsal hasıla artışı elde edildiği bilgisine de yer verildi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Dünya genelinde traktör pazarı %8 azaldı

SONRAKİ HABER

STEYR, hidrojen yakıt hücresiyle çalışan FCTRAC konseptini tanıttı

BENZER HABERLER
Total
0
Share