Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TürkTraktör, Makine Ve Aksamları Sektörü’nde birinci oldu

Türkiye otomotiv sektörünün ilk üretici kuruluşu TürkTraktör, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından verilen İhracatın Şampiyonları Ödülleri’nde Makine ve Aksamları Sektörü’nde birinci oldu.

TürkTraktör, İhracatın Şampiyonları Ödülleri’nde geçen yıl olduğu gibi bu yılda Makine ve Aksamları sektöründe birinciliği elde etti. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen törende kazanılan ödülü TürkTraktör adına Satınalma Genel Müdür Yardımcısı Onur Vural aldı.

TürkTraktör, ürettiği 1 milyonuncu traktörle seviye atladı

68 yıldır Türk çiftçisinin her ihtiyacında yanında olan, sektörünün lideri TürkTraktör, kuruluşundan bugüne tarım sektörüne yön veren yüzlerce yeniliği hayata geçirdi. Tarım mekanizasyonunda sektöründe öncü şirket, bu doğrultuda 1 milyonuncu traktörünü üreterek köklü tarihinde bir başarı eşiğini daha atladı. TürkTraktör, üretimde yakaladığı bu başarılı performansı ihracat alanında da sürdürerek 2021 yılını rekorlarla kapattı.

En fazla traktör ihracatı ABD’ye

Tüm dünyada 130’un üzerinde ülkeye traktör ihracatı gerçekleştiren şirket, 2021 yılında 16 bin 176 ihracat adetiyle önceki yıllardan üstün bir performans gösterdi. İhracatının yüzde 80’ini Kuzey Amerika ve Avrupa pazarına gerçekleştiren TürkTraktör’ün en çok ihracat yaptığı ülkelerin başında ise Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve İtalya yer aldı. Şirketin halihazırda tüm dünyada ihracat yapmadığı sadece yedi ülke bulunuyor.

Üretim Başarısı ‘Makine ve Aksamları Sektörü’nde birinciliği getirdi

TürkTraktör’ün ihracat alanında gösterdiği bu önemli başarının ödüllendirilip, Makine ve Aksamları Sektörü’nde birinci olduğu İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde, otomotiv, mobilya, madencilik, halı, tekstil, hizmet, mücevher gibi sektörlerde de birinci olan şirketler ödüllerini kabul etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende Türkiye iş dünyasının önde gelen isimleri ile devlet kademesi bir araya geldi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Çiftçilerin drone ile çeltik ekim mesaisi başladı

SONRAKİ HABER

Beauvais Massey Ferguson Fabrikası, 1 milyonuncu traktörünü üretti

BENZER HABERLER
Total
0
Share