Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TürkTraktör, tarım teknolojileri girişimi Agrovisio’ya yatırıma destek oluyor

Tarımda teknoloji entegrasyonunu hızlandırmak için bu alanda faaliyet gösteren start-up’ların büyümesine destek olmaya devam eden TürkTraktör, bu doğrultudaki ilk girişimini, çiftçilere dijital karar alma hizmeti sağlayan Agrovisio’ya yaptığı yatırımla gerçekleştirdi.

Tarım alanında 69 yıldır çalışmalarını ‘TürkTraktör Geleceğe Hazırlar’ amacı doğrultusunda sürdürdüklerini belirten TürkTraktör Şirket Lideri Aykut Özüner, Türkiye’de tarım başta olmak üzere teknolojik dönüşümde ihtiyaç duyulan yenilikçi uygulama ve fikirleri de her zaman desteklediklerini söyledi. Etkisi her geçen gün artan iklim değişimi ve pandemi süreciyle birlikte tüm dünyada tarımın daha da önem kazandığına değinen Özüner, “TürkTraktör olarak 70. yılımıza adım adım ilerlerken, geçmişimizden aldığımız güçle geleceği şekillendirmeye devam ediyoruz. ‘Geleceğe Etki’ adını verdiğimiz sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda tarıma ve şehirlere yeni bir perspektiften yaklaşıyoruz. Tarımın geleceğini teknolojik, sürdürülebilir ve verimli uygulamalarda görüyor, bu uygulamaları hayata geçirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Aykut OZUNER – TurkTraktor Sirket Lideri

Stratejik ortaklık

İnovatif çözümleri desteklemek için teknolojik girişimleri takip ederek yatırım fırsatlarını değerlendirdiklerini söyleyen Özüner, “Bu doğrultuda tarım teknolojileri alanında çözümler sunmak için gayret gösteren start-up’lara destek oluyoruz. Bunun ilk adımını Agrovisio’ya yaptığımız 260 bin euroluk yatırımla attık. Stratejik ortaklık olarak da gördüğümüz bu girişimin, ilerleyen dönemde TürkTraktör’ün ürün gamını geliştirmede de önemli rol oynayacağına inanıyoruz. Çiftçimizin ihtiyaç duyduğu teknolojik dönüşümü sağlayacak yeni ürünler sunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Avrupa’daki çiftçiler, yetersiz sübvansiyon ödemelerini protesto ediyor

SONRAKİ HABER

Tarımsal yayım ve danışmanlık desteği 2024’te 144 bin lira oldu

BENZER HABERLER
Total
0
Share