Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Yanmar Türkiye’den dev yatırım

International Tractor Limited’e (ITL) ait olan Solis Traktör Sanayi A.Ş’yi satın alan Yanmar Türkiye, ITL’in İzmir Menderes ITOB’da yer alan traktör üretim fabrikasının devralma işlemleri tamamlandı. Firma, bu yatırımla Solis markalı traktör üretimine devam ederken, önümüzdeki günlerde Yanmar traktörlerinin üretimini de gerçekleştirecek

100 yılı aşkın geçmişe sahip, dünyanın önde gelen iş makinesi, tarım makine ve ekipmanları, enerji sistemleri, deniz ve endüstriyel motor üreticilerinden Japonya menşeli Yanmar Holdings Co., Ltd., 2016 yılında İzmir’de faaliyetlerine başlayan Yanmar İrtibat ofisi ve 2017 yılında kurulan Yanmar Turkey Makine A.Ş firması ile çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 3 sene önce İzmir’de kurulan Yanmar Turkey Makine A.Ş ise tarım ekipmanları, enerji sistemleri ve makinagetir.com- makine kiralama platformu ile müşterilerine kaliteli ve güvenilir hizmet sunuyor.

SONY DSC

Yanmar’ın Solis Traktör Fabrikası satın alma imza töreni

Kurulduğu günden bu yana hızla büyüyen ve birçok başarıya imza atan Yanmar, Türkiye’deki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. 30 Eylül 2020 tarihinde İstanbul’da gerçekleşen imza töreniyle International Tractor Limited’e (ITL) ait olan Solis Traktör Sanayi A.Ş firmasının satın alımı ile ITL’in İzmir Menderes ITOB’da yer alan Traktör üretim fabrikasının devralma işlemleri tamamlandı. Bu satın alma ile Yanmar Türkiye,  Solis markalı traktör üretimine devam ederken Yanmar markalı traktörlerinin üretimini de gelecek zamanlarda bu fabrikada gerçekleştiriyor olacak.

 “Yatırımlarımız devam edecek”

Yanmar Turkey Makine A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Erdoğan gerçekleşen satın alma töreni sonrasında yaptığı açıklamalarda “Yanmar olarak ITL firması ile 2005 yılından bu yana süren bir iş birliğimiz var. Bu birlikteliğimizi 2016 yılı itibariyle ana şirketin en büyük hissedarlarından birisi olarak devam ettiriyoruz. Bu iş birliğinin en güzel meyvelerinden birisi olan ve İzmir’de 2017 yılında temelleri atılan Solis Traktör Sanayi ve Ticaret A.Ş’ nin, Yanmar bünyesine katılmış olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Bu devralma ile birlikte Yanmar Türkiye’deki konumunu daha da güçlendirmiştir. Önümüzdeki yıllarda artarak devam edecek yatırımlarımız ile Yanmar’ın Türkiye’ye uzun yıllar hizmet etmesini, Türk ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

AGCO’dan, 90 bin dolarlık gıda desteği

SONRAKİ HABER

Tohumculuğun hanımağasının traktördeki tercihi Case IH

BENZER HABERLER
Total
0
Share