Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Yeni New Holland 300 Serisi, Türkiye’de

New Holland, TürTraktör güvencesiyle yeni 300 Serisi nokta dönüşlü mini yükleyicilerini Türkiye pazarına sundu. Yüksek performans, düşük yakıt tüketimi ve operatör konforu ile ön plana çıkan yeni seri, farklı ataşman seçenekleriyle tarımdan hayvancılığa kadar birçok farklı sektörde kullanılıyor

New Holland, 1962 yılında başladığı nokta dönüşlü mini yükleyici yolculuğunda 58 yılı geride bıraktı. Bu süre zarfında 250.000’in üzerinde mini yükleyicinin üretimini gerçekleştiren New Holland, bu uzun yolcuğunda mini yükleyici ürün grubu içerisinde her geçen gün kendi teknolojisini geliştirmeye ve kendi müşteri profilini yaratmaya devam ediyor. Bu amaç doğrultusunda üretilen yeni New Holland 300 Serisi nokta dönüşlü mini yükleyiciler de Türkiye pazarındaki yerini aldı. 

Küçük, orta ve büyük segment…

2013 yılından bu yana TürkTraktör güvencesiyle Türkiye pazarında varlığını sürdüren New Holland marka nokta dönüşlü mini yükleyiciler tarımsal uygulamalardan, inşaata; dökümden, küçük hacimli hafriyat çalışmalarına kadar birçok faaliyet alanında kendine yer buluyor. New Holland’ın patentli Super Boom® yükleyici kol tasarımı bir önceki seride olduğu gibi 300 Serisi’ni de özellikle yüksek erişim istenen uygulamalarda ön plana çıkarıyor. 300 Serisi küçük ve orta segment mini yükleyici modelleri üzerinde, özellikle küçük hacimli motorlarda kendini fazlasıyla kanıtlamış 2,2 litrelik Japon menşei ISM marka motorlar kullanılırken; büyük segment modeller üzerinde ise küçük hacimden yüksek motor gücü ve torku üretebilen FPT marka motorlar yer alıyor. Tamamında turbo şarj ünitesi bulunan 300 serisi motorlarından yüksek bir performans ise düşük yakıt tüketim değerleri ile sağlanabiliyor.

Hassas kullanım sunan joystick kumanda kolları

300 serisinin verimli hidrolik sistemi sayesinde hidrolik fonksiyonlar bir yandan hızlı diğer bir yandan ise güçlü bir performans ortaya koyuyor. Gelişmiş hidrostatik yürüyüş mekanizması operatörün makineyi dar alanlarda çok hassas ve sınırlı hızlarla kullanımına imkan tanıyor. Operatörün her fonksiyonu çok hassas ve kolay bir şekilde kumanda edebilmesi için 300 serisi modellerinin çoğunda (L315 hariç), elektronik joystick kumanda kolları yer alıyor. Joystick kumanda sisteminde; yürüyüş sistemi, hidrolik fonksiyonlar ve yardımcı hidrolik çıkışların tamamı sadece 2 joystick ile yönetilebiliyor ve eğer talep edilirse operatörün kullanım tarzına göre joysticklerin hassasiyeti de ayarlanabiliyor. 2 farklı yürüyüş hız modu bulunan 300 serisinde (L315 hariç), yürüyüş hızı saatte 18 km’ye ulaşabilirken; operatör yürüyüş grubunu ister tek joystick üzerinden isterse iki joystick ile birlikte kontrol edebiliyor. Operatör, kendi alışmış olduğu kullanım tarzını kabin içerisindeki bir buton ile kolayca seçebiliyor.

Farklı ataşman kullanımı

300 Serisi’nin tüm modellerinde standart olarak yardımcı hidrolik çıkışlar yer alıyor. Bu sayede burgu, kırıcı, açılır kapanır kova, balya tutucu gibi farklı ataşmanlar doğrudan makine üzerine bağlanıp kullanılabiliyor. Bu ataşmanların kontrolü ise joystick üzerindeki bir oransal elektronik buton ile sağlanıyor. Farklı ataşmanlar arasında hızlı geçiş sağlamak üzere 300 Serisi tüm modellerde hızlı mekanik ataşman değiştirme sistemi yer alıyor. Bu sayede operatör, sadece iki adet levye hareketi ile bir ataşman bağlantısını söküp-takabiliyor. New Holland’ın eski serisinde standart olarak bulundurduğu Basınç Altında Bağlantı Sistemi (CUP) yeni seri üzerinde de standart donanım olarak yer alıyor. Bu sistem ile farklı ataşmanları çalıştırmak üzere makine üzerine bağlanan hortum bağlantıları içerisinde kalan basınç hidrolik sistem üzerindeki bir mekanizma ile kolayca tahliye edilebiliyor. Serinin en büyük modeli olan L330 üzerinde asfalt traşlama, fiber optik kablolama için asfalt testeresi, büyük kar püskürtme gibi yol ekipmanı ataşmanlarının kullanımına imkan veren yüksek debi (high flow) sistemi standart olarak bulunuyor.

Operatör konforu ön planda

300 Serisi’nde ana değişiklik, operatörün gün boyu konforlu bir şekilde çalışmasını sağladığı operatör alanının içerisinde gerçekleştirildi. Operatörün uzun saatler çalıştığı bu alan içerisinde geniş görüş alanı, kolay kullanım arayüzü, geniş iç hacim ve diz mesafesi, yeni joystick tasarımı ve buton yerleşimi, kullanım kolaylığını ve keyfini zirveye taşıyor. 300 Serisi’nde bulunan yeni joystickler kolay bir kullanım sağlarken, üzerinde yer alan butonlar parmak mesafesinde rahat bir erişim sunuyor. Kabin içerisinde komple yenilenen buton yerleşiminde operatörün sık kullandığı butonlar daha yakın konumda bulunuyor. Anahtarsız marş butonunun tüm modellerde standart olarak bulunduğu 300 serisinde istenirse hırsızlığa karşı koruma amaçlı 5 haneli bir kod tanımı yapılabiliyor.

—KUTU—

300 Serisi Kaldırma Geometrisi Devrilme Yükü Nominal Taşıma Kapasitesi Motor Motor Hacmi Motor Gücü

Brüt

Motor Torku
L315 Radyal 1361 kg 680 kg ISM 2,2 L 60 hp 171 Nm
L318 Dikey 1633 kg 818 kg ISM 2,2 L 60 hp 171 Nm
L325 Dikey 2268 kg 1135 kg FPT 3,2 L 90 hp 305 Nm
L330 Dikey 2722 kg 1360 kg FPT 3,2 L 90 hp 340 Nm

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Rotorlu ot toplama tırmığı ve bantlı ot toplama makinesi karşılaştırmalı testi

SONRAKİ HABER

Agroexpo, 23-27 Haziran 2021 tarihine ertelendi

BENZER HABERLER
Total
0
Share