Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Agritechnica 2023, yenilenebilir enerjiyi tanıtacak

Almanya, Hannover’de 12-18 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenecek Agritechnica’da; fotovoltaik, elektrik depolama ve rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir enerjiler tanıtılacak. Agritechnica’da yer almak isteyen katılımcılar 1 Şubat 2023’e kadar kayıt yaptırabilecek.

Tarım teknolojisi alanında dünyanın önde gelen ticaret fuarlarından biri olan Agritechnica’da ilk kez “Yenilenebilir enerjiler” konusuna özel bir alan sunulacak. Kendi kendine kullanım veya şebeke besleme amacıyla kullanılan fotovoltaik, elektrik depolama ve rüzgar enerjisi şu anda çiftçilerin oldukça ilgisini çekiyor.

Artan enerji fiyatları ile mevcut enerji krizi, yenilenebilir enerjilere yatırım yapmaya teşvik ediyor

Yenilenebilir enerji kaynakları için hem teknoloji hem de yasal ve politik çerçeve koşulları hızla gelişiyor. Bu nedenle konuyu değerlendiren Agritechnica 2023, hem çiftçiler hem de katılımcılar için katma değer sunuyor. Agritechnica’yı organize eden DLG’nin (Alman Tarım Derneği) Enerji, Kurum İçi Tarım ve Yeni Gıdalar Bölüm Müdürü Marcus Vagt, “Çiftlikte yenilenebilir kaynaklardan enerji üretmek, enerji geçişinin başlangıcından beri temel bir tarımsal yetkinlik oldu. Artan enerji fiyatları ile mevcut enerji krizi, fotovoltaik ve rüzgar enerjisi santralleri için araziye ilginin artmasıyla birlikte, çiftçileri yenilenebilir enerjilere yatırım yapmaya teşvik ediyor” dedi.

Fotovoltaik sistemler tarımda daha ilgi çekici hale geliyor

Fosil enerjilerin artan maliyetleri nedeniyle, kendi kendine yeterli üretim için kullanılan fotovoltaik sistemler – elektrik depolamalı veya depolamasız – ekonomik olarak cazip hale geliyor. Modern tarım; istikrarlı, merkezi olmayan ve CO2 nötr bir enerji arzının önemli bir parçası olmak için ideal bir konumda. Kısa tedarik zincirleri ile bölgesel olmanın yanı sıra tüketiciye yakınlık ve tarımda yenilenebilir enerjiler büyük umut vaat ediyor. Enerji sektörünü Agritechnica’ya dahil etme kararını açıklayan Marcus Vagt, “Gelecekte iki büyük DLG ticaret fuarı EuroTier ve Agritechnica aracılığıyla bu konuyla ilgili yıllık bazda bilgi sunacağız” ifadelerini kullandı.

Çiftçi ve üreticiyi buluşturmak

Tarım bu şekilde, gelecekte iklim dostu bir enerji arzının güvence altına alınmasına değerli bir katkı sağlayabilir. Bu, tarım için yeni tedarik ve pazarlama fırsatları yaratıyor. Agritechnica’da fotovoltaik, elektrik depolama ve rüzgar enerjisi sektörlerindeki üreticiler, yenilenebilir enerjilerde deneyime sahip nitelikli karar vericilerle yeni bağlantılar kurabilir. Yeni kavramlar ve öncü yenilikler, tarımsal verimliliği sağlarken doğayı ve çevreyi de koruyor. Agritechnica, ‘yeşil verimlilik’ temasıyla, tarımın gelecekteki sorunları için bir forum olacak. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler, uluslararası tarım teknolojisindeki kilit oyuncular ve oyunun kurallarını değiştiren kişilerle tanışacak. Dünya çapında faaliyet gösteren tüm tarım makineleri şirketleri, Agritechnica’nın Hannover’deki mekanında temsil ediliyor. Uluslararası tarım ve mahsul çiftçiliği için en kapsamlı ve çeşitli ticaret fuarı programını sunan Agritechnica, bitki koruma püskürtücülerinden dronlara, traktörlerden otonom ekipman sistemlerine ve biçerdöverlerden dijital yardım sistemlerine kadar tüm tarım makinelerini sunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>John Deere’dan yeni L341R yüksek yoğunluklu büyük kare balya makinesi!</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Traktör ve ekipmanlar İSOBUS ile uyum içerisinde!</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share