Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Case IH, Optum serisiyle 340 beygir gücünde pazarda yerini alıyor

Büyüyen, çok yönlü traktör pazarını karşılamak için Case IH, Optum serisiyle 340 beygir gücündeki yeni traktörünü tanıtıyor.

Case IH’nin Optum serisi; 270, 300 ve yeni eklenen 340 serisiyle ürün gamını artırıyor. Kompakt boyutlu Optum 250 serisi artık kullanılmıyor. Yeni Optum 340, altı silindirli 6,7 l V motorla çalışarak 250 KW/340 hp güç sağlıyor. Şirket, takviye gerektirmeyen 340 için, maksimum torku 1.400 rpm’de 1.398 Nm olarak belirtiyor. Optum ile karşılaştırıldığında, Case IH, 340 için daha büyük bir turboşarj kullanarak giriş yolunu değiştiriyor. Model, oldukça verimli ve kanıtlanmış Hi-eSCR2 emisyon azaltma teknolojisi ile donatılıyor. Daha küçük modellerde olduğu gibi, yakıt deposu da 630 litre mazot alıyor. Motorun servis aralığı 750 saat olarak veriliyor.

Odakta çok yönlülük

Case IH, traktörü tasarlarken, bu traktör sınıfının gerekli çok yönlülüğünü göz önünde bulundurarak özellikler ekliyor. Mühendisler, 340’ı optimize edilen CVX şanzımanla donatarak hidrostatik ünitede, kontrol yazılımında, tahrik bileşenlerinde, arka aks diferansiyelinde ve arka PTO’da iyileştirmeler yapıyor. Standart ISO veri yolu ekipmanı, traktörün makine kontrolünü mümkün kılan TIM özelliğine yükseltilebiliyor. Arka askı 11.058 kilogram kaldırma kapasitesi ile belirtilirken, ön askı 6.016 kilograma kadar kaldırma potansiyeliyle öne çıkıyor.

Sessiz ve ferah kabin

Yeni, ferah kabin; sadece 66 dB(A) özelliğiyle sessizlikte maksimum konforu sunuyor. Gelişmiş kabin tasarımı, en sık kullanılan işlevlerin yüzde 95’ini sürücünün eline bırakan yeni tasarlanmış ergonomik Çoklu Denetleyici kol dayanağıyla sağlıyor. Üreticiye göre, Bluetooth işlevine sahip yeni AFS Pro 1200 dokunmatik ekran net, kullanımı kolay ve tüm traktör işlevlerine genel bir bakış açısı yaratıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Cavit Ersoy New Holland 3S Plaza Nevşehir’de açıldı

SONRAKİ HABER

Tarım ÜFE mayısta aylık bazda yüzde 2,14 arttı

BENZER HABERLER
Total
0
Share