Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Case IH Vestrum serisinde, ActiveDrive 8 powershift yeniliği

Case IH Vestrum serisi, (100-130hp) artık CVXDrive’a (CVT) alternatif olarak ActiveDrive 8 (sekiz kademeli/üç kademeli) powershift ile sunuluyor.

Case IH, CVT’nin Vestrum müşterilerinin artık yüksek düzeyde yakıt verimliliği ve yeteneği sağlayan daha düşük fiyatlı bir alternatife sahip olduğunu söylüyor. Maxxum 115-150hp traktörlerden gelen yeni kutunun birinci menzili, ağır çekiş işlerine uygun 0-10,7 km/saat hız bandı sunarken ikinci menzil (4,3-18,1 km/saat) çoğu ihtiyacı karşılıyor. Kara yolu seyahati için şanzıman, 0-40 km/saat hızında üçüncü aralıkta başlıyor. Aynı zamanda hızlı vites değiştirme adımı ilerlemesine olanak tanıyan bivites atlama işlevi de bulunuyor. Sürünme seçeneği 190 m/saat’e kadar yavaş hızlara izin veriyor.

“Hız veya yön değişiklikleri sırasında çekiş kaybı yaşanmıyor”

Vestrum traktörleri Case IH Ürün Pazarlama Müdürü Christel Diebolt, “Bu, çift kavrama teknolojimizi kullanan gerçek bir powershift. Dolayısıyla hız veya yön değişiklikleri sırasında çekiş kaybı yaşanmıyor. Aynı zamanda traktörün en yüksek aralıkta hareket etmesine, tekerleklere giden gücü kesmeden tarla hızını artırmasına, neredeyse fark edilmeyen vites değişiklikleri yapmasına ve Active Clutch II özelliği aracılığıyla fren pedalını kullanarak durma noktasına gelmesine olanak tanıyor” dedi.

‘Seçim ve Gelişmiş’ teknik paketler kullanıcılara sunuluyor

ActiveDrive 8 traktörler, ‘Seçim ve Gelişmiş’ adıyla iki teknik özellik paketiyle geliyor. Seçili modeller mekanik uzak valfler, 80 veya 110 l/dak hidrolik pompa, üç hızlı PTO ve ön bağlantı seçenekleriyle donatılıyor. İki çatı seçeneği arasında, yükleyici çalışması için panoramik pencereli 2,7 metrelik alçak çatı versiyonu da bulunuyor. Standart çatının yüksekliği 2,83 metreyi buluyor. Klima, yolcu koltuğu ve kabin süspansiyonu isteğe bağlı olarak eklenebiliyor. Gelişmiş spesifikasyona dahil olan ek donanımlar arasında askı yönetimli ön bağlantı, elektro-hidrolik uzaktan kumandalar, gelişmiş sıra sonu yönetimi, otomatik yönlendirme ve ISObus gibi özellikler yer alıyor.

Vestrum ActiveDrive 8 traktörlerinin üretimi başladı

Hem CVXDrive hem de ActiveDrive 8 Vestrum’ların gücü aynı FPT NEF 4,5 litrelik dört potlu Stage V bloğundan geliyor. Arka kaldırma kapasitesi 5,6 tonu kapsıyor (2,3 ton ön bağlantı seçeneği). Kabin içi gürültü seviyeleri 69dB(A) ve askılı kabin seçeneklerinde şanzıman kontrol düğmelerine sahip yükleyici kumanda kolu bulunuyor. Makine, AFS Pro 700 Plus dokunmatik ekranlı terminal, hızlı başlatma menüsü ve dört adede kadar kamera girişiyle birlikte geliyor. Vestrum ActiveDrive 8 traktörlerinin üretimi başladı ve tüm Avrupa pazarlarında da satışa sunulması bekleniyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TÜMOSAN, 2024'ten itibaren Stage 5 emisyon motorlu traktör üretimine başlayacak

SONRAKİ HABER

Valtra S serisi Suolahti'ye geri dönüş yapıyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share