Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Çiftçi TR6 ile gücünü, MasterDrive ile verimini artırıyor 

En güçlü yerli üretim traktör serisi TR6’nın 6 silindirli motora sahip TR6.135 ve TR6.150 modelleriyle çiftçilerin güçlü traktör ihtiyacını karşılayan New Holland, Türkiye’nin ilk yerli üretim otomatik dümenleme sistemine sahip MasterDrive traktörlerini çiftçilerle buluşturuyor

Traktör pazarının kesintisiz 13 yıldır lideri TürkTraktör, sektördeki 65. yılını geride bırakırken müşterilerine yine öncü üretici olmanın ayrıcalıklarını hissettireceği yeni yerli üretim traktörleri ve teknolojileriyle hizmet vermeye devam ediyor.

New holland TR6 serisi

Her geçen gün büyüyen ürün gamıyla dikkat çeken New Holland, üst segmentin gözdesi, en güçlü yerli üretim traktör serisi olarak da bilinen Yerli Dev New Holland TR6 serisinin 6 silindirli motora sahip TR6.135 ve TR6.150 modelleriyle çiftçilerin tercihi olmaya devam ediyor. 127 HP ve 141 HP nominal güce sahip TR6 serisinin yeni modellerinde 6 silindirli ithal motor, common rail enjeksiyon sistemi ve ihtiyaç anında +25 HP güç sağlayan ek güç üretim sistemi standart olarak sunuluyor. 17 ileri – 16 geri vites seçeneğine sahip yarı otomatik transmisyonu sayesinde çalışmalar için istenilen hız aralıkları kolaylıkla sağlanabiliyor. Ayrıca otomatik tarla ve otomatik yol fonksiyonu ile kademe içi vites değişimleri otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Birçok farklı tarımsal ekipmanla kombine çalışabilen TR6.135 ve TR6.150 modelleri, elektronik çeki sistemi, 6.218 kg hidrolik kaldırma kapasitesi, 6 adet hidrolik güç çıkışı ve çamurluk üstü hidrolik kumanda kollarıyla çalışmaları kolaylaştırıyor. Tüm zorlu çalışma koşullarında konforlu kullanım imkânı sunan mekanik kabin süspansiyonu ve ön aks süspansiyonu ise TR6 serisinin yeni 6 silindirli motora sahip modellerinde öne çıkan diğer özellikleri arasında yer alıyor.

New Holland MasterDrive

New Holland, yeni ürünlerin yanı sıra akıllı tarım sistemlerinin çiftçiler için ulaşılabilir olması adına da çalışmalarını sürdürüyor. Marka, birçok avantajı ve üstün özelliği bir arada sunan MasterDrive ile otomatik dümenleme sistemini Türkiye’de ilk defa yerli üretim traktörlerde fabrika çıkışlı olarak çiftçilerle buluşturuyor. Yüksek verimi hedefleyen çiftçiler için tasarlanmış otomatik dümenleme sistemine sahip MasterDrive modeli, TDD Bluemaster serisinin TD90D, TD100D ve TD110D model seçenekleri ile sunuluyor. Verimin anahtarı MasterDrive otomatik dümenleme sistemine sahip traktörler, uydudan aldığı sinyaller sayesinde tarımsal faaliyetler sırasında yapılan hataları en aza indirerek mevcut arazi koşullarında maksimum ürün yetiştirilmesini sağlıyor. Bu sistem, özellikle mısır, pamuk ve ayçiçeği gibi özel bir sıra arasına ihtiyaç duyan bitkiler için maksimum sayıda ve doğru sırada ekim yapmak isteyen çiftçilerin tercihi olacak. Bu traktörlerin kullanımı ile yakıt, tohum, ilaç ve gübre gibi tarımsal girdiler en uygun şekilde kullanılırken tarımsal faaliyetlerin toplam maliyetinde de düşüş gerçekleşecek. Otomatik dümenleme sistemine sahip MasterDrive en hassas sinyal tipi olan RTK sinyali ile çalışıyor ve uydudan aldığı sinyalleri 2 km’lik kapsama alanına sahip, kolay taşınabilen RTK baz istasyonundan sisteme ±2.5 cm’lik yüksek hassasiyet değeriyle aktarıyor. Tüm bu özellikleri sayesinde, hidrolik kontrollü otomatik dümenleme fonksiyonu ile oluşturulan doğru sıralar üzerinde kusursuz çalışıyor. Böylelikle sıraların bozulması, bitki kaybı gibi oluşabilecek olumsuz durumları ortadan kaldıran MasterDrive üretkenliği, verimi ve geliri en üst seviyeye taşıyor.

New Holland MasterDrive’ın avantajları:

  1. Operatör hatalarının önüne geçerek, mevcut arazi koşullarında daha fazla sıra oluşturulmasını ve daha fazla ürün yetiştirilmesini sağlıyor.
  2. Oluşturulan düz sıralarda otomatik dümenleme fonksiyonu ile kusursuz ve hatasız çalışılıyor. Ekim, gübreleme, çapalama ve ilaçlama çalışmalarında hep aynı sıra kullanıldığından bitki ezilmesi veya kaybı oluşmuyor.
  3. Sıraların üst üste binmesini engelleyen sistem bu sayede fazla tohum, gübre, ilaç ve yakıt kullanımını düşürerek tarımsal maliyetleri azaltıyor.
  4. Hidrolik dümenleme sayesinde hassas ve minimum sapma ile çalışmasına ek olarak direksiyon değişimine ihtiyaç duymadığından kabin içi konforu olumsuz etkilenmiyor.
  5. Çalışmalardaki verimi artırmasının yanında otomatik dümenleme fonksiyonu sayesinde operatör yalnızca anlık verileri kontrol ederek uzun saatler konforlu bir şekilde çalışabiliyor.
  6. Tüm bunlara ek olarak ihtiyaç kadar kimyasal gübre ve ilaç kullanılmasını sağlayan MasterDrive sistemi çevrenin fazla kimyasal kullanımıyla kirletilmesinin de önüne geçiyor.
  7. MasterDrive sistemi fabrika çıkışlı bir özellik olduğundan tüm parçaları traktörle beraber sunuluyor ve kullanıma da hazır oluyor.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Akay Tarım, Optum 270 CVX ile güçlendi

SONRAKİ HABER

Çiftçi ihtiyaçlarına yarım asırlık tecrübe

BENZER HABERLER
Total
0
Share