Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

CLAAS, yarım milyonuncu biçerdöver üretimini kutluyor

Dünya genelindeki pazar hacmiyle önemli tarım makineleri üreticileri arasında yer alan CLAAS, 1936’dan bu yana üretimini yaptığı biçerdöver modellerinde 500 bin bandını aştığını duyurdu. Bu kapsamda CLAAS, yarım milyonuncu üretim hatırası olarak üç kıtada; LEXION, TRION, EVION ve DOMINATOR modellerine özel yıl dönümü makinelerini üretiyor. Bu makinelerin önümüzdeki dönemlerde ticari fuarlarda, saha günlerinde ve gösterilerde sergilenmesi planlanıyor.

Uzun yıllardır biçerdöver sektöründeki öncü firmalardan biri olarak öne çıkan CLAAS, özellikle DOMINATOR 6 ve DOMINATOR 8 serileriyle Avrupa’da pazar lideri konumuna gelerek bu alandaki yeniliklerine devam ediyor. Bu doğrultuda, 2013 yılından itibaren CEMOS ile CLAAS, çok sayıda uluslararası ödülle desteklenen biçerdöver otomasyonu alanında lider markalardan biri haline geldi. CEMOS, biçerdöverler ve ataşmanlardaki ek prosesleri ve üniteleri içerecek şekilde sürekli olarak geliştirilmeye ve genişletilmeye devam ediyor. CLAAS biçerdöver ailesinin en yeni üyeleri ise, 2021- 2023 yıllarında sunulan TRION ve EVION serileri olarak öne çıkıyor.

500.000’den fazla başarı öyküsü

CLAAS’ın DOMINATOR ve LEXION serileri, sırasıyla yaklaşık 100.000 ve 75.000’den fazla üniteyle bugüne kadar üretilen 500.000 CLAAS biçerdöver arasında en büyük payı oluşturuyor. SUPER ve SUPER AUTOMATIC, EUROPA ve COLUMBUS ve TUCANO biçerdöverlerinin küresel başarısına önemli sayıda katkıda bulunuyor. Ayırt edici çoklu ürün uygunluğu, hasat performansı ve yüksek verimliliği gibi özellikleri, dünyanın her yerindeki müşterileri için sürekli olarak yenileniyor.

Uluslararası yetkinlik ve üretim ağı

Uzun yıllardır diğer üreticilere de biçerdöver tedarik eden CLAAS, 2013 yılından bu yana Çin’de üretim sağlıyor. CLAAS’ın DOMINATOR 370 hibrit biçerdöveri 2019 yılında burada tanıtılmıştı. DOMINATOR 370 ve 260 ise Harsewinkel’de geliştirilen yeni EVION da 2023’ten bu yana Gaomi’deki üretim hattından çıkıyor. Biçerdöver yetkinlik ağının bir başka lokasyonu olan Macaristan’ın güneyindeki Törökszentmiklós, 1997’den beri CLAAS biçerdöverleri için kesiciler ve mısır toplayıcılar üretiyor.

 LEXION, TELEMATICS ile donatılan ilk CLAAS ürünleri arasında yerini aldı

1974 yılında üretim kontrol cihazının piyasaya sürülmesiyle CLAAS, elektronik işletim yardımcılarını biçerdöverlere entegre etmeye başladı. 2013 yılında tanıtılan ve o zamandan beri Agritechnica ve SIMA gibi uluslararası ticaret fuarlarında birçok ödül kazanan CEMOS, daha sonra gerçek bir oyun değiştirici olduğunu kanıtladı. CLAAS aynı zamanda hassas tarım uygulamalarına yönelik biçerdöver yapımında da faaliyetlerini yürütüyor. LEXION biçerdöverleri, TELEMATICS ile donatılan ilk CLAAS ürünleri arasında yerini aldı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Seroto Traktör New Holland 3S Plaza Tokat Zile’de açıldı

SONRAKİ HABER

Tarım ÜFE mayısta aylık bazda azalırken, yıllık bazda artış gösterdi

BENZER HABERLER
Total
0
Share