Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

DOKAP projesi, New Holland’ı tercih etti

Çorum Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin ortaklaşa hazırlamış oldukları Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) projesi kapsamında New Holland F500 model, 6 sıralı mısır silaj makinesi satın aldı.

Çorum Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin ortaklaşa hazırlamış oldukları Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) projesi kapsamında 6 sıralı mısır silaj makinesi alımı gerçekleştirildi.

Satın alınan bu makine Çorum’da üretim yapan çiftçimize çok fayda sağlayacak

Piyasa değeri 6 milyon TL olan makinenin alımı yüzde 50’si hibe yüzde 50’si öz kaynak olarak gerçekleştirildi. İl Tarım Orman Müdürü Orhan Sarı, “Doğu Karadeniz projesi kapsamında satın aldığımız silaj makinesi üreticilerimize hayırlı olsun. Birliğimizin makine ve ekipmanı artırması üreticilere hizmet noktasında çok faydalı olacaktır. Bu silaj makinesinin alımında emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“Üreticimize, hayırlı olsun”

Satın alınan mısır silaj makinesinin bölgede ki tarım faaliyetlerinde çok önemli bir yere sahip olacağından bahseden Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, “Proje kapsamında alınan 6 sıralı mısır silaj makinesi birliğimiz için çok önemliydi. Üyelerimiz adına bu projenin gerçekleşmesini çok istedik. Valimiz Mustafa Çiftçi’ye, Milletvekillerimize, Tarım İl Müdürlüğümüze ve Dokap ajansına üreticilerimiz adına çok teşekkür ederim. Satın alınan mısır silaj makinesi Çorum’da üretim yapan çiftçimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Dijital takip sistemi ile seralarda ‘don nöbeti’ tarih oluyor

SONRAKİ HABER

“Tarladaki işimiz, Hattat Traktör ile daha kolay”

BENZER HABERLER
Total
0
Share