Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Dünyanın en çok tercih edilen biçerdöveri: John Deere S Serisi

John Deere S Serisi; saatte 75 ton iş kapasitesi, %1’den daha az kırık dane oranı, basit tasarımı, sağlam yapısı ve güvenilir performansıyla dünyanın dört bir yanındaki çiftçilerin beğenisi topladı. S Serisi, piyasadaki en büyük rotora sahip olması ve bu rotor sayesinde danelere zarar vermeden en yoğun hasatlarla başa çıkabilme yeteneğiyle öne çıkıyor.

Sağlam yapısı ve güvenilir bir performansı ile dikkat çeken John Deere S Serisi; sahip olduğu özellikler ile kullanıcılarına olağanüstü bir hasat deneyimini sunuyor. Makinede iyi konumlandırılmış ve mantıklı yerleştirilmiş kumandalar, özelleştirilebilir ekranlar, 1 TIK ile kılavuzluk, ve Combine Advisor gibi hasat otomasyon araçlarıyla muhteşem sonuçlara ulaşırken, operatörler havalı süspansiyonlu koltuk konforunun keyfini de çıkarıyor. Her zaman çevrimiçi olan S Serisi, ağa bağlı bir dijital hasat sistemini barındırıyor. Makine sahip olduğu teknoloji sayesinde mobil uygulamalarla uzaktan izlenerek ve veriler John Deere Operations Center’a aktarılarak daha iyi kararlar alma olanağına ulaşılıyor, böylelikle ürün verimliliği ve sürdürülebilir kârlılık artırılıyor.

Draper tip tabla

Piyasada bulunan en otomatikleştirilmiş biçerdöverlerden biri olan S Serisi, yeni geliştirilen HDX (Menteşeli Draper Genişletilmiş Şasi) ve HDR (Menteşeli Draper Sabit Bıçak) Serileri ile emsalsiz zemin düzlemi takibi sağlamak için menteşeli bir şasi tasarımına sahip draper tip tablanın avantajlarıyla başarılı sonuçlar elde ediyor. Menteşeli Draper tablalı yeni ürün grubu, zemini hiçbir tablanın yapamadığı şekilde izler ve bu tablanın benzersiz tahıl koruyucu kayışları tahılın tamamını yakalıyor. HDX Serisi Avrupa’daki küçük tahıl ve kolza tohumu koşulları için özel tasarlandı. Tahıl biriktirici kayışı, tabla kayıplarını azaltarak serbest tahıl tasarrufu sağlıyor. 559 mm’ye (22 inç) kadar artırılmış dolap aralığı ile öne/arkaya hareket tahılın bıçak ağzı boyunca salınmasına izin veriyor. Hızlı takılabilir kolza tohumu bıçaklarıyla kombine parmaklı üst ekin taşıma helezonu, HDX Serisi’ni piyasadaki en iyi performans gösteren küçük tahıl tablası haline getiriyor.

Kabin ve ekran

Sakin, ferah ve iyi tasarlanmış bir kabine sahip olan S Serisi, simgelerle yönetilen ve kolay anlaşılan menüler, kullanımı sezgiye dayalı ekranlar üzerinde programlanabilir düğmeler sayesinde işletimi kolaylaştırıyor ve sürücünün bireysel stiline uygun kişiselleştirmelere izin veriyor. S Serisi’nde tüm kumandalar, tek bir yerde bulunur. Kullanıcılar, kabinde farklı ekranları ararken veya ulaşması zor düğmelere dokunmaya ihtiyaç duymuyor. Her şey, akıllıca tek bir yerde toplandı. 4. Nesil ekran, akıllı telefonlarla aynı, kullanımı kolay gezinme özellikleri ile tamamen yeniden tasarlandı. Ekrandan ekrana geçmek için kaydırılıyor, çalıştırmak istediğiniz uygulamaları seçin ve çalışma tarzınıza uyacak şekilde ekran düzenlerini özelleştiriliyor. CommandPRO™ kumanda tutamağının ergonomik tasarımı, çok işlevli oyun kumandalarıyla aynı sorunsuz deneyimi sunuyor. Artık tüm ana işlevleri elinizle kontrol edebilirsiniz. Makinede bulunan yedi adet programlanabilir düğme sayesinde çok sayıda özelleştirme yapabiliyor. Tüm bunlardan daha üstün olan bir özellik ise hidrostatik kol üzerindeki tekerleği çevirerek ekranlar arasında geçiş yapılması. Manuel kumanda kullanmadan, gereken kritik durumlarda elinizi koldan çekmenize gerek kalmıyor.

Optimum performans

Makinede bulunan Integrated Combine Adjustment 2 (ICA2) sistemi, koşullar ne olursa olsun hasat işleminden tutarlı bir sonuç elde edilmesini otomatik olarak garantiliyor. Sistem, düzenli olarak yapılan manuel ayarlama ihtiyacını ortadan kaldırarak, operatörlere biçerdöverlerinin mümkün olan en verimli şekilde çalıştığı konusunda güven veriyor. Bağımsız testler*, operatör tarafından kullanılan kurulu biçerdöver kapasitesi kullanımının yüzde 20’ye kadar farklılaşabileceğini gösteriyor. ICA2, bu belirsizliği ortadan kaldırır ve sürekli olarak size optimum performans sunuyor. Makine kurulduğunda, ICA2 günün geri kalanında tüm ayarlamaları yapıyor. Operatörün yapması gereken tek şey biçerdöveri sürmek oluyor. Böylece ilave stres ortadan kaldırılır ve gün boyunca optimum hasat yapılması sağlanıyor. Temiz dane ve kesmik elevatörlerinde bulunan dijital kameralar, sürekli olarak kırık çekirdek ve kir miktarını ölçüyor. Bu da, operatör müdahalesine gerek kalmadan önceden ayarlanan düzeylerin korunması için gerçek zamanlı otomatik ayarlar yapılabilmesini sağlıyor.

Bakım kolaylığı

S Serisinin tek rotor tasarımı, daha geleneksel ve hibrit sistemlere göre size açık ara avantaj sunuyor. Tekli rotor tasarımında hareketli parça sayısı, hibrit ve ikiz rotorlu biçerdöverlerinkinden daha az. Böylece değiştirilecek aşınma parçası daha az sayıda oluyor, ve bakım çevrimleri azalıyor ve hektar başına işletim maliyetleri düşürüyor. Ürün akışını ikiye ayırmak yerine, tek bir ürün akışı ile daha az güç tüketiliyor. Bunun nedeni, büyük çaplı rotorun daha düşük dönme hızlarında çalışan daha küçük rotorlara göre fazla atalet oluşturması olarak biliniyor. Ürün aynı zamanda teğetsel harmanlama sistemine kıyasla harman alanlarının üstünden birçok kez geçiyor. Araştırmalar, biçerdöverin optimizasyonu olmadan bile, kırık çekirdeklerin yüzde 0,5’i geçmediğini gösterdi. S Serisinin birçok tohum üreticisi için tercih edilen biçerdöver olmasının nedenlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Traktör sektörü, yeni emisyon standartları ve TMR’ye odaklandı!</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Kurak bölgelerde tarım: Schliebener Land  “Ara mahsul bizim en önemli kültürümüzdür "</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share