Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

John Deere, 2023 yılındaki yükselişini sürdürüyor

John Deere, 2023 mali yılının ikinci çeyreğinde 2,86 milyar dolar net gelir elde etti. Elde edilen mali tabloya göre satış hacmi %34 arttı.

Tüm dünya geneli başarılı bir çalışmalar gerçekleştirerek pazar hacmini artıran John Deere, elde ettiği olumlu pazar ortamını, tarım ve inşaat makinelerine yönelik yüksek talebe bağlıyor. Üretici marka, bu doğrultuda 2023 mali tablosunu 9,25-9,5 milyar dolara yükseltiyor.

Satış hacmi arttı

Marka, satış hacminde büyük makineler ve hassas ziraat mühendisliği satışlarından önemli satış adetleriyle birlikte kar payı elde ediyor. Geçen yılın aynı dönemine göre bu alandaki satışlarını %53 artırmayı başaran John Deere, sektördeki faaliyet karını %105 artırarak 1 milyar ABD dolarından 2,17 milyar ABD dolarına yükseltti.

Güncel durum hakkında değerlendirmelerde bulunan Deere & Company CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı John C. May, “John Deere’in en son sonuçlarına dayanarak, başka bir istisnai sonuç elde etme yolundayız” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Sarıoğlu New Holland 3S Plaza Antalya’da açıldı

SONRAKİ HABER

Depremin etkilendiği Hatay Amik Ovası'nda buğday hasadı başladı

BENZER HABERLER
Total
0
Share