Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Argo Tractors, Landini ve McCormick markalarını Türkiye’de kendi şirketi ile yönetmeye başladı

Landini, McCormick ve Valpadana markalarını bünyesinde bulunduran Argo Tractors, Türkiye tarım makineleri pazarına hızlı bir giriş yaptı. Bu kapsamda globalde alınan bir kararla Argo Tractors Turkey kuruldu ve Landini traktörleri kısa bir sürenin ardından yeniden Türk çiftçisiyle buluşturuldu. Profi Traktör Türkiye olarak Landini’nin tüm geniş ürün yelpazesini pazara sunan Argo Tractors Turkey’in Genel Müdürü Recep Taşçı ile görüştük ve Argo Tractors’ün faaliyetleri hakkında konuştuk.

Öncelikle Argo Tractors Turkey’i tanıyabilir miyiz? Argo Tractors Turkey’in bünyesinde hangi traktör markaları yer alıyor?

Argo Tractors Turkey, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında globalde alınan bir kararla Türkiye’ye yüzde yüz İtalyan sermayesi olarak kuruldu. Argo Tractors Turkey, yeni bir şirket ama markalarımızın Türkiye’deki kariyerine bakacak olursak 1996 yılından beri sahada olan ve Türkiye çiftçisine hizmet veren önemli markalara sahibiz. Şu anda Landini ve McCormick markaları ile Türkiye’de yer alıyoruz. Distribütör ile yönetilen bir iş modelinden çıkıp, tamamen kendi yatırımımız sayesinde kendi kurduğumuz şirketimizle markalarımızı Türkiye’de yönetir hale geldik. Landini traktörlerini şirketimiz nezdinde kurulmuş ve her geçen gün büyüyen bayi ağımızla yönetiyoruz. Landini tarafında 120’nin üzerinde aktif servis bölgesi, 25’in üstünde de satış ve pazarlama noktamız bulunuyor. McCormick traktörleri ise belirli ürün gruplarında IPSO Tarım ile yapmış olduğumuz anlaşma doğrultusunda yürütüyoruz.

Recep Taşçı – Argo Tractors Turkey Genel Müdürü

Şu anda çiftçilere Landini’nin hangi modellerini sunuyorsunuz?

Bahçe traktörü segmentinde 80, 100 ve 120 olmak üzere 3 farklı beygir gücünde çeşitli modelleri, çiftçilerimizle buluşturuyoruz. Her beygir gücünün de kendi içerisinde transmisyon ve donanımsal özellikleri ürünü diğerlerinden ayrıştırıyor. Geçtiğimiz yıl bahçe serilerinden 24 farklı traktör konfigürasyonunu Türkiye’de hizmete sunduk. Tarla traktöründe ise; 5 serisinde 5-100 ve 5-120 modellerimiz, 6 serisinde 6-125C ve 6-145C modellerimiz bulunmaktadır. 7 serisi üst segment traktörlerimiz ise 175-240 HP aralığında çok zengin bir ürün yelpazesine sahiptir. Burada özellikle 7 serisi ürünlerimizde modellerimiz hp, transmisyon ve bir çok donanım özellikleri ile kullanıcıya özel hale getirilebiliyor. Önümüzdeki yıl ürün gamımızı genişleteceğiz, bu konuda aksiyon aldık. Önümüzdeki yıl 70 beygirden başlayıp 240 beygire kadar dolu dolu, her aralığa her segmente özel ürün getiriyor olacağız. Önümüzdeki yıl, bahçe traktörlerinde bir yeniliğimiz daha olacak. Kabinli bahçe traktörlerinde büyük bir atılım yapacağız. Kabinli bahçe traktörlerimizi bu yıl da getirdik ama çok sayıda değil, seneye daha fazla getireceğiz. Getirdiğimiz traktörlerimizin kabinlerinin özelliği; mikron seviyesindeki partiküllerin dahi geçmesini engelleyerek içeride tamamen bir izolasyon sağlayıp kullanıcıyı tamamen bu olumsuz risklerden koruyabiliyor.

Argo Tractors Turkey’in gelecekle ilgili hedefleri nelerdir?

Gelecekle ilgili çok fazla planımız var. İlk olarak bünyemizdeki markaların Türkiye pazarına sağlıklı bir şekilde giriş yapmasını hedefliyorduk ve bunu başardık. Landini marka traktörlerimizi şirketimizin bünyesinde kurduğumuz bayi yapılanması ile yönetiyoruz. Birinci basamak buydu. İkinci olarak ise yaklaşık 5-6 yıldır Türkiye pazarına geri dönemeyen McCormick markamızın geri dönmesini sağlamak istiyorduk. Bunu da başardık. Bundan sonraki ilk hedefimiz her iki markamızın ürün gamının ne kadar geniş olduğunu ifade edecek güçteki çeşitli ürünlerimizi, daha önce Türk çiftçisi ile buluşturamadığımız ürünleri yaygınlaştırmak ve ulaşabildiğimiz kadar fazla müşteriye ulaşmak ve yaygın bir bayi ağıyla Türkiye’nin her yerine ulaşılabilirliği hedefliyoruz. Ayrıca satış sonrası hizmetler konusunda özellikle yaygınlaşan ve sayıca artan traktörlerimizin daha kaliteli hizmet alabilmesi ve servis/yedek parça penetrasyonunun artırılması için çalışacağız. Bunlara ek olarak daha genel kapsamda gelecek dönemde Türkiye’de üretim hedefimiz bulunmaktadır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

ASKO-Claas iş birliği 4.yılında başarılara koşuyor

SONRAKİ HABER

Modern Tarıma Yön Veren New Holland Dijital Tarım Uygulamaları ve Yeni Modelleriyle Adana Tarım Fuarı’nda

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Case IH, pazar payını artırıyor

TürkTraktör Pazarlama Direktörü Jiri Velharticky, Case IH’ın sahip olduğu yeni ve teknolojik ürünler, güçlü bayi ve servis yapılanmasıyla…
Total
0
Share