Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Massey Ferguson, MF 5S Serisi ile ikinci kez “Red Dot Ürün Tasarımı Ödülü”nün sahibi oldu

AGCO’nun dünya çapında markası Massey Ferguson, sade ve güvenilir MF 5S Serisi traktörleriyle dünya çapında prestij sahibi Red Dot Ürün Tasarımı 2022 Ödülü’nü aldığını duyurdu.

Dünyanın dört bir yanından profesyonellerden oluşan uluslararası bir jüri, MF 5S‘yi tasarım kalitesi ve yenilik derecesi açısından değerlendirdi ve 2021’de aynı saygın ödülü alan MF 8S’nin ardından bu modeli de aynı ödüle değer buldu. Jüri, MF 5S’ye bu ödülün verilmesine ilişkin, “’Red Dot, yüksek kaliteli tasarımın ödülüdür. Bu kadar güçlü bir yarışmacı ürün grubu arasından zaferle çıkmak, ürünün olağanüstü kalitesinin bir kanıtıdır” ifadesine yer verdi.

 “MF 5S, harika birçok yönlü traktör…”

 Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Thierry Lhotte, ödülü almaktan onur duyduklarını dile getirerek, şunları söyledi: “MF 5S, piyasaya sürülmesinden bu yana, sınıfının en iyi süt ve hayvancılık traktörü olarak kısa sürede mükemmel bir ün kazandı. Harika bir ‘çok yönlü traktör’ olan MF 5S, çok çeşitli görevleri kolaylıkla ve rahatlıkla yerine getirmek için tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu ödül, olağanüstü görünürlük sağlayan en dar dik burunlu kaput yapısı ile traktörün mükemmel tasarımını açıkça gösteriyor. Sade ve güvenilir çalışmasının yanı sıra, rakipsiz çok yönlülük için segment lideri 4 metre dönüş yarıçapı ve diğer birçok pratik özellik sunuyor.”

Massey Ferguson, Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Pazarlama Direktörü Jérôme Aubrion da, prestijli Red Dot Ürün Tasarım 2022 Ödülünü kazanmanın, Massey Ferguson’un bu önemli segmentte standardı nasıl belirlediğini gösterdiğini kaydetti. Aubrion, “MF 5S gerçekten de Çiftçilik için Doğmuş (Born to Farm) bir traktördür. 1993 yılındaki ünlü MF 3000’e kadar uzanan ikonik dik burunlu kaputa sahip traktör ailesinin değerli bir halefidir. MF 5S, çiftlik hayvanları ve karma çiftçilerin ihtiyaç duyduğu kompakt boyutları, ekim işleri için üstün performans ve kullanım kolaylığı ile bir araya getiriyor. Gerçek bir çok amaçlı ağır hizmet traktörü olan seri, tüm uygulamalara uyacak doğru güç ve özellik seçimini sunuyor. Bu modern traktörler ayrıca, düşük işletme maliyetleriyle kolay kullanım ve gelişmiş özellikler sağlıyor.” diyerek sözlerini sonlandırıyor.

Çiftlikte ve tarlada yüksek performans

MF 5S Serisi, 105 hp’den 145 hp’ye kadar beş model içeriyor. Serinin tüm traktörleri, her tür çiftlik ve uygulamaya uyacak şekilde çeşitli performans artırıcı özellikler sunan Exclusive, Efficient, Panoramic ya da Essential özellik paketi seçenekleriyle geliyor. Her türlü iş için üretilen bu güç, traktörün çalışma ömrü ile paralel tasarlanmış benzersiz “Hepsi Bir Arada” SCR teknolojisiyle en son StageV emisyon düzenlemelerini karşılayan en yeni AGCO Power 4,4 litrelik dört silindirli motorlar tarafından sağlanıyor.

Şanzıman seçimi

 MF 5S Serisi traktörlerin her ikisinde de, Otomatik Modlu Dyna-4 veya Dyna-6 yarı powershift şanzıman bulunuyor. Yardımcı bir Frenden Boşa Al özelliği, frenler uygulandığında sürücüyü devreden çıkarıyor.

 En esaslı ön yükleyici traktörü

 F 5S Serisi, endüstri lideri manevra kabiliyeti, ince, dik burunlu kaput üzerinden sadece 4 metre’ye kadar inen mükemmel görüşü ve 110 litre/dk’ya varan verimli, yüksek akışlı hidrolik sunan en üst seviye ön yükleyici traktörlerdir. Yeni joystick, mükemmel şanzıman kontrollerinin yanı sıra Frenle Boşa Alma özelliği sayesinde ön yükleyici işlemlerini çok daha kolay hale getiriyor. Görüş ve güvenliği artırmak için Visio Tavan seçeneği, tüm kaldırma aralığı boyunca ataşmanın net bir görünümünü sağlıyor. Tüm MF 5S Serisi modellerindeki kabinler, yeni bir kolçak ile gelen Exclusive ve Efficient modelleri ile yüksek teknik özelliklerle donatılmıştır. İlk olarak ödüllü MF 8S serisinde görülen bu, ileri/geri mekik, askı kontrolleri ve spool valfler dahil bir dizi işlevi kontrol eden Multipad joystick’i barındırıyor.

En iyi tarla performansı

Kapasitesi önceki modellerden %14 fazla olan MF 5S’in, 6 bin kilograma kadar kaldırabilen sağlam üç nokta askı sayesinde tarlada yüksek performans sağlanıyor. En yeni entegre ön askı seçeneği de bulunan seri, yeni ön aks süspansiyonu ile uyum için geliştirilmiş olup, sektör lideri 4 metre dönüş yarıçapının korunmasına yardımcı oluyor. 2 bin 500 kilogramdan 3 bin kilograma yükseltilmiş kapasitesiyle ön askı, operatörlerin daha büyük, daha geniş ekipmanlar kullanarak verimliliği artırmasını sağlıyor. Önceki değerden %12 daha yüksek olan etkileyici 9,5 ton Brüt Araç Ağırlığı sayesinde MF 5S, daha büyük yükleri de güvenle taşıyabiliyor ve kaldırabiliyor.

Bağlantılı teknolojilerin tamamına uyum

 MF 5S Serisi, serinin tamamında bir seçenek olan MF Connect telemetri ile tamamen bağlanabiliyor. Yeni bir Geofencing işlevi, makineler önceden tanımlanmış alanlardan çıktığında veya girdiğinde akıllı telefonlara ve cihazlara uyarılar göndererek lojistik yönetimini ve güvenliği iyileştiriyor. Massey Ferguson’un Datatronic 5 terminali Exclusive modellerinde standart, Efficient pakette ise. opsiyoneldir. Bu ISOBUS uyumlu, dokunmatik ekranlı operatör bilgi istasyonu, tüm traktör işlevlerini izler ve ISOBUS uyumlu her türlü ekipmanı kontrol ediyor. Datatronic 5, MF Guide otomatik dümenlemenin yanı sıra artık 96 adede kadar bölüm, üç sektörü ve beş ürünü işleyebilen ve yönetebilen MF Bölüm Kontrolü ve en son MF Değişken Oran Kontrolü dahil, hassas tarım işlevlerini de çalıştırabiliyor. Önceden yüklenmiş MF TaskDoc yazılımı, uygulamalı haritalar, günlük yakıt kullanımı gibi saha kayıtları oluşturmak, iş raporları hazırlamak ve her hektara yapılan tüm girdilerin doğru bir hesabını tutmak için kullanılıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Türkiye'de tarlalar 5G ile sürülecek!

SONRAKİ HABER

Maxcare Güvenli Çiftlik Programı ile çiftliklerin verimliliği artacak

BENZER HABERLER
Total
0
Share