Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Maxcare Güvenli Çiftlik Programı ile çiftliklerin verimliliği artacak

Trouw Nutrition Türkiye’nin global tecrübesi ve servislerini bir araya getirerek oluşturduğu, güvenli ve verimli çiftlikler geliştirmeyi hedefleyen geniş ölçekli bir kontrol ve iyileştirme programı olan Maxcare Güvenli Çiftlik Programı, Afyonkarahisar’da düzenlenen bölgesel lansman toplantısında tanıtıldı. 

Global marka gücünü yerel pazarın dinamiklerine hakim olma yetisiyle birleştiren Trouw Nutrition Türkiye, Maxcare Güvenli Çiftlik Programı ile güvenli ve verimli çiftlikler geliştirilmesine destek olacak. Geniş ölçekli bir iyileştirme programı olan Maxcare Güvenli Çiftlik Programı’nı Afyonkarahisar’da düzenlediği bölgesel lansman toplantısında tanıtan şirket, ilk aşamada kanatlı hayvancılık sektöründe yumurtacı tavuklardan maksimum performans alınabilmesi için çiftliklere katkı sunacak. Lansmanın açış konuşmasında Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü Uzman Veteriner Hekim Öğüt Köse, Trouw Nutrition’ın global ve lokal avantajlarını anlatarak, Dünya ve Türk hayvancılığına sunduğu hizmetler hakkında bilgi verdi. Ardından sırasıyla; Trouw Nutrition Türkiye Kanatlı Teknik Müdürü Dr. Veteriner Hekim Gülsüm Koyuncu, Maxcare Güvenli Çiftlik Programının avantajları, işletme karlılığı, kanatlı hayvanlarda sindirim sisteminin önemi, mikotoksin risk yönetimi, Salmonella taraması ve su yönetimi; Trouw Nutrition Türkiye Kanatlı Teknik Müdürü Veteriner Hekim Uğur Karapıçak, hayvan besleme, yem, kümes ve sağlık yönetimi, yumurta kabuğu kalitesi, yem fabrikası taraması; Trouw Nutrition Türkiye NutriOpt Dijital Servisler Satış Müdürü Yüksek Ziraat Mühendisi Merve Kılıç Gündoğar, çiftliklerin dijitalleşmesi ve sağladığı ekonomik faydalar, Mycomaster üzerine konuşma yaptı. Trouw Nutrition Likit Sistemler Müdürü Ali Eskin ve Trouw Nutrition Dijital Servisler Temsilcisi Galipcan Güler ise örnek NOA uygulaması yaparak Afyonkarahisarlı çiftlik ve işletme sahipleri ile paylaştı. Akabinde Trouw Nutrition Türkiye Kanatlı, Balık ve Pet Kanalları Ticari Satış Direktörü Erkut Gökmen, Maxcare Güvenli Çiftlik Projesinin temelini oluşturan servisler ve ürünler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Çiftlikleri düzenli olarak ziyaret edecek, verimli çiftlikler için öneriler sunacak

Maxcare Güvenli Çiftlik Programı kapsamında Trouw Nutrition Türkiye’nin uzman teknik kadrosunun belirlenen çiftlikleri belirli periyotlarla düzenli olarak ziyaret edeceğini belirten Öğüt Köse, “Bu ziyaretlerde uzmanlarımız ham maddeden nihai son ürüne kadar tüm çiftlik sistemini kontrol edecek. Daha sonra tüm bu çalışmaları raporlayarak daha güvenli ve verimli çiftlikler için önerilerin sunulduğu işletme kontrol programını hazırlayacak. Bir çiftlikte verimlilik için biyogüvenlikten iyi yönetimsel uygulamalara, yem ve su yönetiminden bağırsak sağlığının korunmasına, yapılacak desteklemelere kadar pek çok noktanın kontrol noktası olarak belirlenmesi ve gelişim sağlanması için bu kontrol noktalarının bir arada değerlendirilmesi gerekiyor. Bu doğrultuda da elde edilen gelişimin gözle görülür hale gelmesi için kayıtların tutulması ve ölçümlenebilir parametrelerin rakamlara dönüştürülmesi gerekiyor. Biz de programımız kapsamında tüm bu çalışmaları detaylı olarak ele alacağız. Trouw Nutrition Türkiye olarak hayvansal üretimin her aşamasını sağlıklı hale getirerek insanların sağlıklı ve güvenli besinlere ulaşmasına vesile oluyoruz. Türk hayvancılık sektörüne çözüm ortağı olmaya bugün olduğu gibi gelecekte de devam edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Massey Ferguson, MF 5S Serisi ile ikinci kez “Red Dot Ürün Tasarımı Ödülü”nün sahibi oldu

SONRAKİ HABER

Eski Tarım Bakanı Fakıbaba: “Et fiyatı sütçü kazanırsa düşer”

BENZER HABERLER
Total
0
Share