Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Massey Ferguson MF 8S Serisi, “Farm Machine 22” ödülünü kazandı!

AGCO’nun dünya çapında en sevilen markalarından Massey Ferguson, yüksek verimli ve konforlu MF 8S’nin 180hp ila 400hp kategorisindeki traktörler için “Farm Machine 22” (2022’nin Çiftlik Makinesi) Ödülü’nü kazandı.

Massey Ferguson, Avrupa ve Orta Doğu Direktörü, Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkanı Thierry Lhotte, “Massey Ferguson’daki herkes, sade ve güvenilir traktörlerde yeni bir çağ tanımlamak için yola çıkan tüm MF ekibinin tutkusunu ve bağlılığını da tanıyan “Farm Machinery 2022” ödülünü almaktan onur duymaktadır” dedi.

Massey Ferguson, Avrupa ve Orta Doğu Pazarlama Direktörü Jérôme Aubrion ise “MF 8S’nin “Çiftçiler için ve çiftçiler tarafından tasarlandığını” söylememizin nedeni, her şeyin sekiz yıl önce boş bir kağıt sayfası ile dünyanın her yerinden operatörler ve ‘Müşterinin Sesi’ mottosu ile müşterilerle derinlemesine, bire bir görüşmelerle başlamasıdır” dedi ve ekledi: “Bu ödülü çiftçilerle paylaşıyoruz çünkü Massey Ferguson’un her çiftçinin gereksinimlerini mükemmel bir şekilde karşılayan, uygun fiyatlı makineler sunması konusundaki güçlü mirasına dayanan bu nihai traktörü geliştirmemiz için bize ilham verdiler”

Sade ve güvenilir seri

Sade ve güvenilir MF 8S Serisinde, 205 hp MF 8S.205’ten en yeni MF 8S.305, 305 hp amiral gemisine kadar altı model seçeneği var. Çiftçilerin traktörü kendi özel ihtiyaçlarına göre uyarlamalarını sağlamak için “Özel” veya “Verimli” özellik paketleri ve çok çeşitli seçenekleri de mevcut. Hepsi en son teknoloji olan AGCO Power 7.4 litre, altı silindirli motorlarla çalışıyor. Bunlar, mükemmel ekonomi ve sessiz çalışma için 1.500 dev/dak’ya kadar düşük motor hızlarında maksimum güç geliştirir. Motor Gücü Yönetimi (modele bağlı olarak), en çok ihtiyaç duyulduğu zaman için ekstra torkla birlikte 20hp+ güç artışı sağlıyor.

Eşsiz Protect-U tasarımı

Kabini motordan ayıran 24 cm’lik boşluğu ile benzersiz Protect-U konsepti, MF 8S kabinini gürültü, ısı ve titreşimlerden tamamen yalıtır. Sadece 68 dB’lik gürültü seviyeleri ile piyasadaki en sessizlerden ve 3,4 m³’lük iç hacmi ile de aynı zamanda en genişlerinden biri. 6.6 m² cam alana sahip aydınlık ve havadar bir çalışma alanı, rakipsiz alan ve görünürlük sunuyor. Gösterge panelinin, MF 8S kabininin sağ sütununa takılan yeni dijital ‘MF vDisplay’ terminali ile değiştirilmesi, sadece direksiyon simidini ve Güç Kontrol kolunu sürücünün önünde bırakarak ince ve eğik kaput tasarımı ile olağanüstü ileri görüş sağlıyor. En yeni, kullanımı kolay Multipad koluyla donatılmış yeni Kontrol Merkezi kolçak, parmak ucuyla tam kontrol sağlar. Bu ISOBUS uyumlu kol, tüm traktör fonksiyonlarını çalıştırır ve iki spool valfi kontrol etmek için entegre bir mikro joystick içeriyor.

Olağanüstü şanzıman seçimi

MF 8S traktörler, en yeni Dyna-7, yeni Dyna-E-Power ve MF 8S.305’te standart olan ve opsiyonel olarak sunulan ünlü Dyna-VT sürekli değişken şanzıman (CVT) dahil olmak üzere diğer modellerde de çeşitli şanzıman opsiyonları ile sunuluyor. Dyna-VT için verimliliği artıran yeni Otomatik Mod, operatörlerin Multipad kolunu veya ayak pedalını ilerleme hızını değiştirmek için kullanmalarına imkan tanırken, yük ve hıza göre optimum motor devrini otomatik olarak ayarlar. Bu, daha sorunsuz çalışma sağlamanın yanı sıra yakıt tüketimini de azaltıyor. Alternatif olarak, Dyna E-Power Çift Kavramalı şanzıman, sürekli değişken şanzımanın (CVT) avantajlarını, gücü mekanik bir şanzıman kadar verimli bir şekilde aktarma yeteneğiyle birleştiriyor. Vites geçişleri için “Çift Kavrama” teknolojisini kullanmak ve ne zaman sorunsuz değişiklik yapılacağını tahmin etmek oldukça önemlidir. Tarla içi ve yol performansını en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış yedi vites ve yarı örtüşme ile dört aralık sağlıyor. Diğer bir seçenek de Massey Ferguson’un dört kademede ve yedi kesintisiz viteste toplam 28 ileri ve geri hızın kolay ve verimli çalışmasını sağlayan yeni Dyna-7, yarı powershift şanzıman.

Tam bağlantı

En yeni Datatronic 5, 9 inçlik terminal, ayarlanabilir bir kol üzerine monte edilmiştir. Parlama önleyici dokunmatik ekranı ve kısayol tuşları ile kullanımı bir cep telefonu veya tablet kadar kolay ve sezgisel. Bu tek ekran sistemi, tüm traktör işlevlerini kontrol eder ve MF Kılavuzu, MF Bölümü ve MF Hız Kontrolü ile MF TaskDoc veri yakalama ve aktarımı dahil olmak üzere tüm “MF Technology” akıllı tarım paketini yönetiyor. Daha fazla çalışma esnekliği için kullanıcılar, opsiyonel Fieldstar 5 terminali veya Datatronic 5 ekranı aracılığıyla hassas tarım işlevlerini kontrol etmeyi de seçebiliyor. Tüm MF 8S Serisi traktörler, MF Connect telemetrisi ile tamamen bağlanabilir. Yeni bir Geo fencing (Coğrafi Sınırlama) işlevi, makineler önceden tanımlanmış alanlardan çıktığında veya girdiğinde akıllı telefonlara ve cihazlara uyarılar göndererek lojistik yönetimini ve güvenliği iyileştiriyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Ankas Hayvancılık, zorlu gübre yönetimini EYS ile aşıyor

SONRAKİ HABER

Claas bir kez daha Rolls-Royce'un mtu motorlarını tercih etti

BENZER HABERLER
Total
0
Share