Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

“MF ACTIVA S biçerdöver serisi, düşük dane kaybı ile büyük avantaj sağlıyor”

Ankara Sincan’da 1978 yılından bu yana çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan Öcal Tarım Firma Sahibi İbrahim Öcal, yıllardır tarımsal alandaki makine tercihini Massey Ferguson’dan yana kullanıyor. Massey Ferguson’un üretici dostu bir marka olduğunu belirten İbrahim Öcal, “MF ACTIVA S biçerdöver serisindeki MF 7345 S modeli; düşük dane kaybı, verimli motoru ve kullanım konforuyla bize büyük avantaj sağlıyor” sözlerini kullandı.

1978 yılından itibaren biçerdöver işletmeciliği yapan Öcal Tarım Firma Sahibi İbrahim Öcal, Ankara Sincan’daki 2 bin 500 dekar  arazisinde faaliyetlerini yürütürken bölgede çalışmalarına devam eden çiftçilere de biçerdöver işletmeciliğiyle destek veriyor. Tarım alanında gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi veren İbrahim Öcal, “Uzun yıllardır tarım ve hayvancılık alanında üretime katkı veriyoruz. Biçerdöver işletmeciliği ile yılda ortalama 12 bin dekar arazide hasat yapıyoruz. Tarlalarımızda ağırlıklı olarak buğday, arpa, mısır, ay çiçeği ürünlerini yetiştiriyoruz. Genelde sulu tarımın yapıldığı tarlalarda çalışıyoruz. Suyun az olduğu kıraç bölgelerde ise buğday ekimi yapıyoruz. Tüm bu çalışmaları, 5 adet traktör ve bir adet biçerdöver ile gerçekleştiriyoruz. 4 adet traktörümüz ve biçerdöverimizi ise Massey Ferguson’dan tercih ettik” diye konuştu.

Düşük yakıt tüketimi ile daha verimli çalışma

Daha önce çeşitli markaların biçerdöver modellerini kullandıklarını söyleyen İbrahim Öcal, Massey Ferguson’dan vazgeçemediğini şu sözlerle dile getirdi: “Önceki yıllarda farklı marka biçerdöver  modelleri kullansak da Massey Ferguson’un çalışmalarımıza kattığı fayda ile çiftçi dostu olduğunu söyleyebilirim. Massey Ferguson MF 7345 S ile daha düşük dane kaybında çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu alandaki üretim ve ticaretimizin Türkiye’nin tarım sektörüne katkısı olduğunu düşünüyorum. MF 7345 S serisi biçerdöver; düşük dane kaybı, verimli motoru ve kullanım konforuyla bize büyük avantaj sağlıyor.”

“MF 7345 S verimliliğiyle bize büyük fayda sağlıyor”

Konuşmasına kullandıkları makine modelleri hakkında bilgiler vererek devam eden İbrahim Öcal, “Massey Ferguson’un yeni nesil traktörleriyle 2020 yılında tanıştık. Parkımızda ‘dede’ diye tabir edebileceğimiz 165’lik 1974 model Massey Ferguson traktör, MF 5710, MF 8S, MF 7S traktörümüz bulunuyor. Traktörlerimiz ile uyum içinde çalışan MF ACTIVA S biçerdöver serisindeki MF 7345 S modeli ise performansı ve kullanım esnasındaki verimliliğiyle bize büyük fayda sağlıyor. Şu anda kullandığımız MF 7345 S biçerdöver 5 sarsaklı bir model. Önümüzdeki dönemde 6 sarsaklı biçerdöver modeli satın alıp bu alandaki yatırımımızı çeşitlendirmeyi planlıyoruz” dedi.

Massey Ferguson ile hep daha fazlası

Traktör ve biçerdöverlerdeki ürün memnuniyetinin Massey Ferguson’un satış ve satış sonrası hizmetlerinde de devam ettiğini belirten Öcal, Massey Ferguson ekibinin oldukça ilgili olduğunu ifade ederek, “Massey Ferguson ekibi her zaman yanımızdalar. Servisle ilgili bir talebimiz olduğunda bölgemizdeki Massey Ferguson Akgünler servisi bize hemen yanıt veriyor. Memnuniyetimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Massey Ferguson ekibine, servisine, distribütörüne teşekkür ederiz” açıklamalarında bulundu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Sivas Ataman Case IH 3S Plaza açıldı

SONRAKİ HABER

VERSATILE bayileri BAŞAK Traktör’ü ziyaret etti

BENZER HABERLER
Total
0
Share