Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

New Holland’ın, yeni TC serisi biçerdöverleri, tarladaki gözdeniz olacak

Dünyanın önde gelen tarım mekanizasyonu üreticisi New Holland, hasat döneminde ek çok kullanılan TC Serisi biçerdöverlerini yeniledi. Ürün gamında bulunan yeni TC 5.90 modeli, artan dane deposu kapasitesi, gelişmiş elektronik sistemleri ve görüş açısı artırılan konforlu yeni kabiniyle dikkat çekiyor.

Türkiye’deki hasat işlemlerinde en çok kullanılan biçerdöver serisi olan New Holland TC 5.90, güçlü ve çevreci motoruyla dikkat çekiyor. HI-eSCR 2 ECOBlue™ Faz 5 motor, egzoz gazlarını arıtarak yakıt tüketimini optimize ediyor. Böylece makine %96’dan fazla azaltılmış partikül madde salınımı sağlıyor. Bu yeniliğin yanında Faz 5 emisyon seviyeli Common Rail yakıt enjeksiyon sistemi sayesinde, TC 5.90 performanstan ödün vermeden temiz bir çevre yaratmakta önemli bir yerde bulunuyor. Yüksek performansı çevreye duyarlı bir şekilde sunan Yeni TC 5.90 Serisi, kullanıcılarına maksimum performans ve karbon ayak izinin azaltılmasına destek olma fırsatı sunuyor.

Geniş depo kapasitesi!


6.400 litre depo kapasitesi ve 72 l/s yüksek boşaltma hızı ile kullanıcı dostu olan TC Serisi biçerdöverler kabinden kumanda edilen ve 100% boşaltılabilen depo dizaynına sahiptir.

Controlfloat™ tabla otomatik yükseklik sistemiyle güvenli çalışma

New Holland TC Serisi biçerdöverlerin tamamında Controlfloat™ olarak isimlendirilen tabla otomatik yükseklik sistemi kullanılıyor. Bu sistem yardımıyla otomatik olarak tabla yüksekliğini ayarlamak, tablanın arazi üzerindeki engebelere uyum sağlamasına katkıda bulunuyor. Böylece güvenli ve konforlu hasat süreci sağlanıyor ve olası kazaların önüne geçiliyor.

Daha geniş ve konforlu kabin

Yeni TC Serisi biçerdöverler sadece güç, performans ve verimliliğiyle değil, operatöre sunduğu kabin konforuyla da avantaj sağlıyor. Kabinin iç hacmi artırılarak çok daha geniş bir alan elde edildi. Kauçuk takozlar üzerinde yükselen kabin, çalışma sırasında daha az titreşimin yansımasına katkı sağlarken ses seviyesi ise 75,6 dB değerinde çok daha düşük seviyede tutuldu. İç kabinde gelişmiş yönlendirme ve bilgi ekranı, operatöre kullanım esnasında istediği tüm bilgileri sunuyor. Çalışmayı basitleştirip verimliliği artıran iç tasarım detaylarına ek olarak yeni 3 noktadan ayarlanabilir ve ayak destek kollarına sahip direksiyon kolonu, operatörün uzun saatler boyunca yorulmadan çalışmasına imkan tanıyor.

Simetrik kabin yerleşimi ile görüş açısı arttı

Artan kabin hacmiyle birlikte yeni kabin, biçerdöver gövdesinin orta noktasına eksenlenecek şekilde konumlandırıldı. Bu sayede simetrik bir yerleşim sağlanmış oldu. Yapılan bu tasarım detayının en önemli faydası, yeni kabin yerleşimi ile operatörün tablayı daha rahat takip edebilmesi oluyor. Ayrıca, yeni kabin üstü aydınlatma grubu ile daha güçlü ve homojen bir aydınlatma sağlandı.

Bu bir advertorial çalışmadır

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

“Kadının tabiatında bazı özel yeteneklerinin olduğunu düşünüyoruz”

SONRAKİ HABER

Hattat Traktör’ün üretim gücü tüm dünyada sesini duyuracak

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share