Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Rostselmash biçerdöverleri, Karataş güvencesiyle Türkiye’de

Tarım makineleri sektörünün köklü firması Karataş Tarım, biçerdöverleriyle dikkat çeken Rostselmash markasının yüksek teknolojili tarım makinelerini Türk çiftçisinin hizmetine sunmaya başladı. Rostselmash’ın çeltik hasadı için tasarladığı Torum 750 biçerdöverini Türkiye’ye getiren firma, satış sonrası hizmetler ve yedek parça tedarikinde deneyimli ekibi ile tarlalara indi.

Adana Ceyhan’da biçerdöver işletmeciliği ile sektöre giriş yapan ve zaman içerisinde tarım makineleri alanında önemli işlere imza atan Karataş Tarım, 70 yıllık sektör deneyimini arkasına alarak Rostselmash markasının yüksek teknolojili tarım makinelerini Türk çiftçisinin hizmetine sunmaya başladı. Satış sonrası hizmetler ve yedek parça tedariki konusunda uzman ve deneyimli ekibi ile müşterilerine kaliteli bir hizmet sunacaklarını ifade eden firma yetkilileri, “İnanıyoruz ki, bereketli topraklarımız Rostselmash ile çok daha kazançlı hale gelecektir” dedi.

Çeltik hasadında üstün performans

Karataş Tarım, Rostselmash ile yapmış olduğu anlaşma sonrasında markanın çeltik hasadı için tasarlanan Torum 750 serisi biçerdöverini Türkiye’ye getirdi. Çeltik hasadındaki üstün performansıyla dikkat çeken Torum 750’de diğer biçerdöverlerden farklı olarak boğazda zincir yerine 4 adet rulo bulunuyor. Ruloların üzerindeki bıçaklar sayesinde ise sap rotora aktarılırken aynı zamanda kıyılıyor. Bu sayede harmanlama, sapın boğazda olduğu sırada başlıyor. Çeltik, boğazdan Rostselmash’ın çeltik için dizayn ettiği patentli ars (gelişmiş rotor) sistemine düzenli bir biçimde aktarılıyor. Bu sistem, rotor ve rotorun tersine dönen kontra sayesinde rotorun ve kontarnın her yüzeyinde 360 derece harmanlama ve ayırma yapıyor. Kompakt bu yapı ile daha yüksek hızlarda biçme ve daha yüksek randıman, minimum kırık ve daha az tane kaybı elde ediliyor. Makine, 3 kademeli özel eleği sayesinde de depoya neredeyse selektör kalitesinde temiz tane bırakıyor.

Türkiye şartlarına uygun tabla

Torum 750’deki 10.500 litrelik depo,105 litre boşaltma hızıyla 7 tonun üzerindeki çeltiği 2 dakika civarında boşaltabiliyor. Nemli biçimlerde ortaya çıkabilen depodaki tıkanmaların önüne geçmek isin ise makinede depo vibrasyon sistemi bulunuyor. Sistem tüm gücünü 425 beygir gücünde 6 silindir Euro 3 Mercedes motordan sağlıyor. Çift çeker özelliği ile sunulan Torum 750 serisinde normal şartlar için lastik palet, daha ağır şartlar için ise demir palet seçeneği bulunuyor. Tabla ise, Rostselmash Power Stream tablanın Türkiye şartlarına adapte edilmiş 7-8 ve 9 metre opsiyonları ile sunuluyor.

ROSTSELMASH’I TANIYALIM

Rostselmash, Rusya’nın 5 eyaletinde 11 üretim tesisi bulunan ve Rostselmash & Versatile markaları altında hasat makineleri ve ekipmanlar üreten 13 işletmeden oluşan bir grup şirketi. Şirketin ürün yelpazesinde, biçerdöverler, silaj makineleri, traktörler, ilaçlama makineleri olmak üzere 624 tip ürün ve 150’den fazla çeşit bulunuyor. Özellikle yılda 6.000 civarında biçerdöver üretimiyle Avrupa’nın en büyük üretim tesisi konumunda olan Rostselmash Tarım Makineleri, dünya çapında 4 kıtada 50’den fazla ülkede sağladığı üstün performansıyla yüksek talep görüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Kendi ekip kendi biçiyor: İşte ilk sürücüsüz traktör

SONRAKİ HABER

Pirincin New Holland ile tarladan sofraya yolculuğu

BENZER HABERLER
Total
0
Share