Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Tarım Bakanlığından Ordu’ya büyük hibe desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafınca, ‘kırsal ekonomik altyapı yatırımları makine ekipman desteklemeleri’ kapsamında 367 yatırımcıya toplam 3.066.289 TL hibe ödemesi gerçekleştirildi.

Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları Makine Ekipman alımlarına yönelik yüzde 50 hibe desteğinden yararlanmak amacıyla yapılan başvuruların Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından değerlendirilmesi sonucunda hibe desteğine hak kazanan ve makine ekipman alımlarını gerçekleştiren üreticilere hibe ödemeleri hesaplarına aktarıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Ordu Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, programla kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi ve gıda güvenilirliğinin güçlendirilmesinin amaçlandığını belirtti. Ayrıca tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, üretim maliyetlerini düşürülmesi ve kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

367 yatırımcıya destek sağlandı

Kemal Yılmaz, Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları Makine Ekipman desteklemeleri kapsamında 375 yatırımcı ile İl Müdürlüğü arasında hibe sözleşmesi imzalandığını ve bu yatırımcılardan makine ekipman alımlarını gerçekleştiren 367 kişiye Tarım ve Orman Bakanlığınca toplam 3.066.289 TL hibe ödemesi yapıldığını açıkladı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Continental, lastik yelpazesini genişletiyor

SONRAKİ HABER

Claas, cep telefonuyla; doğrama kalitesini belirliyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share